Kolarstwo górskie

2003-06-24, Autor:
Wczoraj na „Beacie” odbyła się VI edycja zawodów kolarstwa górskiego z cyklu MTB Rydułtowy 2003.

W imprezie wzięło udział 35 zawodników i zawodniczek z naszego regionu oraz z Tarnowskich Gór.
   Uczestnicy zawodów mieli do pokonania wielokrotność pętli o długości 3,2 km. W zależności od kategorii wiekowej zmieniała się liczba okrążeń. "Młodzicy" robili dwa okrążenia, "juniorzy młodsi" cztery, "juniorzy starsi" sześć, a zawodnicy startujący w kategorii "elite" musieli przejechać trasę osiem razy.
   W kategorii "młodzik" pierwsze miejsce zajął Piotr Brzózka. Drugi był Mateusz Trębacz, a trzeci Rafał Trębacz.
   W kategorii "junior młodszy" wygrał Adrian Brzózka. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Misiewicz, a na trzeciej Piotr Kamiński.
   W kategorii "junior starszy" pierwsze miejsce zajął Rafał Pluciński. Drugi był Krzysztof Gembicki, a trzeci Adrian Rachniowski.
   W kategorii "elite" zwyciężył Paweł Urbańczyk. Na drugiej pozycji uplasował się Wojciech Halejak. Trzecie miejsce zajął Piotr Marszałek.
   Zawodnicy pokazali bardzo wysoką klasę - mówił Paweł Czesuła, organizator zawodów. Nowi zawodnicy z Gliwic i Tarnowskich Gór "namieszali" w klasyfikacji punktowej innym zawodnikom, ale to znak, że nasza impreza dociera coraz dalej, z czego się bardzo cieszymy.
   Dodatkowo wręczono nagrody w kategorii "masters". Zwyciężył w niej Andrzej Piotrowski.

Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w niedzielę, 24 sierpnia, o godz. 10.00, w Rydułtowach w parku obok komisariatu policji. Szczegółowych informacji udziela organizator imprezy Paweł Czesuła pod nr tel. 604 930 549.