Gwiazda świeciła słabo

2006-10-28, Autor:
Energetyk ROW Rybnik pokonał ostatnią w tabeli Gwiazdę Skrzyszów 4:0.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w 7 minucie padła bramka. Po dośrodkowaniu Nowaka piłkę po precyzyjnym podaniu Dzięgielowskiego otrzymał Szewieczek i bez problemu umieścił ją w siatce. Kilkanaście minut później było już 2:0. Mocnym strzałem z 25 metrów w samo okienko bramki Żubertowskiego popisał się Kacprzak. W pierwszej połowie mogły paść jeszcze co najmniej dwie bramki dla Energetyka ROW, ale 100% akcje zmarnowali Szewieczek i Kostecki.

Druga połowa była już mniej emocjonująca. Gwiazda się odsłoniła próbując zdobyć choć honorowego gola. Miała ku temu okazje, jednak albo napastnicy nie trafiali w światło bramki, albo na posterunku był Skrocki. Energetyk ROW nastawił się głównie na kontrataki, które dopiero w samej końcówce przyniosły oczekiwany przez licznie zgromadzonych kibiców efekt. Wpierw Wodecki wypuścił w uliczkę Kosteckiego, który podwyższył na 3:0, a chwilę później podobną akcja popisali się ReclikDzięgielowskim. Ten ostatni ustalił wynik na 4:0.

W czasie przerwy wspólne zdjęcie zrobili sobie młodzi zawodnicy z rybnickich szkółek piłkarskich (RKP Rybnik i Energetyk ROW Rybnik).

Energetyk ROW Rybnik – Gwiazda Skrzyszów 4:0 (2:0)

Bramki: Szewieczek (7), Kacprzak (19), Kostecki (83), Dzięgielowski (87).

Gwiazda: Żubertowski, Żurkowski, Symiczek, Borycki, Pietrzak, Adam, Kowalski, Obara, Krótki, Dudek, Gabryś.

Energetyk ROW: Skrocki - Kacprzak, Krzysztoporski, Nowak, Tomiczek (46 min. - Piekarczyk), Reclik, Dzięgielowski, Jaśkiewicz (84 min. - Paszenda), Kostecki - Wodecki (86 min. – Matochniejczuk), Szewieczek (69 min. – Kuś).

XIV kolejka (28-29 października)
GKS Pniówek Pawłowice - KS Beskid Skoczów 1:1
KS Polonia Łaziska - LKS Łąka 3:0
KS Polonia Marklowice - KS Przyszłość Rogów 0:3