zamknij

Wiadomości

Ksiądz do rybniczanina podczas apostazji: dziennikarze to też pedofile

2021-07-19, Autor: 

Damian Maliszewski odszedł z Kościoła katolickiego. Uzyskał akt apostazji, co nie było łatwe. Na koniec usłyszał jeszcze od księdza, że w środowisku dziennikarskim szerzy się pedofilia. Rozmowę z duchownym nagrał na dyktafonie.

Reklama

Wiara tak, Kościół nie

O Damianie Maliszewskim pisaliśmy już niejednokrotnie na łamach naszego portalu. Rybniczanin jest muzykiem, społecznikiem (wspomógł zbiórkę pieniędzy dla Pawła Reka), a także aktywnie walczy o prawa osób LGBT. Mieszkańcy mogli zobaczyć jego talent wokalny choćby podczas koncertów noworocznych w rybnickich kościołach.

Olbrzymią popularność odniosło również jego wykonanie utworu Hallelujah. Piosenkę zaśpiewał podczas wzruszającego ślubu jego siostry. Występ obejrzało do tej pory ponad 17 mln użytkowników.

I to właśnie z Kościołem postanowił się rozstać… na dobre. Jak mówi nam, nadszedł moment, gdy coś w nim „pękło”.

- Nie biorę udziału w nabożeństwach, nie przyjmuję tak zwanej komunii św. Ze spowiedzi ostatni raz skorzystałem 19 lat temu (dzień przed pogrzebem mojego taty, proboszcz zmusił mnie do pójścia do spowiedzi) Wtedy ksiądz Łukasz zafundował mi spowiedź homoerotyczną i przez pół godziny pytał o szczegóły mojej masturbacji. Prawdopodobnie sam się wtedy w konfesjonale masturbował. Po spowiedzi zaprosił mnie do siebie. Nie skorzystałem – mówi nam.

Takich samych słów użył w oświadczeniu dotyczącego apostazji. Jak dalej tłumaczy, wypisuje się z Kościoła, który jest homofobiczny, antysemicki i „wypełniony po brzegi gwałcicielami dzieci”.

- Nie akceptuję prześladowania osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych. Nie akceptuję wtrącania się księży do prywatnego życia obywateli. Nie akceptuję faktu, iż hierarchowie wspierają reżimową władzę i faszyzm. Zamiast przeciwstawić się mowie nienawiści stosowanej wobec słabszych, wobec mniejszości, z każdym dniem tę mowę nienawiści podsycają. Nie akceptuję hipokryzji hierarchów i absolutnego braku odpowiedzialności ludzi Kościoła za zbrodnie dokonywane na dzieciach i kobietach. Nie akceptuje celibatu księży. Stoi on w sprzeczności z naturą – wylicza Damian Maliszewski.

Jak podkreśla w oświadczeniu, nie wyrzeka się wiary, a Kościoła.

- Nakładam w ten sposób na Kościół rzymskokatolicki karę za wszelkie zbrodnie, jakich dokonał, za które nie odpowiedział, nie przeprosił i które do dziś tuszuje – dodaje.

Wewnętrzny krzyk

Damian po raz ostatni wystąpił w kościele tydzień temu w piątek. Obiecał to pewnej parze, która bardzo na niego liczyła.

- Zaśpiewałem dla Natalii i Wojtka na Śląsku, po dwóch latach obiecywania. Bardzo na to czekali, nie mogłem zrezygnować. 15 minut przed mszą ksiądz udał, że o moim występie nie wie, i powiedział, że jeżeli mam śpiewać piosenkę ze Shreka ", to on się nie zgadza. Musiałem skłamać, że to inna Alleluja". Czekałem z boku, przy zakrystii, i patrzyłem na plastikowe pozłacane figurki. Ksiądz czytał list o miłości św. Pawła – wspomina w Gazecie Wyborczej, ale mówi to i podczas naszej rozmowy.

Rybniczanin przypominał sobie wtedy ciałach dzieci, które znaleziono na tyłach katolickich szkół w Kanadzie.

- Pomyślałem o Radku, organiście, z którym przeprowadziłem wywiad dwa tygodnie temu dla magazynu Wolna Sobota". Proboszcz zwolnił Radka za bycie gejem. Przypomniałem sobie o mojej spowiedzi tuż po śmierci taty. W piątek na tym ślubie powiedziałem dość". Wewnętrznie krzyczałem. Nigdy więcej nie wejdę do żadnego kościoła – podkreśla.

Ksiądz: dziennikarze to też pedofile

Damian Maliszewski próbował dokonać apostazji w Rybniku, w parafii gdzie był chrzczony. Dowiedział się, że to mu się w naszym mieście nie uda, że ma złożyć akt w Warszawie, gdzie akurat jest zameldowany.

Tak też zrobił. Wziął jednak ze sobą dyktafon i nagrał rozmowę bez wiedzy przyjmującego go księdza. Dlatego też zmodulował głos, a przebieg spotkania opublikował w mediach społecznościowych.

Czego dowiadujemy się z nagrania? Duchowny oznajmił na wstępie rybniczaninowi, że jego dane i tak zostaną w kościelnej księdze. Sprzeciwił się temu Damian Maliszewski żądając całkowitego wykreślenia informacji na jego temat.

- Chrzcicie dzieci, które nie są świadome chrztu, i kiedy przychodzi do was dorosły człowiek, chce się wypisać, ksiądz mówi, że dane pozostaną, bo ja jednak byłem w Kościele. Mam prawo prosić, żeby te dane zostały usunięte – zwrócił się do księdza.

 

– Do Kościoła należy się nie dlatego, że jest się zapisanym w książce – odparł duchowny.

Dalsza rozmowa dotyczy majętności duchowieństwa, ich bierności wobec zdarzeń z Kanady, czy ujawnianych cały czas przypadków pedofilii. Damian Maliszewski powołuje się na swoje doświadczenia i opisywane przypadki nadużyć władzy kościelnej. To nie wzrusza księdza. Mało tego, kapłan oddala nieprzyjemny dla niego temat w niecodzienne rejony.

Fragment rozmowy:

Damian Maliszewski: ja oczekuję tego, żeby księża i biskupi byli przyzwoici. Dlaczego jako wspólnota, wy, księża, współbracia, nie zorganizujecie konferencji prasowej i nie powiecie, że macie tego wszystkiego dosyć, chcecie oczyszczenia Kościoła, tylko to wszystko jest załatwiane po cichu. Dopiero kiedy dziennikarze nagłaśniają...

Ksiądz: Jeżeli już pan mówi o dziennikarzach, czy dziennikarze zrobili chociaż ułamek tego, co my, żeby oczyścić swoje środowisko?

Z czego?

Z tego samego problemu.

Ksiądz chyba żartuje?

A zna pan statystyki policyjne, jakie profesje mają skazani przestępcy?

Tak, w większości przypadków do nadużyć na dzieciach dochodzi w domu, w rodzinach... ojciec, brat, wujek, dziadek... i... księża.

Ale wujek, dziadek też mają jakiś zawód. Która z tych grup zawodowych zrobiła cokolwiek? Nawet kablem od iPhone’a nie machnęli, żeby cokolwiek zrobić. Tego się nie da porównać.

Aha. Platforma kradła, to my w PiS też będziemy kradli. Taka retoryka. Czyli to, co właśnie ksiądz mi chce powiedzieć: inni robią, to i my się nie będziemy tłumaczyli. Tak? Co to jest w ogóle za odpowiedź?

Właśnie ja chcę panu powiedzieć, że my robimy, co do nas należy.

Całą rozmowę Damiana Maliszewskiego z księdzem posłuchacie poniżej:

Co o tym myślicie?

Oceń publikację: + 1 + 120 - 1 - 237

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (55):
 • ~Franek 7 2021-07-19
  18:18:05

  Księży w Polsce jest mniej niż 1% obywateli a odpowiadają oni za ponad 50% wszystkich ujawnionych przypadków pedofilii. To zboczeńcy w dodatku bezkarni… Trzeba trzymać dzieci jak najdalej od nich.

 • ~Longina b 2021-07-19
  18:19:43

  Nie wiem po co taki artykuł?To jest prywatna sprawa Damiana.Czy pan redaktor czuje się obrażony przez tego księdza?Czy jeżeli ja zwrócę się do redakcji o opublikowanie mojej prywatnej sprawy to zostanie ona opublikowana?

 • ~askup 2021-07-19
  18:44:08

  Artykuł godny pożałowania... Co kogo obchodzi prywatna rozmowa i prywatne życie tego Pana? Chyba chce się wypromować po prostu....

 • ~Franek 7 2021-07-19
  18:58:42

  Chamstwo i arogancja przedstawicieli Watykanu w czarnych kieckach, przekracza ostatnio wszelkie granice. Dobrze, że napisali, niech się wstydzą a ludzie dowiedzą.

 • ~ 2021-07-19
  19:03:55

  Bohater... wojownik LGBT ,zawsze na pierwszej linii bitew, nie znajduję słów by go lepiej nazwać ;)

 • ~ 2021-07-19
  19:14:19

  Ciekawa jest „rewolucja” moralna, w której mamy okazję żyć ... Bo to doprawdy „rewolucja”...
  LGBT + ... Tak się przypatruję temu skrótowi i pojedyńczym literkom. Pierwsze dwie to homoseksualizm. Do 17 maja 1990 r. WHO traktowało go jako zaburzenie. 11 lat później (2001 r.) w Holandii prawnie uznano małżeństwa homoseksualne. Póżniej były kolejne kraje np w 2017 Niemcy...
  Następna literka - „B” - to biseksualizm. Aby go prawnie uznać, trzeba zalegalizować poligamię i poliandrię. W sumie można to podczepić religijnie pod islam, przecież tam mamy wielożeństwo i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Bruksela zrobi następny ukłon w kierunku naszych uchodźczych braci. 
  „T” to transgender...  Różne ujęcia podają od 55 do nawet ponad stu płci. Najłatwiej byłoby w ogóle zlikwidować pojęcie płci jako przestarzałe, wówczas małżeństwo byłoby związkiem kilku niezdefiniowanych osób. 
  Jest jeszcze „+”, który jest różne interpretowany. Jedni widzą tu przyjaciół środowisk LGBT a inni następne w kolejce anomalie, które będą walczyły o swoje prawa. A wśród tych ostatnich jest np.pedofilia, zoofilia, nekrofilia i wiele wiele innych. Dopóki co istnieją na liście zaburzeń Światowej Organizacji Zdrowia. Ale przecież to szybko może się zmienić...

 • ~znawca again 2021-07-19
  20:18:36

  53 87

  Casju64

  W zachowaniach seksualnych wyróżniamy: typowe i nietypowe. I jedne i drugie różnią się od siebie tak samo w jednych i drugich mamy różne odmiany parafili:
  Typowe typowe: heteroseksualny stosunek dopochwowy
  Typowe parafialne: masochistyczne lanie przez panią pana po pupie
  Nietypowe „typowe”: homoseksualny stosunek oralny
  Nietypowe parafialne: podglądactwo

  Dodam ze to ostatnie może być typowe dla obu grup a zoofilia może być parafilią heteroseksualisty.

  Proponuje ci poczytać co to ICD10, jak również
  Klasyfikacja DSM-IV (ta amerykańska) pouczyć się a potem coś sensownego napisać. A, najważniejsze, i proszę dokonywać skrótu: seks i skłonności = życie codzienne.
  Walka LGBTQ dotyczy praw uniwersalnych w życiu a nie w seksie co wam się świntuszki w pierwszej kolejności kojarzy ;)

 • ~znawca again 2021-07-19
  20:19:59

  10 34

  * nie dokonywać skrótu -miało być :)

 • ~waldus 2021-07-19
  20:41:04

  Już od jakiegoś czasu zauważam, że tutaj próbuje się podbić ilość odsłon antykoscielnymi artykułami. Ksiadz akurat prawdę powiedział to oczywiscie boli.

 • ~ 2021-07-19
  20:42:52

  Żenada. Tematyka i historie na poziomie najniższych lotów brukowca a może nawet Gazety Wyborczej.

 • ~ 2021-07-19
  20:48:49

  77 58

  Panie znawco again,do jachich zachowan typowych,czy nietypowych zaliczy pan te:
  "Praktyki stosowane przez homoseksualistów"-
  - Seks oralny
  -Seks odbytniczy
  -Seks fekalny
  -Seks urynowy

  Inne praktyki seksualne homoseksualistów-
  -Sadomasochizm
  -Stosunki z nieletnimi
  -Seks w publicznych toaletach
  -Seks w łaźniach homoseksualistów

  Badanie przeprowadzone w Seattle, polegające na codziennym notowaniu doznań erotycznych przez homoseksualistów, ukazało, że średnio w skali roku:

  1) uprawiali seks oralny ze 108 mężczyznami i połknęli nasienie od 48 z nich;

  2) całowali się, doprowadzając do wymiany śliny z 96 mężczyznami;

  3) doświadczyli 68 penetracji odbytu prąciem

  4) konsumowali fekalia od 19 partnerów.

  Nic dziwnego, że 10% z nich zachorowało na zapalenie wątroby typu B i 7% na zapalenie wątroby typu B w czasie trwania badania, czyli w czasie 6 miesięcy.

  zrodlo:
  Read more: https://www.pch24.pl/medyczne-konsekwencje-praktyk-homoseksualistow,12041,i.html#ixzz6d2feXzLG

 • ~dzideq 2021-07-19
  20:52:22

  76 18

  ~znawca again
  kiedyś pisali że coc. cola jest zdrowa
  Pomyślcie dwa raz za nim coś napiszecie.
  pedofilia to zbrodnia
  homo bi to tylko zboczenie

 • ~Kamil Gawor 2021-07-19
  21:05:35

  36 11

  Bilbordy na mieście wykupicie

 • ~Franek 7 2021-07-19
  21:23:56

  60 63

  Casju64, a do jakich zachowań zaliczasz seks analny księdza z nieletnim chłopcem? Która to będzie literka w tym LGBT+?

 • ~Miłośnik Boguszowic 2021-07-19
  21:26:05

  20 lat rybnik.com.pl i taki artykuł. Po co wam to? Komuś słoneczko mózg przegrzało. I te obrzydliwe komentarze, które dzieci czytają. Ludzie ogarnijcie się!

 • ~Pol Pol 2021-07-19
  21:31:05

  Kto to jest te facet on nakłada karę na kościół ? jakaś sekta chyba co za debil co na tym rybniku .com jeszcze nie napiszecie.

 • ~Lukasz570 2021-07-19
  21:36:47

  92 39

  Właśnie mi uświadomił, że przez takich jak on warto praktykować i szukać dobrych księży, których jest sporo ;) jak sie idzie na łatwizne to najlepiej pier#olnąć wszystkim i szpan jakie to indywidualne i odważne. No i najważniejsze - od teraz wyznaje Dobroludzizm.

 • ~Franek 7 2021-07-19
  21:37:25

  70 74

  PolPol- apostazja to jest akt trwałego wystąpienia z kościoła a nie żadna kara. Coraz więcej osób występuje w ten sposób. Nie wiem w ogóle jak można w nim być po tylu aferach pedofilskich albo po tym co ostatnio wydało się w Kanadzie. Zabijanie dzieci w szkołach katolickich i zakopywanie w ogródku ( ofiary liczone są w tysiącach). Dzieci odbierano siłą rodzicom.
  Tak ta religia miłości wyglada w rzeczywistości.

 • ~ 2021-07-19
  21:45:24

  65 40

  Panie Franku,a był Pan świadkiem tego seksu analnego,na nieletnim,to czemu Pan tego nie zgłosił hmm?

 • ~Franek 7 2021-07-19
  21:58:59

  57 64

  Panie Casju64 pan to się chyba z choinki urwał, że nie zna problemu kościelnej pedofilii. Osobiście nie znam księdza pedofila ale może dlatego, że nie chodzę do kościoła i trzymam dzieci z daleka od tej instytucji. Wystarczy jednak uruchomić internet wtedy się dowiesz jaka jest skala tego zjawiska. Ilu księży zostało skazanych prawomocnymi wyrokami. Ilu księży „uratowano” przed odpowiedzialnością przenosząc gdzieś na wiejską parafię. Poczytaj jak Wojtyła ukrywał pedofila niejakiego Degollado zanim znowu się osmieszysz.

 • ~Franek 7 2021-07-19
  22:01:38

  41 56

  A powiem ci jeszcze, że nie jest też tajemnicą, że wśród księży dominuje orientacja seksualna przedstawiająca drugą literkę w skrócie LGBT+.

 • ~ 2021-07-19
  22:02:28

  48 28

  "Jeżeli Biskup byłby gotowy wypłacić mi rekompensatę w wysokości 200 tys. zł na terapię, straty moralne i psychiczne, gotów jestem zrzec się przyszłych roszczeń, a nawet wycofać się z działalności publicznej w fundacji” – taką propozycję diecezji płockiej złożył w 2014 r. Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”. Pieniędzy nie otrzymał, a teraz jest jednym z „niezależnych” ekspertów bijących w Kościół.

 • ~dzideq 2021-07-19
  22:04:40

  38 38

  ~Franek 7
  Byłeś tam .widziałeś .kanada,
  Czy opierasz na czytaniu tego co innych wyobraźnia przyniesie.
  Niestety dziś takie dowody są dziś mało wiarygodne.
  Niestety.

 • ~romcost 2021-07-19
  22:05:52

  54 46

  A mi się wydaje, że o pedofilii wśród księży więcej się pisze, bo to chwytny i najbardziej bulwersujący temat, myślę, że tyle samo pedofili jest pośród nauczycieli, lekarzy, taksówkarzy, piekarzy czy górników, tylko nikt by nie czytał artykułu o zgwałceniu dzicka przez listonosza... Przeraża mnie i bardzo denerwuje promowanie i nachalne normalizowanie wszelkich zboczeń z zakresu LGBTPOB+ (... Pies, osioł, baran), moim zdaniem to choroba, to nienormalne. Tyle i tylko tyle ile mogę zrobić, to jak taki egzemplarz wejdzie na moją posesję, to psem poszczuję.
  Nie dla LGBT, tak dla Hetero.

 • ~ 2021-07-19
  22:13:51

  Specjalnie zalogowałem się tutaj, żeby napisać mój najprawdopodobniej ostatni komentarz na tym portalu. To co tutaj zostało opisane jest tak żenująco słabym artykułem, że mam wrażenie, że pudelek to portal dla koneserów górnolotnych filozoficznych przemyśleń.
  1. Z góry założona teza - oczernienie kościoła. Nie jestem osobą wierzącą ale osobiście gardzę takimi manipulacjami, które uderzają w lokalną pokojowo nastawioną społeczność. Gdzie dziennikarska bezstronność?!
  2. Szczucie ludzi przeciwko sobie i dzielenie społeczeństwa na katoli i lewaków. Brawo tak daleko nie zajedziemy
  3. Przedstawienie głównego argumentu w taki sposób, że nie sposób go podważyć. Skoro to takie bulwersujace to jaj zabrakło, żeby głosu nie modulować przy publikacji czy może mamy do czynienia z fake newsem? Po prostu nie chce mi się wierzyć, że ten portal musi takie rzeczy publikować aby wzbudzić zainteresowanie. Dramat!!!!

 • ~ 2021-07-19
  22:21:52

  41 29

  Baa Panie romcost,akurat za mc. mija "az"25lat,gdy za czyny homoseksualne w USA nie idzie sie do ciupy.
  W Rosji nadal zamyka się lgbt w psychuszkach, u Arabów zabija kamieniami, w Indonezji chłosta, u nas ochrona Policji państwowej. Masz Franek coś przeciwko naszej rzeczywistości?

 • ~romcost 2021-07-19
  22:46:46

  18 22

  ~CASJU64 nie wszystko co amerykańskie musi być dobre, nie jedne amerykańskie wynalazki są godne powielania, tutaj mam wrażenie, że Putin jest zozsądniejszy, choć w innych sprawach to bym mu nie klaskał i życzę mu emerytury...

 • ~romcost 2021-07-19
  22:48:10

  4 5

  ... Są nie godne...

 • ~dzideq 2021-07-19
  22:49:03

  6 8

  ~CASJU64
  moźna mieć inne zdanie

 • ~ 2021-07-19
  22:55:56

  9 19

  Panie dzideq,oczywiście,przeca jest demokracja POdobno?:))

  Panie romcost a któreż to amerykanskie wynalazki Panu nie pasują,może jakiś przykład?
  Pozdrawiam.

 • ~romcost 2021-07-19
  23:18:44

  12 8

  ~CASJU64 mocno nie w temacie, ale Cię uświadomię:broń jądrowa, żywność modyfikowana genetycznie, amerykańskie podejście do ochrony środowiska i ochrony zdrowia, prawo patentowe, znacząca część narkotyków, Windows i rap...

 • ~znawca again 2021-07-20
  00:16:59

  30 19

  Casju

  Zapewniam ze heteroseksualiści tez są udziałem takich praktyk jak:
  Seks oralny
  -Seks odbytniczy (w panią lub ona w pana straponem)
  -Seks fekalny
  -Seks urynowy

  Inne praktyki seksualne heteroseksualistów
  -Sadomasochizm
  -Stosunki z nieletnimi
  -Seks w publicznych toaletach
  -Seks w łaźniach homoseksualistów tak tak hetero też tam chodzą.

 • ~ 2021-07-20
  02:46:46

  19 18

  Panie znawca again,więc tym samym pomogles mi zadać kłam że w Pl.prześladuje się lgbt i że są w jakikolwiek sposob dyskryminowani cbdu.
  Dziękuję i pozdrawiam.

 • ~Franek 7 2021-07-20
  07:20:39

  24 30

  Kolego Casju64 i Dzideq czyli jak mnie tam nie było i nie widziałem ( jak ksiądz gwałci dziecko albo w Kanadzie ) to powiem wam, że tak, nie było mnie tam. Nie było mnie też pod Grunwaldem w 1410r a mimo to wiem co tam się wydarzylo ;)

  W Kanadzie spłonęło 17 kościołów po wybuchu tego skandalu z zabijaniem indiańskich dzieci w katolickich szkołach. Zabim oddacie dziecko do takiej katolickiej szkoły radzę przekopać wcześniej ogródek.
  Zresztą cała historia kościoła katolickiego to pasmo mordów, gwałtów i zła wszelkiego więc się trochę nie dziwię, że Casju64 czy Dzideq bronią tego bo to wasza tradycja w końcu.

 • ~master4k 2021-07-20
  07:39:37

  44 8

  "Dziennikarze to też pedofile".

  I powszechnie znana jest praktyka przenoszenia dziennikarzy pedofilów z redakcji do redakcji przez naczelnego.

 • ~ 2021-07-20
  08:08:21

  25 25

  Panie Franku-spojz pan na mapę i porownaj Kanade do Polski,wychodzi prawie 25X większa a ludności dużo mniej.
  Skąd u Pana takie insynuacje że te dzieci zostały zabite?
  Nie uczyli cie w gimbazie że Indianie padali jak muchy,bo nie byli odporni na zarazy z którymi przybyl tam biały człowiek?
  To RZĄD Kanady aby ucywilizowac Indian,musiał ich wysłać gdzieś do szkoły,a odległości nie mierz polską miarą i w dodatku to bylo ponad 100lat temu.
  Umarły dzieci,no i co miał z nimi zrobić zarządca szkoły,wywiezc do lasu?
  To chyba dobrze że zostały pochowane,bo to czeka każdego z nas ,z prochu powstales marny pyle i w proch się obrocisz.
  A kościoły podpalają tylko takie lemingi jak ty,które przykladają dzisiejsze warunki życia do tych sprzed ponad 100lat.

 • ~spirit-of-the-town 2021-07-20
  08:25:44

  20 24

  Zadziwiające ile razy niektórzy komentujący tutaj tzw. chrześcijanie musieliby dostać od kleru w pysk, aby otwarły im się umysły, gdyż na oczy chyba już za późno.

 • ~spirit-of-the-town 2021-07-20
  08:29:30

  21 16

  Co do apostazji, jeśli nie ma mojego podpisu złożonego pod jakąś pisemną zgodą na przystąpienie do tej organizacji, to chyba nie powinna mnie z nią w ogóle wiązać jakakolwiek forma przynależności.

 • ~Franek 7 2021-07-20
  09:38:37

  18 19

  ~CASJU64 2021-07-20 08:08:21
  Panie Franku-spojz pan na mapę i porownaj Kanade do Polski,wychodzi prawie 25X większa a ludności dużo mniej.


  Umarły dzieci,no i co miał z nimi zrobić zarządca szkoły,wywiezc do lasu?

  A kościoły podpalają tylko takie lemingi jak ty,które przykladają dzisiejsze warunki życia do tych sprzed ponad 100lat.”

  No wiec kolego odpowiem ci na te wypociny.

  Jakie na znaczenie ile ludności na Kanada to nie wiem?
  Zmarłe dziecko zasługuje na pochówek na cmentarzu a nie na wrzucenie do dołu w ogródku razem z wieloma innymi. Takie „ pogrzeby” to zdaje się SS robiło w czasie wojny ( doły z wapnem).
  I jeśli usprawiedliwieniem jest, że było to 100 lat temu to ja ci gratuluje wysokiej moralności. 100 lat temu to się nie liczy. W katole jesteście faktycznie obrzydliwi.

  A kościoły palą ludzie, którzy są oburzeni i w końcu zrozumieli co to jest za patologiczna instytucja.

 • ~Lahcim 2021-07-20
  09:52:11

  15 20

  ~CASJU64
  typowy polak-katolik, zero szacunku do inności i innych kultur. Doskonały przykład tłuczenia bzdur do głowy od dziecka.

  to co napisałeś jest obrzydliwe

 • ~ 2021-07-20
  10:38:08

  18 12

  Panie Michale obrzydliwe jest to że Franek już "wie" że dzieci były zabijane.

 • ~ 2021-07-20
  10:40:53

  18 17

  Macie do poczytania lemingi,zanim rzucicie kamieniem!
  "W Kandzie natomiast warunkach zbliżonych do średniowiecznego syberyjskiego osadnictwa, wykorzystując jedynych ludzi którzy zgodzili się w takim otoczeniu edukować tubylczych Indian, w latach 1828-1997 rządowi eksperci wdrażali plan Indiańskich Szkół z Internatem protestanckiego rządu ich królewskich mościów. System ten miał swoje korzenie w ustawach uchwalonych przed ukonstytuowaniu się Kanady, ale rozwinął się dopiero po jej skonfederowaniu w 1867r. Na podstawie Indian Act z 1876r. pod rządami premiera Johna A. Macdonalda rząd przyjął system szkół zawodowych en.wikipedia.org/wiki/Industrial_school wzorowany na Stanach Zjednoczonych, a oparty na współpracy z organizacjami kościelnymi. Nowelizacja Indian Act z 1894 roku, za rządów premiera Mackenzie Bowella, wprowadziła obowiązkowe uczestnictwo w szkołach dziennych, szkołach zawodowych oraz z internatem dla dzieci indiańskich autochtonów. Ze względu na odległości dzielące poszczególne społeczności oraz lokalizację szkół oznaczało, dla większości rodzin przymus korzystania ze szkół z internatem. Szkoły były CELOWO lokalizowane w znacznej odległości od społeczności tubylczych, aby zminimalizować kontakt między rodzinami i ich dziećmi. Wysoki komisarz ds Indian Hayter Reed opowiadał się za szkołami lokowanymi jak najdalej od miejsca urodzenia w celu ograniczenia wizyt rodzin, co jego zdaniem przeciwdziałało wychowaniu dzieci Indian w rodzimej kulturze. Jako szef Departamentu Spraw Indyjskich Reed odegrał również kluczową rolę w tworzeniu bezprawnego systemu przepustek, który utrudniał i ograniczał do minimum możliwość odwiedzania dzieci przez rodziców. System ten utrudniały także rdzennej ludności jako całości, opuszczanie swoich rezerwatów bez uzyskania tymczasowego certyfikatu od agenta rządowego (system obowiązywał później w ZSRR). Reed jest również odpowiedzialny za celowe utrudnianie rozwoju rolnictwa tubylczego na równinach poprzez politykę rolnictwa chłopskiego, która miała na celu zepchnięcie na margines ludów tubylczych tradycyjnie zajmujących się łowiectwem. Wykorzystując swoją pozycję zastępcy generalnego, Reed prowadził rasistowską politykę, która ograniczała rdzennej ludności możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu rolniczego... Były to wszystko warunki i pomysły NARZUCONE i EGZEKWOWANE przez rząd! Mówimy zatem o działaniach SYSTEMOWYCH, o systemie przez który przewinęło się w prawie 170 lat ok. 900 000 dzieci tubylców. en.wikipedia.org/ (...) ential_school_system Cmentarze zatem nie były zlokalizowane "przy szkołach" tylko "przy jedynych zabudowaniach w okolicy" i nie jest to nie żadna "sensacja" tylko obiektywny fakt w warunkach które zapewniał protestancki rząd ich królewskich mościów Kanady"

 • ~Lahcim 2021-07-20
  11:00:48

  13 18

  ~CASJU64
  szkoły w znacznej większości były prowadzone przez kościół katolicki. dzieci były odciągane od rodziców, bite, torturowane, gwałcone, nie mogły mówić we własnym języku. Rząd Kanady przeprosił i wypłacał odszkodowania, to samo z protestantami którzy również prowadzili szkoły. Tylko kościół katolicki ma to w Dudzie i nie poczuwa się do odpowiedzialności.
  Sam fakt prowadzenie takich szkół przez kościół katolicki i to, że takie działania miały miejsce w ich szkołach powinno być czymś nieakceptowalnym dla ludzi nazywających się katolikami.

 • ~ 2021-07-20
  11:12:59

  12 14

  ~CASJU64
  "szkoły w znacznej większości były prowadzone przez kościół katolicki."

  No nie wiem czy 60%katolickich,a 40%protestanckich,tj.taka znaczna większość?

 • ~ 2021-07-20
  11:17:47

  17 14

  Panie Michale,a wiesz, że w XX wieku wybuchła epidemia grypy hiszpanki?
  Takie internaty były najbardziej narażone na różne choroby.Kanada była w czołówce ofiar tej choroby.
  Czy wiesz ze "hiszpanka"zabiła 100mln ludzi,i czy myślisz że istnieje 100mln pojedynczych grobów?

 • ~Lahcim 2021-07-20
  13:14:58

  6 7

  syndrom sztokholmski widze na grubo

 • ~j-u 2021-07-20
  13:54:58

  16 15

  Ten Maliszewski to zwykły pedał kiery się cìągle awabturyje nawet z kierowcą w autobusie cìągle się mu coś nie podobno i szuko rozgłosu GONIĆ takiego do warszawski tam same pedały budzie się czuł dobrze mogą robìć się dobrze.
  Ps .uwaga na dzieci z dala !

 • ~Franek 7 2021-07-20
  17:05:18

  11 15

  Ja myśle, że gdyby pan Casju64 vel Kaziu żył na początku XX wieku to by został obrońcą faszystów w procesie norymberskim. Już on by tam znalazł argumenty na niewinność Goebelsa i reszty. Kaziu tak, 60% to jest więcej niż 40%. A dla przyzwoitego człowieka nie powinno mieć to kompletnie znaczenia bo nawet jeśli działoby się to w proporcjach 90-10% na korzyść kościoła katolickiego to niczego by to nie zmieniało. Byłaby to obrzydliwa zbrodnia. Zresztą zdradzę ci tajemnice, że protestanci modlą się do tego samego Boga co wy, katolicy i też uważają ze ich religia to religia miłości. Dla mnie różnica żadna.
  Bronisz obrzydliwych i haniebnych czynów bandyckiej instytucji jaką jest Kościół Katolicki. Twój wybór. Ja staję po stronie tych, którzy dziś palą kościoły w Kanadzie. Trzeba to zło wyplenić i u nas też kiedyś do tego dojdzie…

 • ~ 2021-07-20
  19:09:23

  13 8

  Pamie Franku Proces Norymberski rozpoczął sie bodajze pod koniec roku 1945.Jeśli tj.dla Ciebie POczątek XXw, to jestem POd wrażeniem.

  Gdyby np.zmienic w twoich ost.zdaniach tego ścieku,i zamienił KK ,na Islam,lub Judaizm,to nie wiem czy byś doczekał jutra w będąc w Islamskiej UE.
  Z Tobą to już nie są przelewki,bo niedługo oskarzysz KK,że ci myszy do stodoły podrzucił.:)

 • ~scherif 2021-07-20
  23:08:38

  19 6

  Niestety to już kolejny artykuł tej maści na tym kiedyś naprawdę fajnym portalu. Redakcjo szanowna, nie idźcie tą drogą, nie idźcie - wiem że fundusze są ważne ale nie jesteście przecież brukowcem jak Fakt czy inne Super Expressy żerujące na taniej sensacji. Nie jesteście też WP czy der Onet - bo przecież lokalne sprawy, bliskie mieszkańcom są tu najważniejsze a nie wielka polityka czy newsy krajowe.

 • ~rosthost1 2021-07-21
  03:39:18

  11 3

  Damian Maliszewski - byl bity przez ojca - milicja nic z tym nie zrobiła. Ojciec mial kochanke o której wiedziala mama i dzieci. Damian mial bardzo ciężkie dziecinstwo ktore pokazuje do czego prowadzi rozwiazłosc i brak zasad w rodzinie. Brak pomocy ze strony panstwa podczas przemocy domowej. To wszystko mialo wpływ na dzisiejszego Damiana.

 • ~Franek 7 2021-07-21
  08:30:35

  9 11

  Kolego Smołka a tu tak dla przeciwwagi twoich wypocin i obrony zboczeńców:

  Ciągnął za uszy i włosy, bił dziennikiem po głowie, publicznie wyśmiewał i poniżał - ksiądz i były już katecheta ze szkoły podstawowej w podgorlickiej Bystrej stanie przed sądem. Prokuratura oskarżyła go o znęcanie się nad dziećmi z klas 1-3.

  - To były bardzo specyficzne metody wychowawcze, zwłaszcza, że dotyczyły dzieci z pierwszych klas - mówi jeden ze śledczych znających sprawę księdza Stanisława L. Duchowny był katechetą w szkole podstawowej w Bystrej koło Gorlic. Przez wiele lat uczył tu religii w pierwszych klasach.

  Prokuratura w Gorlicach zakończyła właśnie blisko dwuletnie śledztwo przeciwko niemu. Według śledczych dowody zebrane w trakcie postępowania, w tym przede wszystkim przesłuchania dzieci w obecności psychologa, pozwoliły na sformułowanie aktu oskarżenia przeciwko katechecie.

  - Księdzu Stanisławowi L. zarzucono, że psychicznie i fizycznie znęcał się nad uczniami klas 1-3 miejscowej szkoły - mówi prokurator Tadeusz Cebo, szef prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

  Na trop prokuratura trafiła, gdy w październiku 2019 roku trafiło do niej zawiadomienie od rodziców jednej z dziewczynek. Uczennica poskarżyła się im, że katecheta L. podczas lekcji religii uderzył ją dziennikiem w głowę. Nie był to jednostkowy incydent. Według relacji dziewczynki ksiądz miał ją także ciągnąć za ucho, krzyczeć na lekcjach.

  Przesłuchano inne dzieci w obecności psychologa. Opowiedziały o swoich doświadczeniach, ale też wskazywały na innych uczniów, którzy mieli doświadczyć metod wychowawczych katechety. I okazało się, że takich przypadków było więcej.

  Z ustaleń prokuratury wynika, że ksiądz ciągnął dzieci za włosy, uszy czy nos, potrafił zdzielić zeszytem w głowę, jak mu się coś nie spodobało. Dzieci opowiadały, że drwił z nich, publicznie przy całej klasie wyśmiewał, a nawet poniżał. Tak miał reagować na, jego zdaniem, "niewłaściwe zachowanie dzieci".

  Pokrzywdzonych zostało 206 dzieci
  Z ustaleń śledczych wynika, że specyficznego sposobu prowadzenia zajęć doświadczyły dzieci nie tylko z jednej klasy. Według prokuratury ksiądz tak zachowywał się już od 2012 roku i trwało to aż siedem lat. - Pokrzywdzonych zostało 206 dzieci - wylicza prokurator Tadeusz Cebo.

  Prokuratura w trakcie śledztwa zwróciła się z apelem do rodziców dzieci, które doświadczyły przemocy ze strony katechety, by zgłaszali się do niej. Część zgłosiła się, ale prokuratura przyznaje, że sprawa nie była taka prosta. Nie tylko z tego powodu, że dotyczyła małych dzieci. Niektórzy rodzice niechętni byli bowiem ściganiu duchownego. - Uważali, że sprawa została niepotrzebnie rozdmuchana, nieprzychylni byli przesłuchiwaniu dzieci, mówili, że to niepotrzebny rozgłos - mówi jeden ze śledczych.

  Ksiądz Stanisław L. do niczego się nie przyznaje. W początkowej fazie śledztwa odmówił jakichkolwiek wyjaśnień przed prokuratorem. Prokuratura zawiesiła go w obowiązkach nauczyciela religii w klasach 1-3. Zakazała mu również kontaktowania się z dziećmi z klas, w których uczył. Według nieoficjalnych informacji duchowny został przeniesiony z tej szkoły.

  Jego proces będzie się toczyć przed sądem w Gorlicach. Księdzu L. grozi do 5 lat więzienia.

 • ~Monika898 2021-07-25
  13:05:24

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Fenrir 2021-08-13
  18:00:15

  0 2

  Księżulo pewno wie o pedofilii wśród dziennikarzy bo razem Powiatowym z TVN razem gwałcili dzieci w Zatoce Sztuki

 • ~artefaks 2021-08-13
  20:29:50

  1 1

  Czy mały wuc w ramach akcji hiacynt miał założoną teczkę personalną i czy ona znikła razem z teką balbiny ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1500