zamknij

Wiadomości

Kolejne „asy” parkowania przyłapane na gorącym uczynku

2021-01-18, Autor: bf

Straż Miejska w Rybniku publikuje kolejną partię zdjęć samochodów, których kierowcy są na bakier z przepisami ruchu drogowego.

Reklama

Kultura jazdy co poniektórych kierowców nadal pozostawia wiele do życzenia. Straż Miejska w Rybniku kontynuuje akcję „ja tu tylko na chwilę”. Jak parkowali w minionym tygodniu kierowcy w naszym mieście? Zobaczcie sami na zdjęciach.

Dlaczego straż postanowiła nagłośnić ten temat? Kierowcy nagminnie popełniają wykroczenia drogowe parkując pojazdy w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

- Najczęściej tłumaczą się: „…przecież ja tylko na chwilę…”, „…nie wiedziałem…”, „…nikomu przecież nie przeszkadzam…” - przypomina Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

SM powtarza: nim zaparkujemy swój pojazd jak najbliżej miejsca, do którego chcemy dotrzeć, zrobić zakupy, załatwić inne sprawy, zastanówmy się, czy warto. Pamiętajmy, że nasze postępowanie może narazić kogoś na niebezpieczeństwo.

- Naruszenie warunków dopuszczalności postoju pojazdem na chodniku, pozostawienie pojazdu w miejscu do tego niewyznaczonym w strefie zamieszkania, niszczenie zieleni, czy niestosowanie się do znaków poziomych i pionowych - to najczęstsze wykroczenia ujawniane przez strażników miejskich w Rybniku – podkreśla Dawid Błatoń.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 23

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Longina b 2021-01-18 11:34:13

  Wielopoziomowy pusty.Przepraszam,parkują menele/śpią/.

  39 8
 • ~ 2021-01-18 12:56:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 4
 • ~hub381 2021-01-18 12:58:55

  To też idiotyczne przepisy, zakrywanie tablic rejestracyjnych. Jeśli jest winny to dlaczego ? Tego przepisu "ziobrowskie prawo" nie zmieni.

  27 21
 • ~ 2021-01-18 13:30:11

  Złamałem regulamin? Bo dałem na tacy jakie to panisko może parkować przed naszym UM na kopercie, a strażnik miejski na ten widok odwraca głowę, są inni i ....

  40 4
 • ~Zdzisław Czesławski 2021-01-18 14:10:50

  Niestety u nas to narodowe zjawisko ignorowania szczególnie tych najprostszych zakazów i zasad współżycia społecznego. Nie wolno stawać? Eee tam ja tylko na chwilę. Ciągła linia? Eee, dla frajerów. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych? Eee, nikt przecież nie przechodził. Idt, itp...

  31 4
 • ~corona 2021-01-18 14:17:28

  Dajcie możliwość wrzucania zdjęć. Mieszkańcy napewno lepsze zdjęcia wyślą. Szczególnie tych z obrzeży rybnika co na zakupki do marketów się wybierają i najchętniej stanęli by w środku marketu

  23 14
 • ~Arteks 2021-01-18 17:54:24

  Za granicą za zaparkowanie na chodniku, deptaku lub miejscu dla niepełnosprawnych poza mandatem grozi też odholowanie auta. Kierowcy nie robią tego nie tylko z tego powodu, że mają więcej kultury, nie tylko aby uniknąć drogiego mandatu ale... aby uniknąć wstydu i poniżenia kiedy muszą prosić o wydanie własnego auta ze składowiska znajdującego się najczęściej na peryferiach miasta. U nas na razie kierowcy parkują byle jak, mimo, że nie ma drugiego miasta w Polsce tej wielkości które miałoby tak dużo legalnych miejsc parkingowych w centrum. Normalką jest parkowanie na Zamkowej, Raciborskiej (za skrzyżowaniem z Curie, na chodniku na Wiejskiej, na deptaku Wieniawskiego, koło TZR).

  16 17

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 961