Liga ROW: w dziewięciu też można wygrać

2012-09-27, Autor:
W dziewięciu też można mecz wygrać! Nie wierzycie? A jednak. Sztuka ta udała się drużynie Old Stars.

Grając z przewagą dwóch zawodników drużyna Centrum grała y Old Stars ospale, z rzadka organizując akcje. Zawodnicy myśleli, że piłka prędzej, czy później musi wpaść do bramki przeciwnika, ale nic bardziej mylnego. Szybka kontra Old Starsów zakończyła się strzałem na bramkę i piłka wylądowała w siatce. Zryw w końcówce meczu nie przyniósł efektu i sensacja stała się faktem. Mecz na szczycie rozegrał Marat, który pokonał FC Morgan 3:2 i tym samym zemścił się za wiosenną porażkę. Wygrana Maratu sprawiła, że FC Morgan traci do lidera już 10 punktów. Ciekawie rozwijała się sytuacja w meczu MaxBudu z Meksykiem. Optyczną przewagę miał MaxBud, jednak to goście strzelili bramkę na 1:0. Podrażnieni takim obrotem sprawy zawodnicy gospodarzy doprowadzili do remisu i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, po bezsensownym zachowaniu jednego z obrońców gospodarzy stracili drugą bramkę i przegrywali 1:2, ale tylko przez chwilę. Strzał na raty i było 2:2. Tak zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej zdecydowana przewaga MaxBudu została udokumentowana strzeleniem trzech bramek, a mecz zakończył się wynikiem 5:2. Przeżywająca ogromne kłopoty kadrowe drużyna FC Basseno nie dała rady Rymerowi ulegając 1:4. Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy z Żor, którzy pokonali Victorię aż 9:1. Ważne zwycięstwo odniósł Rodbud, który w meczu „za sześć punktów” wygrał skromnie z Amatorem 2:1 i tym samym oddalił od siebie widmo spadku.

W 2 lidze do walki o awans chciała włączyć się Habrova, która miała w planie zwycięstwo, ale z nic z tego nie wyszło, bo to Lubar był górą wygrywając 4:2. Ostre strzelanie urządziły sobie FC Chwałowice, które pokonały grających w dziesięciu Vikingów 8:1. Swój mecz wygrał lider drugoligowych rozgrywek, zespół RKP, który pokonał Continental 4:3. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało wygranej RKP, bo Continental prowadził 3:1 i był w tej części meczu po prostu lepszy. Druga połowa to zryw piłkarzy RKP i ich trzy gole. Niecodzienny przebieg miało spotkanie Solszybu z Dżonsonami. Po pierwszej połowie Solszyb przegrywał 0:4, ale po przerwie potrafił odwrócić losy spotkania ostatecznie remisując 4:4. Jak widać w rozgrywkach amatorskich wszystko jest możliwe.