Kiks obrońcy

2007-10-29, Autor:
W drugim meczu z rzędu piłkarze Energetyka ROW Rybnik nie zdobyli kompletu punktów. Po remisie w Czańcu podzielili się punktami ze Skałką Żabnica.

Wyrównującą bramkę dla

Energetyka ROW zdobył

z rzutu karnego Tomasz Kuś.

Sobotni mecz na stadionie przy ulicy Gliwickiej rozpoczął się idealnie dla gości. Na bramkę Buchalika strzelił Vozár. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od któregoś z obrońców gospodarzy i wpadła za plecy bezradnie interweniującego Buchalika. Piłkarze z Rybnika długo trzymali swoich fanów w niepewności. Dopiero tuż przed przerwą zdołali wyrównać. Gola do szatni zdobył Kuś, wykorzystując karnego podyktowanego za faul na Kosteckim.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy ROW już prowadził. Na strzał z dystansu zdecydował się Buchała. Piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i zaskoczyła bramkarza. W 80 minucie ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 3:1, ale z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. Brak skuteczności w tej akcji zemścił się tuż przed końcowym gwizdkiem. Fatalny błąd w obronie popełnił Tomiczek. Minął się z piłką, którą przejął Gdovičin i precyzyjnym strzałem pokonał Buchalika,

Po meczu powiedzieli:

Marek Kubisz:
Skałka to dotychczas najlepszy przeciwnik, z jakim graliśmy. Pierwsza połowa była wyrównana. W wielu fragmentach to jednak my dyktowaliśmy warunki. Bramka wyrównująca dla przyjezdnych padła po błędzie, który w tej klasie rozgrywkowej nie powinien się zdarzyć. To była prosta piłka do wybicia, a została przepuszczona i zawodnik Skałki został sam na sam i zrobiło się 2:2.

Franciszek Krótki:
Mieliśmy pełną dramaturgię w tym meczu. Wydawało się, że uda się dowieźć zwycięstwo do końca. Po takim katastrofalnym błędzie obrońcy trener jest bezradny... Jeżeli gra się z tak dobrym przeciwnikiem i tak ciężko po 0:1 doprowadza się do stanu 2:1, gdzie parę minut jest do końca, nie może zawodnik takich kiksów robić w niegroźnej sytuacji.

Skałka to dobry zespół. Przed sezonem mówiłem, że są 4 zespoły, które prezentują podobny poziom i o tym, który w danej chwili jest na pierwszym, czy na drugim miejscu,  decyduje kwestia szczęścia. Oni przegrali ostatni mecz z Pniówkiem i dzisiaj był to dla nich mecz o życie. Porażka oznaczałaby, że praktycznie odpadają z gry. Remis daje w dalszym ciągu szansę walki o mistrza.

Energetyk ROW Rybnik - Skałka Żabnica 2:2 (1:1)

Bramki: 10 min. Jaroszek - 0:1, 45 min. Kuś (karny) - 1:1, 55 min. Buchała - 2:1, 87 min. Gdovičin - 2:2.

ROW: Buchalik - Mitura, Reclik, Nowak, Procek (28' Pacholski) - Dzięgielowski, Jary, Kostecki, Kuś (78' Tomiczek) - Buchała (82' Kruczek).

Skałka: Nowak - Jaroszek, Romancik, Vesely, Serafin - Vozár (90' Wentkowski), Smolec, Kucz, Stasica (57' Gdovičin) - Stok (82' Czekański), Kopański (71' Jeťko).

Żółte kartki: Jaroszek, Serafin (Skałka).

Widzów: ok. 500.
Sędziował: Piotr Szczerba (Sosnowiec).