Zaskoczył własnego bramkarza

2007-09-16, Autor:
W VIII kolejce rozgrywek IV ligi piłkarze Energetyka ROW Rybnik pokonali Start Mszana 6:0.

Piłkarze z Mszany nie byli zbyt

wymagającym przeciwnikiem

dla rybniczan.

Rybniczanie przystępowali do meczu ze Startem w roli zdecydowanego faworyta. W dotychczasowych meczach Energetyk ROW sześć razy wygrał, natomiast piłkarze z Mszany sześć razy schodzili z boiska pokonani. Na stadionie przy ulicy Gliwickiej wyraźna była różnica klas między umiejętnościami zawodników Startu i Energetyka ROW. Już w 8. minucie wynik otworzył Roland Buchała, który wykorzystał precyzyjne podanie Kamila Kosteckiego. 12 minut później było już 2:0. Strzałem w okienko bramki strzeżonej przed Dudka trafił Tomasz Kuś. Chwilę później na 3:0 podwyższył Buchała. Była to jego dziewiąta bramka w tym sezonie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Rybniczanie mieli przewagę, którą udokumentowali jeszcze trzema golami. Na listę strzelców wpisali się Grzegorz Dzięgielowski i Kostecki. Ostatniego gola dorzucił piłkarz gości – Dariusz Pawłowski, który ładnym strzałem głową pokonał własnego bramkarza...

W pozostałych meczach IV ligi bez niespodzianek. Beskid Skoczów wygrał z Czańcem 3:0, Pniówek pokonał Polonię Marklowice 2:0, a Skałka Żabnica wywiozła kolejne 3 punkty z Rudy Śląskiej. Za tydzień rybniczanie wybierają się do Marklowic na mecz z tamtejszą Polonią.

Zobacz bramki z meczu >>>

Energetyk ROW Rybnik - Start Mszana 6:0 (3:0)

Bramki: 8 min. Buchała - 1:0, 20 min. Kuś - 2:0, 27 min. Buchała - 3:0, 61 min. Dzięgielowski - 4:0, 75 min. Kostecki - 5:0, 76 min. Pawłowski (samob.) - 6:0.

Energetyk ROW: Buchalik - Pacholski (78' Kruczek), Nowak, Święty, Procek - Dzięgielowski (75' Tomiczek), Kostecki, Jary, Kuś (66' Bogdan) - Buchała (66' Piełka), Kubisz.

Start: Dudek - Żbikowski, Pawłowski, Sachs (68' W.Włodarek), Korytowski - Król, T.Włodarek, Wramba, Żurkowski - Szkatuła, Muszyński (60' Adamczyk).

Sędziował: Artur Grzelec (Sosnowiec).