HLB: mistrz wygrał po zaciętym meczu

2011-10-26, Autor:
Drugą serię spotkań rozegrali piłkarze Halowej Ligi Biznesu.

W pierwszym spotkaniu II kolejki Halowej Ligi Biznesu drużyna Elektrowni Rybnik pewnie pokonała OBI Rybnik 11:5. Pierwsza część spotkania nie zapowiadała tak łatwego zwycięstwa drużyny Elektrowni Rybnik, gdyż do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Po przerwie na boisku istniał tylko jeden zespół – Elektrowni Rybnik, który imponował grą zespołową, a także dobrym przygotowaniem fizycznym do spotkania. Prym w tym meczu wiodło trio Hojan – Helwig – Szopa, które łącznie zdobyło aż 8 bramek i tym samym zapewniło swojej ekipie pierwsze trzy punkty w rozgrywkach.

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniósł mistrz poprzedniej edycji rozgrywek – LUBAR & DomBud, który po niezwykle emocjonującym pojedynku pokonał MARAT 6:4. Pierwsza część gry to popis realizacji założeń taktycznych zawodników Lubar & DomBud, którzy perfekcyjnie zagrali z kontrataku i do przerwy wygrywali 4:0. Po przerwie oglądaliśmy już zupełnie inną drużynę MARAT, która swoje stwarzane sytuacje bramkowe potrafiła umiejętnie wykorzystać i zaledwie po dziesięciu minutach drugiej części gry był już remis 4:4. Ostatnie jednak słowo w tym meczu należało do drużyny LUBAR & DomBud, która w końcówce pojedynku przeprowadziła dwa zabójcze kontrataki i ostatecznie zwyciężyła 6:4.

Emocjonujące widowisko stworzyły także drużyny OBI Jastrzębie Zdrój oraz BP & TNT. Pierwsza część gry należała do drużyny OBI Jastrzębie Zdrój, która tą część gry zwyciężyła 4:2. W drugiej połowie meczu zespół BP & TNT ambitnie walczył o trzy punkty w spotkaniu i na pięć minut do zakończenia meczu osiągnął swój cel. Najpierw Mariusz Waśko zdobył swoją trzecią bramkę w meczu, a chwilę później niezawodny Szymon Węgrzyk oszukał defensorów OBI i doprowadził do remisu 4:4. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do kapitana OBI Jastrzębie Zdrój Adama Stryczka, który wykończył akcję swojego zespołu i tym samym ustalił wynik spotkania na 5:4 dla zespołu OBI Jastrzębie Zdrój.

Efektowne zwycięstwo odniosła debiutująca w rozgrywkach ekipa SEGER, która pokonała Praktiker Rybnik 13:5. Drużyna Seger miała o tyle ułatwione zadanie, iż przez trzydzieści minut pojedynku zespół Praktiker Rybnik grał w zaledwie czteroosobowym składzie. Ekipa Praktiker Rybnik ambitnie walczyła do ostatniego gwizdka sędziego, czego efektem było pięć zdobytych bramek. Prym strzelecki w tym meczu wiódł Michał Michalak, który zdobył aż sześć bramek.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.