zamknij

Wiadomości

Koronawirus. Jest nowy rekord zakażeń. Najwięcej na Śląsku

2020-07-30, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Przekroczona została właśnie kolejna granica pod względem potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 615 nowych przypadków zakażeń. Zmarło 15 osób. Najwięcej zarażonych przybyło w województwie śląskim.

Reklama

Nowy dobowy rekord

- Mamy 615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zmarło 15 osób (wiek, płeć, miejscowość): 80-K, 91-M, 68-M, 88-M, 62-M, 87-M Kraków, 59-K Nowy Sącz, 82-K Kędzierzyn Koźle, 83-M Tychy, 90-K Racibórz, 64-M Gliwice, 81-K Radom, 79-M Grajewo, 81-K Zielona Góra, 72-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 45 031, do tej pory zmarło 1709 osób.

W szpitalach przebywa obecnie 1694 osoby chore na COVID-19, w 63 przypadkach konieczne było podpięcie do respiratora.

Rząd zaostrzy obostrzenia?

Piotr Müller, rzecznik rządu przyznał dzisiaj w Polsat News, że instytucje państwowe przygotowują się do powrotu epidemii „w większej skali”. Nie wykluczył, że niektóre obostrzenia ponownie zostaną wznowione.

Rozważne jest bowiem wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z niektórych państw.

- Chociażby rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw Unii Europejskiej, czy spoza UE. Takiej kwarantanny po powrocie do kraju. Z tym trzeba się liczyć. Tak, jak Wielka Brytania wprowadziła kilka dni temu takie ograniczenia, tak samo inne kraje rozważają wprowadzenie takich ograniczeń, Polska również – powiedział w telewizji Piotr Müller.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 31

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~olo-s 2020-07-30 11:10:43

  Nie rozumiem o co takie hallo... Przeciez premier tak powaznego kraju jakim jest Polska przed wyborami powiedzial, ze wirusa u nas juz nie ma... Swoja droga gdzie jak nie w Polsce mozna tak swobodnie klamac i nie ponosic konsekwencji...

 • ~Fidzi 2020-07-30 11:16:42

  Artykuł z błędem. Zmarło nie 9 a 15 osób.

  47 6
 • ~master4k 2020-07-30 11:16:48

  Zaraz zaraz. Przecież niedawno Pinokio, padron chciałem powiedzieć Pan Premier wyraźnie mówił, że pandemia jest już w odwrocie. Doprawdy bardzo osobliwie Morawiecki pojmuje znacznie słowa "odwrót". Jakaś nowa semantyka.

  "Tak, jak Wielka Brytania wprowadziła kilka dni temu takie ograniczenia, tak samo inne kraje rozważają wprowadzenie takich ograniczeń, Polska również – powiedział w telewizji Piotr Müller."

  Ale nie wywiniecie takiego numeru jak BoJo Anglikom i poinformujecie ludzi z jakimś, chociażby minimalnym wyprzedzeniem o planowanych ograniczeniach?

  93 20
 • ~ 2020-07-30 11:17:13

  Nakaz kwarantanny dla wracających z zagranicy kompletnie z du..., skoro statystyki podbija małopolska, jej wesela i fakt, że zarażamy się między sobą. To trochę próba odwrócenia kota ogonem i udawania, że problem nie wynikł z błędnych decyzji. Powinni wrócić do zakazu imprez masowych i wesel dla dużej ilości osób (ale tego nie zrobią, bo to uderza w ich elektorat). Czasem nie mogę się oprzeć pokusie, że to ostatnie, sobotnie poluzowanie restrykcji było tylko i wyłącznie po to, że ukryć skok zakażeń po wyborach i wiecach wyborczych.

 • ~aniabab 2020-07-30 11:42:05

  Oczy mojej wyobraźni widzą nauczanie zdalne od września, u nas na pewno. W imię tego że ktoś musi odprawić wesele na 150 osób lub pójść na mecz. Nie mówiąc o telefonicznych konsultacjach lekarskich. Zero logiki: mecze, wesela, kościoły, kopalnie pracujące normalnie tak, ale przychodnie, szkoły mają być pozamykane. Nie mówiąc o zabarykadowanych urzędnikach- ABSURD!! Albo wszyscy siedzą w domu albo pandemii nie ma.

  134 7
 • ~ 2020-07-30 11:46:13

  Ale najbardziej rozwala mnie w tym wszystkim szumowski. Osoba odpowiedzialna za służbę zdrowia. Gość jest na urlopie. Na zachodzie jak pandemia zaczęła się wymykać spod kontroli to urlop/nie urlop wracali na stanowisko i robili swoje. A u nas? Minister nie wróci, bo się obraził, bo media chcą się dowiedzieć gdzie jest hajs za lewe respiratory. i kto podpisał umowę na zakup za 300 baniek od firmy, której siedziba mieści się w odrapanej kawalerce.
  Ja to powtórzę dosadnie: O B R A Z I Ł S I Ę.

 • ~Qwety 2020-07-30 11:46:42

  Taki mało wnikliwy ten artykuł, a można było chociaż napisać jakie są główne ogniska zakażeń na Śląsku. Bo samą statystykę, to można znaleźć wszędzie.

  64 3
 • ~Kwinto 2020-07-30 12:21:59

  W normalnym kraju jeśli wirus nie ustępuje to przede wszystkim ustępuje premier i minister zdrowia. I już nie chodzi o to że obaj kłamali w kwestii walki z pandemią po prostu w innych krajach rządzący mają zasady i honor. Poczekajcie do jesieni będziecie was leczył Kurski w TVP opowiadając jakim zdrowym i odpornym narodem jesteśmy.

  61 21
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-07-30 12:27:54

  roben5,

  Kaczynski pewnie kazal szumowskiemu zamknac gebe tak jak to zrobil z sasinem w sprawie kopaln.

  Mam nadzieje, ze myslaca czesc elektoratu pis odejdzie z poparciem do konfederacji.

  kaczynski i tusk moga sobie podac rece.

  20 41
 • ~Franek7 2020-07-30 12:46:56

  Czyli to co mówił ostatnio premier i minister Szumowski że wygraliśmy z epidemią to o kant „dudy” rozbić???
  Dlaczego mnie to nie dziwi????

  53 15
 • ~ 2020-07-30 13:05:38

  Olo s bo w chwili gdy to mówił w kraju wirusa już nie było i znów się pojawił

  9 27
 • ~Kurt_Wallander 2020-07-30 13:51:10

  Kwarantanna będzie tylko dla ludzi, którzy pojechali do krajów oznaczonych jako żółte bądź czerwone. Zamykanie granic nam raczej nie grozi a raczej powrót obostrzeń (jak np. w Hiszpanii czy Belgii).

  A że u nas znowu najwięcej zakażeń - czy to nie efekt przesiewowych testów na kopalniach...?

  23 5
 • ~rosthost1 2020-07-30 14:06:51

  Komentatorzy tacy wybitni specjaliści niedawno od polityki i sportu teraz medycyny. A nie potrafią nawet fontanny włączyć w swoim mieście.

  22 13
 • ~rosthost1 2020-07-30 14:09:33

  I znów najwięcej chorych górników z PGG ale komentatorzy będą dalej mówić że górnictwo sprzedane. PGG nie radzi że z ekonomia pandemią i bytem na rynku.

  19 6
 • ~Maksymilian Popeć 2020-07-30 14:22:56

  Polska NAJLEPIEJ sobie radzi z walką z pandemią! A wszystko to zasługa naszych dzielnych i niezłomnych rządzących. Szumowskich - potrafi załatwić respiratory nawet od kowala, Dudy - szczepić się nie będzie, bo nie. Morawiecki - bo już dawno pokonaliśmy wirusa i go u nas nie ma a ten co jest to tylko zakamuflowana opcja niemiecka. Generalne hip hip, hurra na cześć naszych wybawców! A Wy cykorzy bardziej bójcie się najeźdźców gender, LGBT, cyklistów - bo ta zaraza zabija u nas ludzi i nasze rodziny milionanami (Kaczyński wespół z Rydzem i Jędraszewskim).

  36 16
 • ~ 2020-07-30 14:32:17

  Oto Wielka Tajemnica NIegodziwca, Bestii:
  Prawda o teście!
  Test COVID-19 nazywa się testem RT PCR, który oznacza reakcję łańcuchową polimerazy z odwrotną transkrypcją.
  Został wynaleziony przez amerykańskiego biochemika w 1984 roku nazwiskiem Kary Mullis.
  Test NIE … Powtarzam … NIE testuje na obecność wirusa.
  Testuje tylko materiał genetyczny.
  Materiał genetyczny znajduje się we wnętrzu każdego żywego człowieka na powierzchni planety.
  To, co robi RT PCR, to pobiera materiał genetyczny i wzmacnia go, innymi słowy, powiększa.
  Jeśli przetestuję się za pomocą naszego RT PCR i ustawię na 30/35 cykli amplifikacji, wynik testu będzie negatywny.
  Ale jeśli ponownie przetestuję siebie przy, powiedzmy, 60/65 cyklach amplifikacji, wynik testu będzie pozytywny, podobnie jak wszystkie inne.
  To dlatego, że teraz na pierwszy plan wysunąłem tyle materiału genetycznego, że wykryje to wszystko.
  Tak działa „oszustwo”.
  Cykl amplifikacji określa liczbę pozytywnych wyników testu.
  Należy zauważyć, że wynalazca tego testu, Kary Mullis, stwierdził, że jego test „nie może być” w ogóle stosowany do diagnozowania chorób zakaźnych.
  Zmarł w zeszłym roku w wieku 74 lat i doskonale zdawał sobie sprawę, że są moce, które chcą użyć jego testu, by przetestować Covid-19.
  Był stanowczo przeciwny temu, by jego test został użyty do Covid-19, aż do jego śmierci.
  Stwierdził, że nie można uzyskać żadnego dokładnego wyniku.
  W rzeczywistości autor testu powiedział: „Jest tak samo dobry jak ten test scjentologiczny, który wykrywa twoją osobowość, a następnie mówi, że musisz przeznaczyć wszystkie swoje pieniądze na scjentologię.
  To jest prawda o chorobach i wirusach!

  Wirusy i choroby nie istnieją OKRESOWO … koniec historii!
  Obie zostały stworzone przez przemysł farmaceutyczny, który wykorzystuje fałszywą teorię zarazków do sprzedaży leków i szczepionek ludności w celu uzyskania zysków pieniężnych i kontroli populacji.
  Gdyby teoria zarazków była poprawna, nie byłoby dziś żywego człowieka, który mógłby opowiedzieć tę historię!
  Zarazki, bakterie, grzyby, patogeny, a nawet „wirusy” (które nie są „wirusami”, ale egzosomami opartymi na białkach w naszym RNA) są wszędzie.
  Życie składa się z tych rzeczy.
  Nasze ciała składają się z tych rzeczy.
  Tak zwane „choroby” to wyłącznie objawy toksyczności leżącej u podstaw komórek.
  Tak zwane „wirusy” są wytwarzane w naszych organizmach jako mechanizm ochronny przed nadmierną toksycznością.
  Kiedy jesteśmy nadmiernie toksyczni, nasz organizm tworzy naturalny proces detoksykacji zwany „grypą”, „przeziębieniem” lub „zapaleniem płuc”, aby pozbyć się z organizmu tych śmiertelnych toksyn.
  Mając to na uwadze, „wirusy” NIE ZARAŻAJĄ w żaden sposób ani w żadnej formie.
  Jedynym sposobem na „złapanie wirusa” jest wstrzyknięcie go w szczepionce.
  Najważniejsze jest to, aby przestać brać trujące leki z Big Pharma.
  NIE pomagają ci ani wcale cię nie leczą.
  Za każdym razem, gdy bierzesz pigułkę przeciwbólową … wyłącza ona twój układ odpornościowy na 3 dni.

  16 25
 • ~ 2020-07-30 14:59:16

  Tak się zaczęła pandemia! .."- Przypomnę strasznie dawne czasy sprzed wirusa. Wtedy, kiedy jeszcze były zarazone tylko dinozaury, a ludzie nie mieli jeszcze żadnych szczepionek, nie mieli broni nowoczesnej medycyny, która pozwoliłaby im je zabić. Wiecie panstwo co robili? Rzucali kamieniami w tego zarazonego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem na pewno dinozaur nie padł ani nie wyzdrowial. Ale jeśli przez miesiąc, dwa miesiące rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać ."

  6 24
 • ~rosthost1 2020-07-30 15:00:27

  ~Maksymilian Popeć -swoja wypowiedzią wygrałaś wakacje w Hiszpanii. Autobus postawiony, zabierz też innych komentujących. Bez obaw w Hiszpanii bardzo dobra służba zdrowia.

  14 9
 • ~Maksymilian Popeć 2020-07-30 16:38:54

  @rosthost1 - jak na razie w Hiszpanii jest mniej zgonów niż u nas co roku od palenia węglem. Zrób mi tylko przelew na wyjazd i jadę bez chwili zastanowienia.

  10 12
 • ~ 2020-07-30 17:14:45

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 5
 • ~rulid 2020-07-30 19:59:17

  ~k6a4zo
  Nie nazwę Cię debilem, bo z Twoim poziomem inteligencji jeszcze weźmiesz to za komplement

  12 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 93