zamknij

Wiadomości

Kierowcy, bądźcie dziś ostrożni! Zmiana organizacji ruchu wokół bazyliki

2014-01-10, Autor: dk
Rozpoczyna się przebudowa ulic Sobieskiego i Powstańców. Kierowcy z pierwszymi utrudnieniami spotkają się już dziś – w rejonie bazyliki wprowadzono nową organizację ruchu.

Reklama

Wprowadzone zmiany znacznie odbiegają od dotychczasowej organizacji ruchu w rejonie bazyliki. Kierowcy powinni jeździć ostrożnie i uważnie – nie wolno ignorować znaków.

– Rzeczywiście zmian jest dużo, a to miejsce znajduje się w centrum miasta. Kierowcy muszą się jednak przyzwyczaić. Myślę, że za kilka dni ruchu będzie już płynny. W czasie remontów na bieżąco będą wprowadzane zmiany – mówi Adam Fudali, prezydent miasta. – Po zakończeniu inwestycji ruch w tym rejonie może wyglądać podobnie jak w czasie trwania prac. Ostateczną decyzję podejmiemy jednak za kilka miesięcy – dodaje włodarz.

Przypomnijmy, jak od dziś kierowcy muszą jeździć w rejonie bazyliki:

Z ruchu zostanie wyłączony plac Jana Pawła II przy bazylice. Nowe zasady ruchu będą też wprowadzone na skrzyżowaniu ulic Na Górze – Mikołowska – Orzeszkowej oraz na skrzyżowaniu ulic Mikołowska – Byłych Więźniów Politycznych – Piasta.


Na ulicy Mikołowskiej od ulicy Orzeszkowej do ulicy Byłych Więźniów będzie zmieniony kierunek jazdy. Ulice Na Górze, Wysoka i Białych na całym odcinku będą jednokierunkowe. Jeden kierunek będzie też obowiązywał na ulicach: Ogródki – od ulicy Piasta do ulicy Na Górze, Damrota – od ulicy Na Górze do ulicy Piasta, Św. Antoniego – od ulicy Piasta do ulicy Na Górze, Orzeszkowej – od ulicy Na Górze do ulicy Piasta i Ligonia – od ulicy Św. Antoniego do ulicy Orzeszkowej.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2014-01-10 09:10:50

  Życzę powodzenia wszystkim mieszkającym na ulicach, na których został zmieniony ruch oraz ludziom, którzy zdają egzamin na prawo jazdy! ;)

  13 0
 • ~dhakarey 2014-01-10 09:31:22

  A gdyby na skrzyżowaniu Mikołowskiej, Piasta i Byłych Więźniów z tego placyku zrobić małe rondo, a ulicę Byłych Więźniów zrobić 2-kierunkową. Na skrzyżowaniu Byłych Więźniów z Powstańcami zrobić tylko prawoskręt z ul. BWP, a z Powstańców zostawić tak, jak jest (a przynajmniej na początku - pozwoli to na płynniejsze i bezpieczniejsze włączanie się do ruchu)

  3 0
 • ~czarny_julek 2014-01-10 09:42:56

  "Myślę, że za kilka dni ruchu będzie już płynny." - dalej Pani nie czyta tego, co Pani napisze, Pani Dominiko :/

  1 0
 • ~exitcosmo 2014-01-10 09:54:29

  Żadna tragedia , jedynie ul.Na górze przestanie być skrótem dla wielu kierowców. Ucierpi na tym ul.Wyzwolenia i ul.Kościuszki.

  3 0
 • ~eliszka 2014-01-10 10:37:36

  Żadna tragedia ? Ucierpi TYLKO ulica Kościuszki? A wszyscy, którzy mieszkają i pracują na u. Wysokiej,Białych, Kraszewskiego, Staszica i Saint Vallier ? Autokary i TIRy wożące widzów i dekoracje do Teatru? Jedyny wjazd i wyjazd na ul. Kościuszki to Saint Vallier - auta zaparkowane po jednej stronie, osobówki ledwo się mijają. Skręcenie w lewo z Kościuszki oraz włączenie się do ruchu na Kościuszki - w godzinach szczytu - masakra. Przedtem można było wyjechać koło bazyliki.

  12 0
 • ~rodzyn 2014-01-10 11:19:12

  do ~eliszka: TIRy i autokary do Teatru nie jeździły przez plac Jana Pawła II. Proponuję w godzinach szczytu prowadzić nakaz skrętu w prawo z Saint Vallier i jazdę koło Ryfamy. Zresztą parkowanie na Saint Vallier powinno zostać ograniczone w godzinach szczytu i całkowicie w okolicach wjazdu do bramy przy numerach 1a, b, c i bramie przy 3, 5, 7. Stawianie samochodów pomiędzy ul. Kościuszki a tą druga bramą jest karkołomnym pomysłem.

  6 0
 • ~Ja_2 2014-01-10 17:34:47

  Witam, zrobiłem małe rozeznanie terenu i co mi wyszło ? Od 10.01.2014 mamy totalnie zakorkowane centrum miasta przez brak zdolności logicznego myślenia odpowiedzialnych za ten bałagan w moim odczuciu urzędników Wydziału Komunikacji UM. Ulica Saint Valier łącząc się z ulicą Kościuszki nie posiada prawo i lewo skrętów. W kwadracie ulic: Wysoka, Białych wraz z przyległymi - Staszica, Kraszewskiego parkuje dziennie około 100 samochodów. Niech rano wyrusza tylko 60 % z nich to znaczy, że w godzinach 6 - 7.30 ( najczęstsze godziny wyjazdów ) z ulicy Saint Valier będzie musiało wydostać się około ... 60 samochodów. W prawo może się jeszcze uda, ale w lewo ( statystycznie 30 samochodów ) już dwa samochody blokują cały wyjazd, gdyż wyjechać w lewo to już sztuka. Nie wspomnę o kierowcach, którzy skręcając w lewo wcale nie zjeżdżają do osi jezdni, tylko wykonują ten manewr blokując prawo skręt. Ludzie na pomoc, jak nie wywalczymy udrożnienia ulicy Staszica, czyli uczynienia jej drogą dwukierunkową z prawo skrętem w ulicę Łony to każdy z tu mieszkających będzie musiał rano wstawać 15 minut prędzej..... Należy też pomyśleć o całej masie samochodów osób przyjeżdżających tu do pracy lub w celu załatwiania różnych spraw... Max z Rybnika

  17 0
 • ~Ja_2 2014-01-12 18:16:39

  Witam ponownie, zamieszanie wokół zmian organizacji ruchu przy Bazylice trwa. Służby Miejskie 10.01.2014 "uaktywniły" zabezpieczone prędzej nowe oznakowania nie ściągając wszystkich starych znaków !!! Mało tego, tak dla przykładu jadąc ulicą Na Górze spotykamy znak inf. o tym, że za 150 m po wykonaniu skrętu w prawo będzie zakaz ruchu ( bez żadnych wyłączeń ). Jadąc w prawo dojeżdżamy do tego znaku i czytamy, że nie dotyczy on jednak wybranych użytkowników min. posiadaczy kart RSS a zapominając zupełnie o mieszkańcach, którzy takich kart nie potrzebują, gdyż mają dla przykładu swoje ( nie miejskie ) miejsca do parkowania ! W ten oto sposób mieszkańcy aby dojechać do domów muszą albo "złamać zakaz" albo wracać pół miasta z powrotem.
  Proszę o szybką interwencję odpowiednie służby w oczywistej sytuacji dla mieszkańców.

  Max z Rybnika

  8 0
 • ~Ja_2 2014-01-12 18:25:14

  Do rodzyn -
  bardzo często byłem świadkiem jak autokary i TIRY wracające z TZR jechały właśnie przez Plac JP II, gdyż tak po prosty było im wygodniej wyjeżdżać z TZR- u. Wydaje mi się, iż błędem był ostatni remont ulicy S. Valier, gdzie nie poszerzono tej drogi o dodatkowy pas na który tam przecież jest miejsce. Teraz prawdopodobnie po testach postawi się tam zakaz parkowania co na pewno nie umili życia mieszkańcom tej ulicy. I dalej nawołuję do udrożnienia ulicy Staszica co rozwiązałoby problem komunikacyjny.

  Max z Rybnika

  8 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 909