Przedstawiamy kolejne wyniki rybnickiej Amatroskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Wyniki na dzień  17. 11. 2006 r.  -  9 termin

grupa A

13.11   poniedziałek 19.00
Dwunastka Rybnik 2:3 Albion Team Rybnik

Początek meczu nie zapowiadał takiej ostrej i zaciętej walki. Pierwsze dwa sety gładziutko dla Albionu, który bez większych problemów rozgromił gospodarzy do 14 i 18. W trzecim secie gospodarze wykonują zmianę na pozycji rozgrywającego i następuje przebudzenie gospodarzy. Walka punkt za punkt. Ale w końcówce lepsi okazali się gospodarze. Podobny schemat miał również set czwarty, w którym to sama końcówka wyłoniła zwycięzcę. Tie break to już kontrola Albionu nad wydarzeniami na boisku. Morał z tego taki że: "Błąkająca się po II lidze Dwunastka utarła nosa pewnemu siebie błąkającemu się po I lidze Albionowi". W setach do -14, -18, 24, 24 i -8. Sędzia Mirosław Szweda ocena 5 (PP)

14.11   wtorek 19.00
Strzelec Gorzyczki 3:2 Team Golejów

Goście przyjechali w pełnym składzie z apetytem na zwycięstwo. Pierwszy set drużyna Strzelca przestała i oddała tę część spotkania gościom do 17. W drugim secie nastąpiła jednak 100% mobilizacja i Strzelcy po walce wygrywają do 18. Podobnie kolejne starcie - walka o punkty i wygrana gospodarzy do 22. Najbardziej zacięty i zmienny był set 4, w którym to dobrze dysponowana drużyna Teamu Golejów zaczęła od prowadzenia 8 - 1. Gospodarze jednak nie oddali pola boju bez walki i ciągle depcząc po piętach gości doprowadzili do stanu  po 20. W końcówce popełnione błędy i łatwo stracone piłki dały zwycięstwo gościom do 22. W ostatniej odsłonie szóstka Strzelca wykrzesała z siebie resztę sił by wygrać 15 - 9 i całe spotkanie 3 - 2. Jest to pierwsze zwycięstwo Strzelca w tym sezonie i oby zapoczątkowało dobrą passę. Sędzia Marek Mikrut ocena 4 (RT)

Leon Internet Radlin 1:3 Salus International

Faworyzowany i aspirujący do pierwszej trójki Leon nadział się na nas jak Azja na pal... Pierwszy set to wyrównana gra na początku ale potem Salus odskakuje na kilka punktów i do końca seta kontroluje grę nie pozwalając Leonowi na żadne popisy. Set drugi to także prowadzenie Salusa w pewnym momencie 15:8 ale potem chyba za bardzo chcieliśmy ich wbić w parkiet zaczęło się gwiazdorstwo i Leon odrobił straty no i w końcówce pomimo wyrównanej walki zwyciężył. Sety trzeci i czwarty to spokojne początki a potem już kontrolowanie gry przez ekipę Salusa odskok na kilka punktów i koniec. Salus zwycięża Leona na jego własnej hali!  Ogólnie Salus przeważał w każdym secie nawet w tym przegranym. W ekipie Salusa dużo dała precyzyjna zagrywka i dobre skrzydła a także walka o każdy metr pola w obronie w końcu mieliśmy coś do udowodnienia...  Sędzia Wojciech Kutkowski ocena 5 (PŚ)

16.11   czwartek 18.00
Domel Rybnik 3:0 Dwunastka Rybnik

Mecz w pełni zdominowany przez drużynę gospodarzy. W setach do 17, 9 i 20. DOMEL Rybnik przemknął przez stację DWUNASTKA bez zdejmowania nogi z gazu. Goście nie mogli sobie poradzić z silną zagrywką, atakiem i kombinacyjnym rozegraniem DOMEL Rybnik. Mecz z rozgrzewką trwał niecałą godzinę.. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6 (TG)

Kamień Rzędówka 0:3 Artus Żory

W setach do 8, 19 i 29. Sędzia Tomasz Zmarzły ocena 4 (A)

17.11   piątek 18.00
Young Team 0:3 Beer Team Rybnik

Beer Team przyjechał gołą szóstką, więc nie mógł sobie pozwolić na długi mecz… W setach do 11, 8 i 9. Sędzia Ludmiła Trybuś ocena 5 (A)

AZS Rydułtowy 1:3 Fox Pszów

Niestety nie udał się rewanż drużynie AZS-u. Po dobrym starcie w pierwszym secie wygranym przez gospodarzy 25:23 trzy kolejne pod dyktando gości z Pszowa do 16, 14 i 18. Absencja kilku czołowych zawodników (w tym nieobecność Naszego rozgrywającego) oraz zbyt nerwowa atmosfera w szeregach zespołu z Rydułtów bez wątpienia przyczyniły się do porażki w tym spotkaniu. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 3 (RH)

Power Team Wilcza 0:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Świerklany nadal bez straty seta! Sędzia Gerard Ogierman ocena 5 (A)

17.11   piątek 18.15
TKKF Piaski 3:0 LKS Zabełków Dream Team

Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy. Podziękowanie dla gości za wyrozumiałość i spotkanie w towarzyskiej atmosferze! (RG)

Beer Team II Rybnik 3:1 Żernica II Team

Udał się rewanż drużynie Beer Teamu Dwa… W setach do -22, 17, 15 i 19. Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 6 (A)

13.11   poniedziałek 18.30
Top Ten Rybnik 3:0 Jedynka Jankowice

Jedynka Jankowice to na razie największe rozczarowanie w eliminacjach... Sędzia Mirosław Smól ocena 2 (A)

14.11   wtorek 17.45
Rafbol Żernica 0:3 TKKF Mors Jastrzębie

Drużyna TKKF MORS po długiej podróży i ze sporym spóźnieniem nadrobiła czas w trakcie krótkiego spotkania w Żernicy. Goście pokrzyżowali plany Rafbolowi, którego to zawodnicy liczyli na 5 setów. Porażka tym dotkliwsza, że TKKF MORS przyjechał "gołą szóstką" i w bardzo eksperymentalnym składzie. Skończyło się tak jak w pierwszym meczu "szybkie trzy zero". W setach do 17, 16 i 19. Sędzia Tomasz Pydych ocena 3 (ŁS)