zamknij

Wiadomości

Kolejny wstrząs w regionie. Poczuliście?

2018-12-04, Autor: bf

Dzisiaj około 4.00 nad ranem doszło do kolejnego wstrząsu w regionie. Jak wskazuje Obserwatorium Geofizyczne, jego epicentrum znajdowało się w Rydułtowach.

Wstrząs najbardziej odczuli mieszkańcy Szczerbic w gminie Gaszowice i Jejkowic, którzy skontaktowali się z nami w tej sprawie. Jak dowiadujemy się w Obserwatorium Geofizycznym, do zdarzenia doszło dokładnie godzinie 4.09. - Magnituda wyniosła 2,3. Wstrząs pochodził z Rydułtów – słyszymy.

Reklama

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy zdarzenie wynikło z działalności górniczej na terenie kopalni w Rydułtowach. Na nasze pytania nie odpowie dzisiaj dyrekcja Okręgowego Urzędu Górniczego, która świętuje Barbórkę. Milczy również telefon rzecznika prasowego Polskiej Grupy Górniczej – Tomasza Głogowskiego.

Dzisiejszy wstrząs był znacznie słabszy od tego, którego doświadczyliśmy 8 listopada. Przypomnijmy, tego dnia wieczorem zatrzęsła się ziemia w całym regionie. Aparatura Obserwatorium Geofizycznego odnotowała magnitudę na poziomie 3,5. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na terenie kopalni Budryk >>Silny wstrząs w regionie! To była kopalnia Budryk<<

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~fandango1972 2018-12-04 09:20:48

  Występuje wiele naprężeń pod ziemią na terenie GOP, są opracowania naukowe na ten temat. Te naprężenia nie są związane z działalnośćią górniczą i energia będzie rozładowywana co jakiś czas. Przykładowo, miesiąc wcześniej przed tąpinięciem na Zofiówce, miał miejsce duży wstrząs podziemny bliżej Chałupek.

  22 12
 • ~fryfa 2018-12-04 09:46:56

  Na Śląsku jak niedługo zatrzęsie to powstanie jedna wielka dziura :)

  31 12
 • ~sancho 2018-12-04 10:33:26

  Jak kopalnie zakończą wydobycie na Śląsku będzie można puścić metro pod ziemią :) Wszystkiego najlepszego dla wszystkich górników tyle wyjazdów co zjazdów.

  60 7
 • ~sympatykrybnika 2018-12-04 11:50:00

  W święta Bożego Narodzenia sprawdzimy czy klimat się zmienia. Stare przysłowie, które zrodziło się, gdy klimat naszej strefy był stabilny i jej właściwy brzmi: „Święta Barbara po wodzie (lodzie), Boże Narodzenie po lodzie (wodzie)”. Dzisiaj Barbórka mija „po wodzie". Jeżeli Boże Narodzenie też będzie „po wodzie” świadczyć to będzie, może nie każdemu, że klimat się zmienia i nie na lepsze tylko na gorsze, o ironio – Święta Barbaro, przez węgiel.
  Pozdrawiam wszystkich górników

  11 17
 • ~Antyk 2018-12-04 13:52:47

  sancho "idźmy" dalej po twoim wpisie:" będzie można puścić metro pod ziemią"....arteks zrobi tam centrum przesiadkowe dla podtrzymania swojej wizj....i "zrównoważonego transportu"

  33 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?
Oddanych głosów: 4381