KK ROW pokonał Tęczę! Emocje do końca meczu

2012-01-14, Autor:
W 16. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik pokonał Tęczę Leszno 70:67.

Kolejny mecz Ford Germaz Ekstraklasy rybnickie koszykarki już tradycyjnie rozpoczęły bardzo dobrze. Po pierwszych 10 minutach prowadziły z Tęczą Leszno 12 punktami (25:13). Przewaga ta została utrzymana do końca pierwszej połowy (41:29). W tym momencie najskuteczniejszymi zawodniczkami Kazimierza Mikołajca były Rachela Fitz (12 punktów) i Sybil Dosty (11 punktów).

Po zmianie stron coraz lepiej zaczęły spisywać się przyjezdne, które na 4 minuty przed końcem wyrównały stan meczu na 63:63. Po chwili leszczynianki prowadziły już 67:63. Od tego momentu punkty zdobywały jednak tylko rybniczanki. Wpierw udało im się wyrównać (67:67), a po chwili wyjść na prowadzenie. Decydujące o losach meczu punkty zdobyła Alexis Rack, która na 41 sekund przed końcem trafiła zza linii 6,75 m. Swojej szansy na wyrównanie nie wykorzystała Tęcza, a ROW umiejętnie utrzymał piłkę do końcowej syreny. Tym samym rybniczanki wygrały z 70:67.

Po słabszym występie w Brzegu tym razem ponownie bardzo dobrze zagrały Amerykanki. Najwięcej punktów zdobyła Rebecca Harris (19 pkt.). Skuteczne były również Rachela Fitz (16 pkt.), Sybil Dosty (14 pkt.) i Alexis Rack (13 pkt.). Pozostałe koszykarki dorzuciły 8 punktów.

KK ROW Rybnik – MKS Tęcza Leszno 70:67 (25:13, 16:16, 18:20, 11:18)

ROW: Rebecca Harris 19, Rachela Fitz 16, Sybil Dosty 14, Alexis Rack 13, Magdalena Radwan 5, Magdalena Skorek 2, Laima Rickeviciute 1, Katarzyna Suknarowska 0, Katarzyna Gawor 0.

Tęcza: Katarzyna Bednarczyk 14, Anna Kuncewicz 13, Małgorzata Chomicka 11, Justyna Grabowska 10, Ewelina Gala 7, Dominika Urbaniak 6, Marke Freeman 6.