KK ROW: pewne zwycięstwo z Odrą Brzeg

2011-10-05, Autor:
W drugiej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik pewnie pokonał w Boguszowicach Odrę Brzeg 65:55.

Na parkiecie w Boguszowicach rybniczanki szybko narzuciły Odrze Brzeg swój styl gry i po pierwszej kwarcie prowadziły już 17 punktami (26:9). Po krótkiej przerwie zawodniczki Kazimierza Mikołajca nie zwolniły tempa i nadal powiększały przewagę. Po 20 minutach KK ROW prowadził z Odrą 43:20. Taka dominacja rozluźniła rybniczanki, które w drugiej połowie zagrały nieco słabiej. Jednak przewaga uzyskana w pierwszej części meczu pozwoliła spokojnie kontrolować im przebieg spotkania. Pomimo przegrania dwóch ostatnich kwart (11:16 i 11:19) KK ROW pewnie pokonał Odrę 65:55. Najskuteczniejszą koszykarką wśród gospodyń – 15 punktów, była Rachela Fitz. Z przyjezdnych najlepiej punktowała Jessica Starling (13 punktów).

– Chciałbym skomplementować drużynę z Brzegu za walkę do końca – chwalił Odrę trener gospodarzy, Kazimierz Mikołajec. – Jeśli chodzi o mój zespół, to jestem zadowolony z pierwszej połowy. Po tak dużym prowadzeniu bałem się drugiej części meczu. W przerwie zrobiliśmy ostrą odprawę, ale to nie podziałało. Koszykówka polega na tym, że trzeba trafiać do kosza, a z tym był problem. Patrząc jednak na początek sezonu cieszę się, że po dwóch meczach mamy 4 punkty. To dobry początek – dodał Mikołajec.

Warto dodać, że podczas pierwszego meczu w tym sezonie w Rybniku, hala MOSiR-u w Boguszowicach wypełniła się prawie w komplecie.

Kolejny mecz, 8 października, koszykarki z Rybnika rozegrają w Lesznie z Tęcza.

KK ROW Rybnik - Odra Brzeg 65:55 (26:9, 17:11, 11:16, 11:19)

ROW: Rachele Fitz 15, Sybil Dosty 11 (17 zb), Alexis Rack 10, Rebecca Harris 10, Magdalena Radwan 7, Magdalena Skorek 6, Aldona Morawiec 4, Laima Rickeviciute 2, Katarzyna Suknarowska 0, Katarzyna Gawor 0.

Odra: Jessica Starling 13, Inna Kochubei 10, Magdalena Rzeźnik 9, Ebony Ellis 8, Marta Żyłczyńska 6, Ewelina Buszta 4, Natalia Tajerle 3, Iwona Płóciennik 2.