Koszykówka: RMKS gromi na starcie sezonu

2019-10-05, Autor:

Od wyjazdowego okazałego zwycięstwa 88:49 nad Dwójką Kamienica Polska rozpoczęły tegoroczny sezon koszykarki RMKS Rybnik. Rybniczanki do wygranej poprowadziły Beata Jurczyńska i Dominika Bednarek, ale punkty zdobyły wszystkie koszykarki.

Koszykarki RMKS Rybnik odniosły przekonujące zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu II ligi. Rybniczanki prowadziły przez cały mecz.

Szybko wypracowały dziesięciopunktowe prowadzenie 12:2, potem sukcesywnie je powiększały. Na przerwę schodziły do szatni z przewagą 37 punktów.

Trzecia kwarta to kolejne 10 minut dobrej gry podopiecznych Grzegorza Korzenia, których przewaga urosła po 30 minutach gry do 49 punktów!

Przy tak wysokim prowadzeniu w szeregi rybniczanek wkroczyło rozluźnienie. Dawał o sobie znać też brak koncentracji, skutkiem czego w ostatniej partii gospodyniom udało się odrobić 10 punktów.

Jednak przewaga z pierwszych trzech kwart wystarczyła rybniczanki. Gospodynie miały wówczas kłopoty z przedarciem się pod kosz RMKS. Nie potrafiły też znaleźć recepty na skutecznie rzucające zawodniczki Grzegorza Korzenia.

Warto podkreślić, że szkoleniowiec RMKS już od pierwszej kwarty wprowadzał na długie minuty na parkiet rezerwowe, które zdobyły w sumie aż 39 punktów.

W najbliższą sobotę o godz. 17.00 RMKS Rybnik zmierzy się w hali w Boguszowicach z Zagłębiem Sosnowiec.

>>>Naszą ambicją jest awans - wywiad z Grzegorzem Korzeniem, trenerem RMKS Rybnik<<<

Dwójka Kamienica Polska – RMKS Rybnik 49:88 (10:28, 7:26, 14:26, 18:8)

Punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: B. Jurczyńska 19, D. Bednarek 14, J. Sobota 10, A. Majka 10, N. Banaś 9, J. Góra 8 (2x3), M. Struzik 6, M. Lamczyk 6, J. Kocon 4, P. Raudner 2

Działalność RMKS Rybnik wspierają Miasto Rybnik, sponsorzy. Patronat medialny Rybnik.com.pl

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 0