zamknij

Sport i rekreacja

Judo: igrzyska bez medalu. Teraz czas na uniwersjadę w Gwangju

Z igrzysk europejskich w Baku, które były jednocześnie mistrzostwami Europy seniorów, zawodniczki Polonii Rybnik wróciły bez medalu. Być może więcej szczęścia będą mieli Anna Borowska i Piotr Kuczera, którzy wylecieli na uniwersjadę do Gwangju (Korea Południowa).

Reklama

Przypomnijmy, że w turnieju indywidualnym igrzysk europejskich Katarzyna Kłys (70 kg) zajęła piąte miejsce, a Agata Perenc (52 kg) była dziewiąta. Tym samym Kłys powtórzyła najwyższy wynik, jaki w historii rybnickiego judo osiągnął zawodnik reprezentujący barwy Polonii Rybnik. W 1997 roku w mistrzostwach Europy seniorów w Ostendzie piąty był obecny trener rybnickich dżudoków, Artur Kejza.

 

W Baku w rywalizacji drużynowej reprezentacja Polski, osłabiona brakiem kontuzjowanej Agaty Ozdoby (63 kg), najpierw przegrała z Rosją 2:3, a w repasażach uległa Węgierkom również 2:3 i odpadła z turnieju.

Kłys i Perenc już 1 lipca zameldują się Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku, gdzie rozpoczną przygotowania przed sierpniowymi mistrzostwami świata w Astanie (Kazachstan).

W dniach 3-14 lipca w koreańskim Gwangju zostanie zorganizowana XXVII Letnia Uniwersjada (Akademickie Mistrzostwa Świata). Będzie to największa z dotychczasowych uniwersjad. Na nowoczesnych obiektach sportowych w Gwangju aż 14000 sportowców ze 170 krajów rywalizować będzie w 21 dyscyplinach. W składzie akademickiej reprezentacji Polski znalazło się dwoje rybnickich dżudoków - Anna Borowska (57 kg) i Piotr Kuczera (90 kg). Ich walki zaplanowano na 5 lipca (Kuczera) i 6 lipca (Borowska).

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~karol1965 2015-06-29 22:32:43

  Zapraszam na oficjalną stronę internetową Uniwersjady w Gwangju: www.gwangju2015.com
  zobacz też: https://vimeo.com/131609926?from=outro-embed
  oraz: http://www.gwangju2015.com/pr-video/#contents

  30 0
 • ~zorza54 2015-06-30 14:40:49

  Uniwersjada?? Prawie jak mistrzostwa klatki schodowej. Na arenach międzynarodowych zawodnicy Polonii giną we mgle. Szkoda bo przez ten klub przepływa ogromna ilość środków z miejskiej dotacji i dlatego możnaby oczekiwać konkretnych wyników na międzynarodowych turniejach rangi MŚ czy ME. Uważam, że prezes Kowalczyk z powodu słabego występu naszych na Igrzyskach Europejskich powinien zrezygnować z funkcji.
  Ps. To Kejza nie był nigdy brązowym medalistą mistrzostw Europy seniorów?? Dziwne bo wielokrotnie taką informację słyszałem i krąży ona wśród zawodników Polonii...

  0 51
 • ~zorza54 2015-06-30 18:38:39

  Kolego czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że nie był medalistą ME, wręcz przeciwnie z tego co wiem to był i to dwukrotnie ( 1993 i 1994r Holandia i Portugalia ) taką mam wiedzę natomiast z treści tego artykułu wynika, że największym osiągnięciem było 5 miejsce na zawodach tej rangi bo piszą tak: " Tym samym Kłys powtórzyła najwyższy wynik, jaki w historii rybnickiego judo osiągnął zawodnik reprezentujący barwy Polonii Rybnik. W 1997 roku w mistrzostwach Europy seniorów w Ostendzie piąty był obecny trener rybnickich dżudoków, Artur Kejza." Dlatego bardzo się zdziwiłem. Żądałbym sprostowania na jego miejscu. Co do reszty to nie podoba mi się pisanie w stylu komunistycznej propagandy o sukcesach i porażkach zawodników Polonii a za takie uważam pisanie w stylu " Medal ME był blisko". Nie był blisko tylko bardzo daleko i dlatego albo przemilczać i iść dalej albo napisać o porażce i też iść dalej.Pisanie, że było blisko jest śmieszne. Nie jest też nieprawdą, że nigdy nikt z Rybnika poza Kejzą na zawodach rangi MŚ czy ME albo IO nie zaistniał no chyba, że za sukces uznać same zakwalifikowanie się do takich zawodów. I nie rozumiem tej panicznej reakcji na moje opinie i wpisy włącznie z nielegalnym ustalaniem kto stoi ( bo to się może skończyć źle dla tego kto je przekazał ) za tymi wpisami bo ja się swoich opinii nie wstydzę i nie boję pod nimi podpisać.

  0 39
 • ~rybniczanin2000 2015-06-30 19:54:21

  zorzo54 ! Nie mam zamiaru komentować twojego ostatniego wpisu bo moja inteligencja chyba nie jest w stanie objąć twojej bezgranicznej, nieskończenie wielkiej mądrości. Po prostu powalasz każdego! Jesteś jedyny i niepowtarzalny! Piszesz, że nie wstydzisz się swoich opinii i nie boisz się pod nimi podpisać. Niesamowita odwaga! Tylko zazdrościć! Ja taki odważny jak ty deklarujesz nie jestem i podpisuję się anonimowo (ksywą) a nie imieniem i nazwiskiem. Dopełnieniem twojej odwagi i wielkości będzie podanie swojego imienia i nazwiska. ZRÓB TO!!!! Czekam! Wtedy uwierzę!

  32 0
 • ~zorza54 2015-06-30 20:01:14

  I jeszcze jedno. Nie rozumiem z jakiego powodu nie można wyrazić krytycznej opinii na temat szanownego Pana Prezesa Kowalczyka? Klub Polonia Rybnik przytula co roku dotację z Urzędu Miasta Rybnika w wysokości kilkuset tysięcy złotych i każdy ma prawo zapytać o wyniki zawodników jakie idą za takimi pieniędzmi? Wyniki na arenie ogólnopolskiej są niezłe ale na ważnych imprezach międzynarodowych cienizna i mizerota i ktoś powinien rozliczyć za to prezesa przynajmniej zadając mu to jedno niewygodne pytanko. Panie Kowalczyk gdzie są wyniki na ważnych imprezach międzynarodowych? I proszę nie przytaczać imprez typu Grand Prix bo nie są to w odniesieniu do jednego startu ważne zawody. Roztacza Pan wokół Polonii aurę poważnego wybitnego klubu a wyniki, wyniki??????

  0 34
 • ~zorza54 2015-06-30 20:03:27

  I jeszcze na koniec definicja zawodów Grand Prix za Wikipedią:Grand Prix (z franc. Wielka Nagroda, oficjalny skrót GP[potrzebne źródło]) – pojęcie używane w odniesieniu do różnego rodzaju zawodów sportowych, głównych nagród na festiwalach i w konkursach w różnych dziedzinach.
  W sporcie Grand Prix najczęściej[potrzebne źródło] przyznawane bywa w imprezach o zasięgu międzynarodowym (światowym lub kontynentalnym), ale nazwa bywa też stosowana na szczeblu krajowym lub lokalnym (np. "Grand Prix Lubelszczyzny - wyścigi na wózkach")....

  1 31
 • ~zorza54 2015-06-30 20:07:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 25
 • ~rybniczanin2000 2015-06-30 20:50:24

  zorzo54! Ponawiam wcześniejsze - podaj swoje imię i nazwisko!

  29 0
 • ~zorza54 2015-06-30 20:56:57

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 27
 • ~zorza54 2015-06-30 21:28:47

  A na zarzut i twierdzenie, że tylko judocy w olimpijskiej dyscyplinie zdobywają niesamowite osiągnięcia to odpowiem, że bokserzyz RMKS-u wcale nie są gorsi a dotacji z miejskiej kasy nie dostają większych niż judo. Polecam ich stronę: http://www.rmks.rybnik.pl/boks-o-sekcji,3.html

  0 29
 • ~ 2015-07-01 04:11:21

  Uniwersjada - Akademickie Mistrzostwa Świata. Ciekawy fakt - to chyba najbardziej zróżnicowana etnicznie "klatka schodowa" skoro startują tu uczestnicy ze 170 krajów.
  Jeżeli chodzi o Igrzyska Europejskie - 2 zawodników z Rybnika pojechało do Baku. Dwie zawodniczki "Polonii" Rybnik. Tyle.
  Kolejna sprawa - jako aktualna Mistrzyni Europy Juniorek nie czuję, żebyśmy niknęli na arenie międzynarodowej.
  Bardzo mi miło Panie "zorza54" być opluwaną jeszcze przed startem w zawodach.
  Pozdrowienia z Korei. Takim ludziom jak Pan żaden wynik nie imponuje.

  28 0
 • ~zorza54 2015-07-01 06:15:24

  Przepraszam. Poniosło mnie z tymi mistrzostwami klatki schodowej. Poprawiam się na "rozgrywki międzyszkolne". Lepiej? Uniwersjada to zawody krajów zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego i startują w nich wyłącznie studenci ( oczywiście z wielu krajów nawet bardzo egzotycznych ) co znacznie zawęża ilość zawodników z czołówki światowej w zasadzie do zera.Pani Aniu ilu zawodników z pierwszej 10-tki a nawet 20-tki, ba 50-tki z rankingu IJF z Pani kategorii wagowej startuje na tej Uniwersjadzie? Dlatego próżno będzie szukać informacji na temat wyników w ogólnopolskich mediach. No chyba, że w ramach ciekawostki na koniec Teleexpressu ;) tak jak np. o wyścigu wioślarskim na Tamizie między Oxford a Cambridge.... :) Dlatego bądźmy precyzyjni i uświadamiajmy czytelników a nie bajerujmy. Oczywiście mimo wszystko trzymam kciuki i życzę sukcesów. Naprawdę nie rozumiem tej nerwowej reakcji na moje wpisy. Jak pisał mistrz Krasicki w Monachomachii "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" ;)

  0 29
 • ~zorza54 2015-07-01 06:23:11

  I jeszcze jedno. Proszę nie używać słów, których znaczenia najwyraźniej Pani nie zna. Proszę wskazać gdzie i w jaki sposób Panią "oplułem"? Lubię dyskutować na argumenty. Moje opinie są często skrajne i można się z nimi nie zgadzać ale nigdy nie używam argumentum ad personam. Jeszcze raz życzę sukcesów...Ps. czy ippon.tv transmituje te zawody na żywo?

  0 31
 • ~oleander 2015-07-01 10:25:48

  Zorza54 - nie traktuj tego wpisu jako próby pobudzenia Twoich pożółkłych od jadu komórek mózgowych. Głęboko brzydzę się hejterstwem, którego jesteś podręcznikowym przedstawicielem. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, bo nie jesteś do tej dyskusji partnerem. Gwoli sprostowania tego co zdążyłeś tutaj zasiać:

  - Twoje wpisy spełniają wszystkie kryteria ataków ad personam. Nic nie zmienia fakt, że robisz to między zdaniami,
  - Każdy ma prawo do subiektywnej oceny - Ty z tego prawa korzystasz z bardzo dużą nonszalancją - jeżeli wybitna zawodniczka poczuła się "opluta" to tak zapewne było. Sugerowanie komukolwiek, że nie rozumie znaczenia słowa "opluwać" jest jego publicznym obrażaniem.
  - jak każdy hejter stosujesz półprawdy. Polonia Rybnik otrzymuje dotację z UM, ale nie wspomniałeś już, że ostatnimi czasu dużo mniejszą.

  Już nie Tobie, ale innym czytelnikom wspomnę, że dość nieudolna i słaba merytorycznie krytyka prezesa Kowalczyka nie ma tutaj większego znaczenia. Klubem zawsze można zarządzać lepiej Z Twojego punktu widzenia jedynym dobrym rozwiązaniem byłby pęk medali z mistrzostw świata. Jestem ostatnią osobą, która będzie broniła tego Pana. Kłopot polega na tym, że w Polonii nie ma nawet dobrej szatni. To jest amatorski klub z niewspółmiernie dużymi do warunków i budżetu osiągnięciami.
  Nie to jest najważniejsze. Na tym forum obrażasz i kopiesz młodych ciężko trenujących ludzi. CDN

  24 0
 • ~oleander 2015-07-01 10:28:12

  Zorz54 - Oplułeś złotą medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w Bukareszcie, Mistrzynię Polski Juniorek w Kielcach. Do tego trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w Katowicach. Zawodniczkę sklasyfikowaną na koniec 2014 r. na trzecim miejscu w jej kategorii wiekowej w rankingu Światowej Federacji Judo (IJF). To tylko wycinek dokonań Ani - Polonia to jeszcze wiele innych nazwisk - Perenc, Kuczera, Kejza, Penkala, Wala i wiele innych .
  Trzymaj kciuki za swoich i chociaż spróbuj (wiem, że nie potrafisz) po prostu i po ludzku cieszyć się wynikami tych fantastycznych młodych ludzi. Hejt jest prosty. Zrób coś mądrzejszego.

  23 0
 • ~ 2015-07-01 12:27:10

  Pytanie do Redakcji. Życie przyniosło kolejny powód do przemyśleń na temat zmiany regulaminu. Zdaję sobie sprawę, że anonimowe bluzgi zwiększają klikalność - taki kraj, takie czasy. Czy planujecie wprowadzić obowiązek logowania z pełnym podpisem i weryfikacją maila ? Nie ma cudownych rozwiązań, ale w takim przypadku na pewno podniósłby się poziom dyskusji. Czasami bardzo ważnych. Na pewno zależy Wam na tym, żeby ten portal był opiniotwórczy, a regulacje polegające na kasowaniu ekstremalnym bluzgów to już raczej przeżytek. A więc? Odpowiecie? :)

  15 0
 • ~zorza54 2015-07-01 15:57:48

  Ja myślę, że ona wcale nie poczuła się opluta bo nie miała za co tak się poczuć myślę, że ktoś jej kazał tak się poczuć albo ją podpuścił i nie będę wskazywał palcem kto. Żałosne to jest, a ten atak na mnie za takie opinie jak dla mnie taki trochę sekciarski co mnie troszkę przeraża. Moja opinia dotycząca tego, że uważam, że zawodnicy Polonii znikają na międzynarodowych ważnych imprezach jest moją prywatną oceną i jeśli ktoś uważa, że jest to plucie na konkretnego zawodnik ( np. Borowską ) to jego problem . Zresztą w ogóle polskie judo jest od wielu lat w zapaści i Polonia tego raczej nie zmieni. Wystarczy zobaczyć tabelę- ranking IFJ aby zobaczyć jakie miejsca zajmują reprezentanci Polski. I fajnie, że mamy mistrzynię Europy w judo juniorów tylko, że prawdziwy sport zaczyna się w seniorach a tam cienizna i mizerota. Widać to było na ostatnich zawodach w Baku. Poziom Francuzów czy Rosjan jest tak wysoki i widocznie nie porównywalny z naszym, że raczej o medalach na IO to możemy pomarzyć. Zresztą co sobie ostatnio uświadomiłem przez wiele ostatnich lat nie mieliśmy ( Polonia ) ani jednego seniora prezentującego europejski poziom. Pierwsza wypłynęła Perenc. Tym bardziej dziwiło mnie przyznawanie wysokich dotacji klubowi bez seniorów w składzie albo z jednym seniorem na jakimś poziomie. Taka jest moja opinia i jeśli nawet zadzwoni do mnie sam Ojciec Święty o Kejzie nie wspominając to mu ją powtórzę. Zmienię zdanie jak zobaczę medal ME albo MŚ o olimpijskim nie wspominając.

  0 16
 • ~zorza54 2015-07-01 16:06:22

  I jeszcze na koniec uważam, że podpuszczanie nieletnich do pisania o pluciu w sytuacji gdzie w żadnym momencie do tego nie doszło jest tak samo żałosne jak zadawanie pytań dzieciom ( dziewięciolatkom ) na egzaminie na stopnie kyu "Jak nazywa się prezes naszego klubu"? Jako żywo Jarząbek z "Misia"... "Łubu dubu, łubu dubu...."

  0 15
 • ~zorza54 2015-07-01 16:39:38

  Proszę jak oceniają rybnicki klub i Pana prezesa znawcy i analitycy :http://www.judoinfo.pl/node/3453 oraz: http://www.sport.pl/sport/1,69628,2338432.html

  0 12
 • ~listopadł 2015-07-01 17:25:59

  "Jadu igrzyska bez medalu" mógłby brzmieć tytuł dla osobnego artykułu stworzonego z komentarzy zorzy54. Jakaś głęboka uraza i frustracja z nich przebija. Każdy sukces rybniczan powinien cieszyć, niezależnie od tego, czy lubimy prezesa klubu, czy nie, nawet jeżeli będzie to mistrzostwo Śląska w podwórkowych wyścigach kapsli, a cóż dopiero międzynarodowe zawody w olimpijskiej dyscyplinie. A lokalny portal jest najlepszym miejscem, żeby o tym pisać. Po co więc ta żółć?

  11 0
 • ~oleander 2015-07-01 17:33:52

  Pretorian to z całą pewnością "znawca i analityk". Któż nie znałby tej ksywy... Po Twoich kolejnych wpisach z mojego punktu widzenia sprawa jest dużo prostsza - nie jesteś aż tak zły. Można Cię usprawiedliwiać i próbować zrozumieć. Na Twoją korzyść przemawia przede wszystkim brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. I to zarówno postów innych autorów jak i swoich własnych. Może jeżeli jeszcze raz przeczytasz to Ci wyjdzie... Kto wie... Swoje stanowisko dotyczące tego, że prawdziwy sport zaczyna się (Twoim zdaniem) od seniorów doprecyzowałeś dopiero później. W swoim wpisie próbowałem Ci coś wytłumaczyć - nie wyszło... Przedmiotem tej "rozmowy" przetykanej Twoimi postami łamiącymi regulamin nie była postać pana Kowalczyka. Jeżeli nie wyłapałeś co się tu stało - próbuj. Czytaj jeszcze raz. Zresztą - spędzaj czas jak chcesz. Przykro mi, że czujesz się taki zaszczuty. Niskimi ocenami Twoich postów się nie przejmuj - to na pewno spisek! Miłego trollowania! Ze mną już nie pogadasz.

  10 0
 • ~oleander 2015-07-01 17:36:54

  Pretorian to z całą pewnością "znawca i analityk". Któż nie znałby tej ksywy... Po Twoich kolejnych wpisach z mojego punktu widzenia sprawa jest dużo prostsza - nie jesteś aż tak zły. Można Cię usprawiedliwiać i próbować zrozumieć. Na Twoją korzyść przemawia przede wszystkim brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. I to zarówno postów innych autorów jak i swoich własnych. Może jeżeli jeszcze raz przeczytasz to Ci wyjdzie... Kto wie... Swoje stanowisko dotyczące tego, że prawdziwy sport zaczyna się (Twoim zdaniem) od seniorów doprecyzowałeś dopiero później. W swoim wpisie próbowałem Ci coś wytłumaczyć - nie wyszło... Przedmiotem tej "rozmowy" przetykanej Twoimi postami łamiącymi regulamin nie była postać pana Kowalczyka. Jeżeli nie wyłapałeś co się tu stało - próbuj. Czytaj jeszcze raz. Zresztą - spędzaj czas jak chcesz. Przykro mi, że czujesz się taki zaszczuty. Niskimi ocenami Twoich postów się nie przejmuj - to na pewno spisek! Miłego trollowania! Ze mną już nie pogadasz.

  9 0
 • ~zorza54 2015-07-01 17:55:12

  ". Każdy sukces rybniczan powinien cieszy(...) nawet jeżeli będzie to mistrzostwo Śląska w podwórkowych wyścigach kapsli". Dokładnie trafiłeś w punkt. Zgadzam się jak najbardziej. Nie zgadzam się tylko aby takie zawody w wyścigach kapsli przedstawiać jako mistrzostwa świata w prestiżowej dyscyplinie a tak niestey często bywa na rybnik.com.pl o judo. Ja rozumiem, że należy dbać o PR ale bez przesad. Mistrzostwa klatki schodowej to mistrzostwa klatki schodowej a mistrzostwa świata to mistrzostwa świata i tak to przedstawiajmy bo inaczej to jest śmieszne a ludzie nawet jak tego nie mówią to to widzą i oceniają. Później tacy prezesi są obrażeni, że ktoś krzykną "Król jest nagi!!!". Dlatego kiedy daliśmy ciała na jakiś zawodach to przemilczmy to albo napiszmy informacyjnie i krótko, że przegraliśmy a nie " Oj, oj jak blisko byliśmy medalu..." To już było w minionym ustroju i drugi raz nie przejdzie. Tylko tyle i aż tyle... gdzie tu jad i hejt to ja nie wiem...?

  0 16
 • ~zorza54 2015-07-01 18:03:17

  A to, że dotacja była w tym roku mniejsza to chyba z tego powodu??? https://www.google.pl/search?q=sztab+wyborczy+Adam+Fudali&biw=1366&bih=621&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=gg6UVfKbGsKqsAHg35ugBA&ved=0CAYQ_AUoATgK Należało przewidzieć, że Fudali przegra wybory i asekuracyjnie nie afiszować się w jego sztabie wyborczym???

  0 14

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?




Oddanych głosów: 1740