Niezła technika

2008-02-20, Autor:
Za nami szesnasta kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Po ubiegło tygodniowych emocjach teraz miało być dużo spokojniej i prognozy się sprawdziły.

Układ przeciwników w niedzielnych spotkaniach nie zapowiadał żadnych sensacji. W pierwszym pojedynku naprzeciw siebie stanęły pierwsza i ostatnia drużyna tabeli rozgrywek. Liderzy przez cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając trzy kwarty. Tylko w trzeciej odsłonie Bat Boys nawiązali równorzędną walkę odrabiając pięć punktów, ale końcowy wynik był do przewidzenia.

Nie doszedł do skutku drugi mecz. Do Rybnika nie dojechała rozłożona chorobami drużyna z Knurowa. Ostateczną decyzję w sprawie tego meczu podejmie główny organizator rozgrywek RALK.

W kolejnym niedzielnym pojedynku zmierzyły się drużyny z JastrzębiaCzerwionki. Mecz zaczął się od lekkiej przewagi drużyny jastrzębskiej, która po pierwszej kwarcie prowadziła dziewięcioma punktami. Po pierwszej połowie różnica ta nie zmieniła się, gdyż niespodziewanie koszykarze z Czerwionki zagrali bardzo ambitnie i drugą kwartę zremisowali. Jeszcze lepiej zaprezentowali się w kwarcie trzeciej, wygrywając ją jednym punktem. Ostatnia odsłona meczu to walka punkt za punkt. Warto podkreślić, że SKOK-owcy zaprezentowali dużą wolę walki i czwartą kwartę przegrali tylko jednym punktem. W ten sposób przewaga uzyskana na początku spotkania pozwoliła jastrzębianom na końcowy sukces.

Również czwarty mecz przyniósł nieco niespodziewanych emocji. Mecz, w którym drużyna Primo ROW powinna bez większych problemów zwyciężyć ósmą drużynę ligi, zaczął się od wyrównanej walki, w której zawodnicy KKS Rybnik Płn. kilkakrotnie uzyskiwali niewielką przewagę punktową. Po dziesięciu minutach przegrywali tylko jednym punktem. W drugiej odsłonie meczu koszykarze Primo zwarli szyki i uzyskali sześciopunktową przewagę. Podobnie było w kwarcie trzeciej i do ostatniej części meczu przystąpili z czternastoma punktami przewagi. Ostatnie dziesięć minut najmłodsza drużyna RALK dzielnie próbowała dogonić bardziej doświadczonych przeciwników, ale przewagi punktowej nie udało się odrobić.

Najciekawiej zapowiadał się ostatni pojedynek, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny z KatowicWodzisławia. Od samego początku minimalną przewagę uzyskali katowiczanie prezentując dojrzałą grę opartą o niezłą technikę, a przede wszystkim duże doświadczenie. Wodzisławianie przeciwstawili rywalom dużą szybkość rozgrywania akcji, w czym brylował najlepszy strzelec ligi Michał Heliosz, oraz dużą skuteczność pod koszem jednego z najwyższych na boisku koszykarzy Roberta Kozielskiego. Końcowy sukces katowiczanie zapewnili sobie dzięki dużej skuteczności rzutów za trzy punkty. Zza linii 6,25m. trafili aż czternaście razy, przy tylko dwóch celnych rzutach wodzisławian.

Bat Boys Żory – MNTR Rybnik 80:113 (20:34, 16:23, 28:23, 16:33)

Bat Boys: K.Franczuk i P.Sajdyk po 23, Ł.Połeć-16, T.Poręba-10, K.Nogowski-8

MNTR: R.Schinske-28, K.Kaczmarczyk-25, P.Bednarek-21, J.Rduch-17, P.Rajnhold-11.

ARX Rybnik – Undertakers Knurów:  20 : 0  (walkower)

SKOK Ziemi Rybnickiej – Chrobry Jastrzębie:  93 : 102 (19:28, 27:27, 21:20, 26:27)

SKOK: M.Łuczak-23, B.Majewski-22, Ł.Kasprzyk-20, A.Furmanek-15, Ł.Hanak-10,

Chrobry: P.Jasiński-33, K.Harlak-30, D.Janiszewski-16, K.Janiszewski-12, Ł.Wacławik-7.

KKS Rybnik Płn. – Primo ROW Rybnik:  81 : 96 (22:23, 23:29, 22:29, 14:15)

KKS: S.Malach-32, M.Soppa-13, R.Grzybek-12, P.Mrugalski-9, A.Amalio-6

Primo: B.Polnik-26, R.Pietrasik-20, T.Grzybek-16, W.Pierchała-13, P.Muras11.

Longman Boys Katowice – WSHE Wodzisław:  97 : 89 (24:20, 23:18, 31:29, 19:22)

Longman: J.Świercz-24, Ł.Krawiec-23, K.Fojcik-20, P.Murcha-11, O.Cieślik-9

WSHE: R.Kozielski-39, M.Heliosz-27, D.Szwankowski-9, J.Harlak-7, K.Kruczek-5.