HLB: skuteczni ratownicy z Jankowic

2009-04-12, Autor:
Kolejną serię spotkań rozegrała Halowa Liga Biznesu Regio w piłce nożnej.

Czwarte spotkanie Halowej Ligi Biznesu i czwarte z kolei zwycięstwo zanotowała drużyna Stacji Ratowniczej KWK Jankowice, która tym razem pokonała zespół Słodycze Słod Hurt 11:3. Pierwsza część spotkania to zacięty pojedynek, w której zawodnicy Słodyczy Słod Hurt przegrywali zaledwie dwoma bramkami. Druga połowa meczu była już tylko popisem strzeleckim jednej drużyny – Ratowników KWK Jankowice, którzy w tej części gry zdobyli aż osiem bramek.

Pierwsze zwycięstwo w lidze zanotował zespół Energoportu, który pewnie zwyciężył nad zespołem Rak and Roll 11:2. Duża w tym zasługa duetu Brzoska – Makarski, którzy w tym spotkaniu wykorzystali swój potencjał strzelecki, którym tak imponowali w pierwszej edycji rozgrywek i tym samym przyczynili się do zwycięstwa Energoportu.

Wciąż bez porażki w rozgrywkach jest obrońca tytułu mistrzowskiego zespół Klima Pol, który pokonał zespół OBI 6:1. Co prawda przez większą część pierwszej połowy to zespół OBI był na prowadzeniu, ale świetnie tego dnia zorganizowana drużyna Klima Pol udowodniła, iż nie z takich opresji można wyjść obronną ręką i tym samym dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Warto też zwrócić uwagę na trzy bramki Michała Frosa, który w poprzednim spotkaniu Klima Pol… bronił bramki tej drużyny.

Drugie zwycięstwo w lidze odniósł Praktiker, który osłabiony brakiem dwóch kluczowych zawodników uporał się z coraz lepiej radzącą sobie w rozgrywkach drużyną Real 7:3. Decydującym momentem tego pojedynku była pierwsza część spotkania, w której Praktiker zdobył kilku bramkowe prowadzenie i dzięki mądrej grze taktycznej kontrolował przebieg tego pojedynku aż do samego końca.

W meczu o tzw. „sześć punktów” pomiędzy zespołami EPE RybnikTenneco Automotive byliśmy świadkami wyrównanego widowiska, które do ostatniej minuty spotkania trzymało nas w napięciu. Ostatecznie jednak trzy punkty zgarnęła drużyna EPE Rybnik, która pokonała Tenneco Automotive 2:1.

Nowym liderem grupy 2 została drużyna Classen Team, która tym razem uporała się z ekipą Mc Donald’s 9:3. Przez większą część pierwszej połowy spotkania utrzymywał się remis, ale z biegiem czasu coraz bardziej rozkręcała się ekipa Dawida Androsza i tym samym Classen Team odniósł trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

Kolejne punkty do swojego dorobku dopisała drużyna Makro Cash & Carry, która tym razem pokonała zespół BP Polska 8:2. Dobrze zorganizowana obrona, świetna gra zespołowa i skutecznie realizowana taktyka drużyny Makro spowodowała, iż mimo ambitnej postawy zawodników BP Polska- wynik spotkania ani przez chwile nie podlegał dyskusji.

W ostatnim spotkaniu IV kolejki rozgrywek Carrefour Bakalland pokonał Castoramę Racibórz 7:6. Słowa uznania za ambitną grę należą się zawodnikom Castoramy Racibórz, którzy na dwie minuty przed zakończeniem spotkania przegrywali aż trzema bramkami, ale szybko zminimalizowali straty do jednego gola i do samego końca walczyli o zwycięstwo.

NAJLEPSZA „PIĄTKA” IV KOLEJKI SPOTKAŃ HLB REGIO (grupa 1)

Rafał Klimek (Praktiker) – Paweł Buszka (Praktiker), Michał Fros (klima Pol), Tomasz Stoszko (Stacja Ratownicza KWK Jankowice), Artur Makarski (Eneroport).

NAJLEPSZA „PIĄTKA” IV KOLEJKI SPOTKAŃ HLB REGIO (grupa 2)

Dariusz Badeja (EPE Rybnik), Jakub Janik (Classen Team), Wojtek Krochmal (Makro), Roman Wiesiołek (Carrefour Bakalland), Przemysław Bienia (McDonalds).