Parafia Ewangelicko-Augsburska w Rybniku zaprasza koncert organowy z okazji ukończenia renowacji zabytkowych organów kościelnych.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 17:00 w kościele ap. Piotra i Pawła w Rybniku przy ul. Miejskiej 12. Wstęp wolny.
Wystąpią Marta Kogut (Rybnik), Daniel Strządała (Katowice) i Szymon Jarzyna (Żory).
W programie utwory m.in. Bacha i Gawlasa.
Warto dodać, że organy w kościele ewangelickim są najstarszym tego typu instrumentem w Rybniku. Zostały zbudowane w 1897 roku przez rybnicką firmę Dürschlag und Sohn. W okresie od stycznia do marca tego roku renowację instrumentu przeprowadziła Pracownia Organomistrzowska Marty Kogut z Rybnika.
Tagi: parafia ewangelicka w Rybniku, kościół ewangelicki w Rybniku, parafia ewangelicko-augsburska w Rybniku, Kościół Ewangelicko-Augsburski, ewangelicy Rybnik, ewangelicy
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zmarł Jerzy Groborz, „najłagodniejszy nauczyciel pod słońcem”
20888„Z wielką pasją wychowała kilka pokoleń muzyków”. Zmarła Łucja Stawarska – wieloletnia dyrektorka ogniska muzycznego w Rybniku
12227Radny PiS skrytykował chęć występu drag queen, ale na wystawę przyszedł. A tam tłumy! (zdjęcia)
8552Jarmark Bożonarodzeniowy w Zespole Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
2767Wigilia Międzynarodowa z „Powstańcami” (zdjęcia)
2473Zmarł Jerzy Groborz, „najłagodniejszy nauczyciel pod słońcem”
+123 / -0„Z wielką pasją wychowała kilka pokoleń muzyków”. Zmarła Łucja Stawarska – wieloletnia dyrektorka ogniska muzycznego w Rybniku
+36 / -0Święto Makówek w Czerwionce. Były nowe smaki. Mieszkańców bawili Sztefa i Brajan (zdjęcia)
+8 / -1Uczniowie I LO najlepsi w 20. „Pojedynku na Słowa”
+5 / -0DKF Ekran Rybnik: repertuar na styczeń 2025
+3 / -0Radny PiS skrytykował chęć występu drag queen, ale na wystawę przyszedł. A tam tłumy! (zdjęcia)
20Zmarł Jerzy Groborz, „najłagodniejszy nauczyciel pod słońcem”
0DKF Ekran Rybnik: repertuar na styczeń 2025
0„Z wielką pasją wychowała kilka pokoleń muzyków”. Zmarła Łucja Stawarska – wieloletnia dyrektorka ogniska muzycznego w Rybniku
0Uczniowie I LO najlepsi w 20. „Pojedynku na Słowa”
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert