zamknij

Wiadomości

GW: na liście poparcia do nowej KRS są sędziowie z Rybnika

2020-02-07, Autor: bf, źródło: Gazeta Wyborcza

„Krajowa Rada Swoich” - tak zatytułowała swój artykuł Gazeta Wyborcza. Dziennik opublikował niedawno listę nazwisk, które popierają kandydaturę Teresy Kurcyusz-Furmanik z WSA w Gliwicach na członka nowej KRS. Wśród nich są też sędziowie z Rybnika.

Reklama

Gazeta Wyborcza ujawniła wczoraj listę poparcia dla nowej KRS. Twierdzi, że pojawiają się tam nazwiska osób, które awansowały dzięki dobrej zmianie.

- Teresa Kurcyusz-Furmanik to sędzia z Gliwic, która startowała do KRS z poparciem społecznym. Podpisy dla niej zbierały Kluby „Gazety Polskiej”. Miała ich w sumie 2130. W Kancelarii Sejmu złożono też wykaz 32 sędziów, którzy poparli Kurcyusz-Furmanik (wymaganych było 25). Według naszego informatora zbierano je wśród tych, którzy awansowali za rządów PiS lub dostali obietnicę takiego awansu – pisze Gazeta Wyborcza.

Jak dodaje, listy poparcia do nowej KRS, to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic władzy.

- W czerwcu 2019 roku Naczelny Sąd Administracyjny nakazał ujawnienie, kto poparł kandydatury do wybranej przez Sejm sędziowskiej części KRS. Tylko tak można sprawdzić, czy kandydaci mieli wymaganą rekomendację innych sędziów. Ale Kancelaria nie wykonała wyroku NSA – dowiadujemy się.

Sędziowie z Rybnika podpisali listę

Wśród 32 nazwisk pod listą poparcia dla Teresy Kurcyusz-Furmanik znaleźli się też sędziowie z Rybnika:

- Agata Pędracka, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku, w delegacji do Sądu Okręgowego w Gliwicach

- Ewa Janik, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Rybniku

- Ewa Majwald-Lasota, Prezes Sądu Rejonowego w Rybniku

Co ciekawe, podpisał się też Ireneusz Wiliczkiewicz, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku. Jest on kojarzony z działalnością słynnej grupy hejtującej sędziów - „Kasta Watch” na WhatsApp'e.

Przypomnijmy, że obecna prezes Sądu Rejonowego w Rybniku pełni swoją funkcję od listopada 2017. Poprzednia szefowa SR została odwołana przez ministra Zbigniewa Ziobrę za "niską efektywność" >>Prezes Sądu Rejonowego w Rybniku odwołana przez ministra Ziobro<

Oprócz powyższych nazwisk, na liście pojawili się też sędziowie z Żor i Wodzisławia Śląskiego.

- Paweł Stępień, sędzia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim

- Lidia Pazera-Lepich, Prezes Sądu Rejonowego w Żorach

- Remigiusz Guz, sędzia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło: Gazeta Wyborcza

„Nikt nie namawiał mnie do podpisania listy”

Sąd Okręgowy w Gliwicach, pod który podlega Sąd Rejonowy w Rybniku nie chce komentować sprawy.

- Nie mamy żadnych informacji na ten temat, bo to nie jest związane z działalnością sądu. To jest kwestia kompletowania wg nowych przepisów KRS. Nie zostały mi przekazane żadne oświadczenia sądu – mówi Tomasz Pawlik, rzecznik SO w Gliwicach.

Z kolei zapytana przez Ewa Majwald-Lasota, Prezes Sądu Rejonowego w Rybniku przyznaje, że poparła kandydatkę do Krajowej Rady Sądownictwa.

- Pani sędzia Teresa Kurcyusz-Furmanik znana jest powszechnie jako prawnik niezłomny, ze wszech miar zasługujący na zasiadanie w Radzie. Sposób wykonywania obowiązków przez Panią Sędzię utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności decyzji. Nikt mnie nie namawiał do podpisania listy – odpowiada.

Jak dzisiaj dodaje GW, ujawniona lista jest jedną z 15.

- Innych pilnie strzeże PiS – czytamy.

W sumie Teresę Kurcyusz-Furmanik poparło 16 prezesów i wiceprezesów sądów. Większość z nich otrzymali stanowiska w 2017 i 2018 roku, czyli już za rządów PiS.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 57 - 1 - 124

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (76):
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2020-02-07 17:17:10

  Witamy w Republice Bananowej.
  Standardy białoruskie są już chyba nawet wyższe.

 • ~Trop leminga 2020-02-07 17:50:32

  Jak to pisze Gazeta Wybiórcza, - to dalej już nie czytam.

 • ~zak 2020-02-07 18:11:37

  Czyli wszystko zgodnie z przepisami .Nie ma się czego czepiać . O co tej Gazecie Wyborczej chodzi ? przecież wiadomo , że nie poparliby by jej sędziowie powołani przez PO .
  neo KRS to też wyborcza napisała ? czy to wstawka rybnik.com?
  gratulacje dla wszystkich sędziów z Rybnika popierających panią Teresę Kurcyusz-Furmanik .Mimo nagonki środowiska nadzwyczajnej kasty ,zachowali się tak jak chcą obywatele . Tak trzymać :)

 • ~rybnikus 2020-02-07 18:19:26

  Podpisali się sami porządni ludzie, bo nie z kasty i to was tak boli czytelnicy GW_prawda?

 • ~frbro 2020-02-07 18:40:10

  @zak, skoro wszystko jest tak pięknie i czysto jak mówisz, to dlaczego listy nie zostały opublikowane?

  Pominąłes też fragment o stanowiskach i awansach, za które część z tych podpisów była złożona.

  Jesteś kibicem, czy wyborcą? Bo widzę, że kibicujesz swoim, zamiast ich rozliczać. Mam nadzieję, że chociaż coś za to masz, bo frajersko ośmieszać się za darmo.

 • ~rybnikus 2020-02-07 18:44:24

  ~frbro, wierzysz w kłamstwa GW_prawda? Tyle razy okłamali i dalej się czujesz zaszczycony GW_prawdą?

 • ~frbro 2020-02-07 18:46:49

  @Rybnikus, masz skan listy, nazwiska osób i potwierdzające komentarze tych osób z list, że podpisali. To gdzie tu są jakieś kłamstwa GW? :D

 • ~rybnikus 2020-02-07 19:01:04

  ~frbro. Cytat: "Według naszego informatora zbierano je wśród tych, którzy awansowali za rządów PiS lub dostali obietnicę takiego awansu – pisze Gazeta Wyborcza." Ty jesteś tym informatorem?

 • ~Barakuda 2020-02-07 19:05:57

  Tak wygląda sądownictwo w Polsce. Dokładnie tak samo jak na Białorusi i w Kirgistanie... PiS to zorganizowana grupa przestępcza...

 • ~ 2020-02-07 19:08:01

  Wyborca PiS nie zmieni swoejgo slepego zakochania w partii nawet jesli zobaczy czarno na bialym... Nikt im nie wmowi, ze czarne jest czarne;)

 • ~zak 2020-02-07 19:09:13

  frbro przecież w ustawie jest , że listy zostaną utajnione . Tak jest w ustawie (czy to nielegalne? mozna przypuszczać , że chodziło o hejt który wylałby się na podpisujących listy .
  Czy gdzieś jest napisane , lub ktoś powiedział , że za podpis dostał jakieś awanse , czy stanowisko? sugerowanie tego przez ciebie , to typowa manipulacja . Sugerowanie , że cos za to mam , to też manipulacja z twojej strony ...coś mi tu Barkaudą "pachnie", albo jego
  kolegą .

  80 91
 • ~frbro 2020-02-07 19:09:38

  @rybnikus, ale przecież awanse są jawne. Możesz zobaczyć kto kiedy awansował i samemu powiązać fakty. Gdyby listy od początku były jawne, to na pewno budziłoby to mniejsze podejrzenia niż kiedy są ukrywane.

  Jeżeli na pozostałych 14 listach większość podpisanych sędziów zostala awansowana w trakcie rządów, to w normalnym, zdrowym państwie byłoby to coś co należałoby zbadać. A u nas udaje się, że nie ma problemu i wszystko jest okej, a Ty jeszcze temu przyklaskujesz. Ja chciałbym mieć jasność, że nie było żadnej korupcji.

 • ~Franz Kawka 2020-02-07 19:10:16

  ~zak - błąd nie ma czegoś takiego jak sędziowie powołani przez PO bo za PO to nie politycy powoływali sędziów. To dziadostwo przyszło za czasów Kłamczyńskiego.

 • ~rybnikus 2020-02-07 19:11:00

  O czasu gdy ogłupieni wyborcy PO zaczęli wierzyć w kłamstwa GW_prawda, Onetu, POLSATu i TVN, to przegrywacie.

 • ~Tomek Ustianowski 2020-02-07 19:27:07

  Sedziowie powolani za PO sa niezawisli, a za PiS stronniczy. Rozdzial VIII, art. 178, sedziowie sa niezawisli. Jesli sadownictwo jest jedna z wladz, to czemu kasta broni, zeby sedziowie wybierani byli przez obywateli?? Rozdzial I art. 4 konstytucji mowi, ze narod sprawuje wladze przez swoich przedstawicieli.

  84 44
 • ~master4k 2020-02-07 19:30:35

  @ zak

  Czy obywatele chcą mieć sędziów na skinienie palcem władzy? Łasych na synekury i awanse? Robiących czarny PR kolegom po fachu? Gotujących obiadki szefom partii? Szczerze wątpię. Takie rzeczy, to na wschód od Terespola. Tu jest Polska, a nie Białoruś 2.0.

  @ rybnikus

  "Podpisali się sami porządni ludzie, bo nie z kasty"

  A znasz ich prywatnie czy zawodowo? Tak dobrze jak jeden Pan prezes drugą Panią prezes? Któryś z nich jest Twoim odkryciem towarzyskim? Podaj proszę kogo z nich konkretnie znasz.

  Czasem warto odłożyć własne poglądy na bok i pomyśleć co upolitycznione sądy zrobią z tym krajem. I nieważne kto będzie u steru władzy. A swoją drogą: skoro podpisanie tych list to takie wielkie wyróżnienie i laurka dla podpisujących, to dlaczego w tym kraju nazwiska na tych listach są największą tajemnicą ostatnich kilku miesięcy? Po prostu należy je jak najszybciej opublikować na każdym możliwym słupie i cieszyć się szczęściem ludzi na nich widniejących.

  Cofamy się w czasie do czasów słusznie minionych coraz szybciej.

  90 51
 • ~rybnikus 2020-02-07 19:40:43

  ~master4k, w ustawie nie ma nic o publikowaniu nazwisk i nie insynuuj mi znajomości z sędziami. I napisz dlaczego dzicz z PO tak napastuje tych sędziów, co zrobili złego?

  60 95
 • ~zak 2020-02-07 19:41:37

  Master4k teraz są polityczni , a przedtem nie byli ? Rzepliński , Gersdorf , Stępien , Juszczyszyn itd. oni są obojętni politycznie ? no chyba masz nas za idiotów . Uwierz , ze większosć obywateli idiotami nie jest. Ponad 80 % społeczeństa jest za reformami i tego już nie cofniecie .

  80 89
 • ~withings 2020-02-07 19:53:29

  ~Tomek Ustianowski:

  Sędziowie są wybierani w wyborach w USA, ale ma to swoje poważne wady. Jest wiele prac naukowych to badających i wszystkie dochodzą do tej samej konkluzji - sędziowie wybierani w wyborach są bardzo stronniczy w swoich sądach, bo boją się osądzenia kogoś zgodnie z prawem, ale przeciw opinii publicznej. Szczególnie widać to w latach wyborczych, kiedy surowość wyroków wzrasta, żeby taki sędzia mógł się podczas kampanii pochwalić tym, jaki jest ostry.

  ~zak:

  Widzę nieprawdziwą statystykę o 80% społeczeństwa prosto od najbardziej patologicznego kłamcy RP - premiera Morawieckiego. W rzeczywistości "reformę" (tzn. wymianę sędziów na tych posłusznych Partii) sądów popiera mniej niż 40% Polaków - tyle, ile liczy elektorat PiS. Dodatkowo warto zauważyć, że Polacy zgadzają się, że sądy działają zbyt wolno i propaganda PiS próbuje swoje "reformy" przedstawić jako takie, które mają sądy przyspieszyć. W rzeczywistości jednak jest dokładnie odwrotnie - sądy, które przeszły już wymianę kadr są przeraźliwie powolne. Wybitny przykład to Trybunał Konstytucyjny, który rozpatruje dzisiaj 3 razy mniej spraw niż przed "reformą", a czas oczekiwania na jego opinię wydłużył się o 18 miesięcy. No ale czego się spodziewać, skoro na życzenie Partii TK przekłada nawet ostateczne daty rozpatrywania sraw na "po wyborach", żeby nie zaszkodzić Partii (np. prawo o aborcji).

  53 35
 • ~rybnikus 2020-02-07 19:58:04

  ~withings. Tak ci we łbie namieszali a chodzi o to, że kasta boi się utraty bezkarności. Jak wygracie sobie wybory to wprowadzicie sobie system bardzo demokratyczny bo niemiecki.

  53 78
 • ~withings 2020-02-07 20:04:06

  Widzę, że nie umiałeś odnieść się do żadnej części mojej wypowiedzi, tylko w zamian wrzuciłeś gotową pyskówkę z hasłami partii. Bez zaskoczenia.

  69 38
 • ~zak 2020-02-07 20:05:35

  withings udajesz obiektywnego , a jesteś po prostu zwolennikiem totalnej opozycji (bez obrazy) twoje wstawki są żywcem wzięte z TVN .

  50 71
 • ~Barakuda 2020-02-07 20:08:39

  Kolego Zak bredzisz.

  Połowa respondentów źle ocenia działania partii rządzącej w wymiarze sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu.

  Prawie 30 proc. badanych ocenia reformę PiS na obecnym etapie "zdecydowanie źle". "Raczej źle" - 21 proc. Łącznie zatem jako złe działania rządu w kwestii wymiaru sprawiedliwości oceniła połowa respondentów.

  Z kolei "zdecydowanie dobrze" oceniło posunięcia ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego 15 proc. badanych, zaś "raczej dobrze" - 22 proc. Łącznie więc 37 proc. ankietowanych sprzyja reformie PiS.

  Badanie wykonał Kantar...

  62 48
 • ~master4k 2020-02-07 20:09:30

  @ zak

  "Ponad 80 % społeczeństa jest za reformami i tego już nie cofniecie ."

  Poproszę o źródło. Bo ja znam trochę inne dane sondażowe.

  "CBOS: 53 proc. uważa, że Polska powinna uwzględniać zalecenia organów UE dot. reformy sądownictwa".

  gazetaprawna.pl

  To tak tytułem wyjaśnienia sobie kto i czego w tym kraju oczekuje od rządu w związku z reformą.

  @ rybnikus

  Niczego nie insynuuję. Samemu napisałeś cyt. "Podpisali się sami porządni ludzie, bo nie z kasty". Jak na osobę która podobno ich w ogóle nie zna, to całkiem sporo o nich wiesz, a przynajmniej 2 rzeczy: a) że są porządni b) że nie są z kasty. Zdecyduj się w końcu. Wiesz czy nie wiesz? Bo jeśli nie wiesz, to nie pisz jakbyś wiedział.

  "w ustawie nie ma nic o publikowaniu nazwisk"

  Czytałeś w ogóle tę ustawę? W ustawie może nie być o tym nawet złamanego słowa, ale w orzeczeniu sądowym już jest. Po mojemu w normalnym kraju władza wykonuje wyroki sądowe niezależnie od tego czy się to władzy podoba czy nie. U nas z tym ostatnio jest jakoś coraz bardziej krucho.

  51 34
 • ~Tomek Ustianowski 2020-02-07 20:15:26

  Withings, skoro jest napisane w konstytucji, ze wladza nalezy do narodu to trzeba tak zrobic, zeby sedziowie wybierani byli przez obywateli. Po co te hasla "Konstytucja"?

  41 35
 • ~rybnikus 2020-02-07 20:17:55

  ~master4k oto źródło o ile cenzura nie wywali prawdy. https://www.tvp.info/46530403/polacy-chca-by-sedziowie-odpowiadali-dyscyplinarnie-za-bledy

  33 48
 • ~Barakuda 2020-02-07 20:33:36

  Rybnikus TVP Info to jest tak wiarygodne jak Radio Erewań ;)

  63 49
 • ~master4k 2020-02-07 20:34:10

  @ rybnikus

  Nie potrafisz odpowiedzieć na pytania adresowane do Ciebie, to odpowiadasz na pytania postawione innym? Ciekawa taktyka prowadzenia dyskusji. Ale skoro tak bardzo chcesz się przerzucać danymi sondażowymi, to proszę bardzo. Challenge accepted.

  "CBOS: TVP oceniana najbardziej krytycznie pod względem wiarygodności"

  źródło: businessinsider.com.pl

  Tak więc z tym sondażem dla TVP Info, to widzisz jak jest. Równie dobrze możesz mi z fusów powróżyć.

  44 28
 • ~rybnikus 2020-02-07 20:36:42

  ~Barakuda to wasz Kantar na którego się powołujecie z 6 lutego więc o czym znowu bełkoczesz? Nie lubisz TVP to masz innego linka, albo i jeszcze parę. https://dorzeczy.pl/kraj/128794/zapytano-polakow-o-sedziow-miazdzace-wyniki-sondazu.html

  32 45
 • ~rybnikus 2020-02-07 20:38:17

  ~master4k ile innych ci podać linków są 6 lutego. Barakudzie posłałem.

  23 38
 • ~Barakuda 2020-02-07 20:39:21

  Kolego Ustianowski w tym kraju pod rządami PiS to niemożliwe. Każda inicjatywa o referendum w tym kraju jest kasowana przez Sejm czyli przez wybrańców suwerena. Ty możesz co najwyżej wybierać spośród z których pozwoli prezes. Jak prezes komuś nie pozwoli to nie możesz go wybierać. Jak z ankietą w komunizmie z dwoma oytaniami:
  1.Kto jest twoim idolem?
  2.Dlaczego właśnie Lenin?

  48 35
 • ~rybnikus 2020-02-07 20:42:17

  ~Barakuda, kto wyrzucał miliony głosów w referendum do śmieci za Komorowskiego?

  44 43
 • ~withings 2020-02-07 21:04:57

  Wow ~rybnikus, jesteś niesamowity. Napisałem nie dalej jak pół godziny temu, że Polacy chcą reformy sądów pod kątem usprawnienia procesów itd., a PiS wykorzystując to próbuje swoje "reformy" (czyli zmianę sędziów niezależnych na sędziów zależnych od partii) przepchnąć pod tym płaszczykiem, a Ty dałeś pokaz dokładnie takiego działania:

  "~master4k oto źródło o ile cenzura nie wywali prawdy. https://www.tvp.info/46530403/polacy-chca-by-sedziowie-odpowiadali-dyscyplinarnie-za-bledy"

  Myślę, że nikt z sędziów nie byłby przeciw samorządowi sędziowskiemu czy nawet ławie przysięgłych złożonych z obywateli, które by pociągały do odpowiedzialności sędziów wydających błędne decyzje. Ale PiS NICZEGO TAKIEGO NIE PROPONUJE! Wszystkie ustawy PiSu mają na celu tylko i wyłącznie usunięcie niewygodnych sędziów.

  PS. Swoją drogą to zabawne, że zwolennik PiS-u tak domaga się odpowiedzialności sędziów za błędne decyzje. Julia Przyłębska, prezes TK z nadania PiS, jako sędzia miała 47% swoich wyroków uchylonych w apelacji.

  45 21
 • ~rybnikus 2020-02-07 21:17:09

  ~withings, przecież sędziowie się oczyszczają do 30 lat. Widział ktoś aby świnie same wyczyściły swój chlewik?

  35 51
 • ~withings 2020-02-07 21:39:06

  Ach, widzę już próbujesz zmienić temat. Było o tym, żeby błędne decyzje sędziów piętnować, a teraz jest o oczyszczaniu (jak rozumiem w domyśle z komunizmu). Jestem całkowicie za. Tylko jakie kryteria przyjąć?

  Na przykład taka pani Julia Przyłębska - ojciec człowiek PZPR i rady programowej tej partii, kierownik komunistycznego Państwowego Biura Notarialnego. Mąż - tajny współpracownik SB ps. Wolfgang. Ona na pierwszym roku zapisała się do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich i działała w radzie wydziałowej związku. Aplikację sądową i egzamin (na dost, ale jednak) zdała w PRL, a sędzią zostałą w 1988, czyli też za PRL. Potem sędzią być przestała, a jak chciała wrócić do zawodu, dostała negatywną opinię za:

  "między innymi, nieprzeprowadzanie postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej"

  Mimo to została powołana na sędziego przez postkomunistycznego prezydenta Kwaśniewskiego. Ta sędzia jest wg partii i jej wyborców sędzią niekomunistycznym, oczyszczającym i usprawniającym wymiar sprawiedliwości. No ja mam jednak nieco inne zdanie.

  46 20
 • ~rybnikus 2020-02-07 21:45:07

  ~withings nie chce mi się z tobą bolszewiku dyskutować, o Iwulskim nie napiszesz i tak wielu innych twoich od sierpa i młota.

  26 47
 • ~Barakuda 2020-02-07 22:13:18

  Jan Szydlak, działacz komunistyczny,z zawodu ślusarz, był członkiem Biura Politycznego KC PZPR, sekretarzem KC PZPR, i odpowiadał w ramach partyjnych obowiązków za naszą gospodarkę. W czasie stanu wojennego został internowany wraz grupą byłych czołowych działaczy PZPR.
  Gdy powrócił z internowania codziennie na wycieraczce jego mieszkania przy ul.Narbutta w Warszawie rosła kupa gówna.Wielu warszawiaków uważało za swój obowiązek tu właśnie załatwić swoją fizjologiczną potrzebę. Wieczorem zjawiał się wóz asenizacyjny MPO, wodą oczyszczano wycieraczkę,a rano wszystko od nowa.
  Dlaczego wspominam tego partyjnego aparatczyka, który polskiej gospodarce poczynił wiele szkód ? Bo zobaczyłem dziś rzecz niesłychaną, bijącą rekordy chamstwa, arogancji, agresji – sędziego Macieja Nawackiego drącego publicznie apel olsztyńskich sędziów w sprawie zawieszenia Pawła Juszczyszyna. Długo żyję, myślałem,że widziałem już wszystko,ale takiego pokazu pogardy jeszcze nie widziałem .Sędzia Nawacki, tak sobie myślę, mieszka w Olsztynie pod jakimś konkretnym adresem.
  I właśnie wtedy przypomniał mi się Jan Szydlak.

  41 33
 • ~rybnikus 2020-02-07 22:28:00

  ~Barakuda, kto darł w sejmie ustawy?

  27 37
 • ~ 2020-02-07 23:50:40

  Ci którzy się tu wypisują nigdy nie byli w sądzie. Precz z nadzwyczajną kastą i sędziowskimi układami. Brawo dla uczciwych sędziów. Ja odpowiadam za swoje czyny w pracy,a oni(sędziowie)?Dość ich arogancji.

  35 34
 • ~Barakuda 2020-02-08 06:44:15

  Co wy tam drzecie Nawacki?
  Ja? Projekty uchwał ale jak Pan chce to Zbyszek ma konstytucję...

  28 22
 • ~Jan R. 2020-02-08 06:51:39

  Naukowcy ustalili, że mózg człowieka zużywa 20% energii dostarczanej organizmowi, zaś mózg zwolennika pisu pi razy oko 3,14%. Tak się dzieje dlatego, że znaczna część ich mózgów mieszka na Żoliborzu i przebywa na Nowogrodzkiej oraz Wiejskiej w Warszawie.

  40 27
 • ~lukson997 2020-02-08 07:58:18

  Sędziowie są gorsi od polityków.

  27 28
 • ~Mirosława Sobinska 2020-02-08 09:21:23

  karać zakłamanych sędziów jak zwykłych obywateli w Rybniku też porządek muszą zrobić a poprzednia Pani Prezes Sądu Rejonowego była do niczego ani kroku w tył doprowadzić reformę do końca a zwolennicy PO niech piszczą

  33 36
 • ~Jan R. 2020-02-08 09:50:49

  Osobowości psychopatyczne znajdziemy głównie wśród: przestępców (co jest oczywiste), biznesmenów i polityków. Co innego myślą, co innego mówią i co innego robią. Wśród polityków osobowość psychopatyczną w pierwszej kolejności obserwujemy u tych, którzy okupują najważniejsze stanowiska w państwie. A propos Ziobry i Kaczyńskiego oni nigdy nie wykonywali samodzielnie wyuczonych zawodów prawniczych. Czyli nigdy nie byli: sędzią, prokuratorem, adwokatem, radcą prawnym, komornikiem itd., więc ich doświadczenie zawodowe (wyczucie) jest żadne. Łażą po tym Bożym wiecie a za nimi ochrona, bo w przeciwnym razie, w najlepszym wypadku, nakopano by im w szmaty.

  32 22
 • ~rzyt 2020-02-08 09:53:44

  @frbro, chyba nie chciałbyś kontynuacji sądów wg Neumana? Wyrok w imieniu Rzeczpospolitej w sprawie Najsztuba to przykład sprawności sądów na zamówienie i sprawności fizycznej ludzi w ósmej dekadzie życia. Nie piszę po to by Cię przekonać bo to nie jest moim celem; ale coś co nie działa trzeba próbować zmieniać. Konstytucyjne prawo obywateli do nieprzewległego arbitrażu sądowego było i jest łamane. Ile szans od sądów dostali dłużnicy spółki w której pracuję, tylko poprzez wydłużanie okresu oczekiwania na rozprawę i pozbywania się majątku przed ew. roszczeniami. Z wyroków mam tylko satysfakcję bo długów nie ma z czego zaspokoić.

  26 20
 • ~Barakuda 2020-02-08 11:32:46

  2 mln euro kary dziennie mamy płacić za demolowanie sądów przez PiS. Kto się chętnie dorzuci? Może ty Bikerku albo Rybnikus bo ja nie mam ochoty? A może Pan Duda wyłoży ze swoich? Nie, zapłacimy wszyscy...

  28 24
 • ~frbro 2020-02-08 12:38:31

  @rzyt widać jakim jesteś ignorantem i jak kompletnie nie rozumiesz jak działa system sądowniczy. Sędziowie działają w ramach prawa a nie swojego widzimisię. Jeżeli prawo dają furtkę do przedłużania procesu, to ogarnięci adwokaci to wykorzystują. Tylko że prawo stanowi rząd, a nie sędziowie. Czystki w sądzie najwyższym i tk nie przekładają się w żaden sposób nas sprawność działania tych sądów najniższej instancji. Chcesz zmieniać nie ten obszar, który jest problemem. Problemem są te osoby które stanowią prawo.

  Najsztub został osadzona na podstawie dowodów przedstawionych przez prokuraturę i policjęi adwokata. Adwokaci dowiedli, że przejscie było nieoświetlone, padał deszcz, a najsztub zwolnił i jechał miedzy 17, a 25km/h. W podobnej sytuacji przysługiwałoby ci identyczne prawo do obrony. To oskarżyciel nie był w stanie udowodnić winy. Ale dobrze, że ty potrafisz, tylko że w takim razie powinieneś się jak najszybciej zgłosić do prokuratury i przedstawic fakty które znasz.

  26 26
 • ~Trop leminga 2020-02-08 12:42:39

  do barracuda - już od rana niemieckie media onet i interia, wypuściły fake news, a barracuda je kopiuje i wkleja. Pełowcom już nikt i nic, nie posprząta tego bajzlu w głowach, jaki wyrządził im TVN i Gazeta Wyborcza! Napisz sprayem na każdej ścianie w swoim domu tak. „W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną, co jest ewenementem w Europie po II wojnie światowej”. Dlaczego ciągle mniejszość obraża większość?

  24 30
 • ~Barakuda 2020-02-08 14:02:13

  No to Tropie Leminga zobaczymy już niedługo czy to jest fake news. Do końca miesiąca będzie wiadomo. Ale jak to będzie prawda to wejdziesz pod stół i odszczekasz?

  Tymczasem PiS wprowadził podatek od cukru i od mięsa. Następnie ma być od tzw. małpek. Szkoda, że Adrian się wtedy nie odzywa... Tym sposobem PiS daje 500 a zabiera 900 albo i więcej. Skutek jest taki, że facet- głowa rodziny nie jest w stanie utrzymać rodziny z nawet dobrej pensji. Coraz mniej mu zostaje w kieszeni no bo z miesiąca na miesiąc więcej zabierają niż dają. Z tą różnicą, że jak dają to głośno w TVPiS o tym krzyczą ale jak zabierają to po cichu...

  24 22
 • ~Franz Kawka 2020-02-08 14:12:54

  Tymczasem, TSUE chce kary dla Polski 2 000 000 EUR dziennie za wtrącanie się pisu do sadów. Proponuje żeby płacił to pis z kasy partyjnej, bo nie mam ochoty płacić podatków na to dziadostwo.

  26 24
 • ~Jacek Kamiński 2020-02-08 14:16:47

  Do rybnikus:
  Kolejny strzał w stopę. Podałeś przykład sędziego Iwulskiego jako diabła prawie. A na prezesa izby SN powołał go Twój A. Duda! Zatem obecny prezydent popiera ludzi z taką przeszłością.

  24 22
 • ~Jacek Kamiński 2020-02-08 14:21:06

  Do trop leminga:
  Czemu pisią mniejszość ( niecałe 44 % wyborców poparcia w sejmie i jeszcze mniej w senacie) nazywasz większością? Czyżby nowa matematyka? Czysty Orwell.

  20 22
 • ~Trop leminga 2020-02-08 14:29:06

  do barracuda - jak zwykle łżesz. Podatku od mięsa jeszcze nikt nie wprowadził. Dopiero Unia o tym myśli. Ta opłata cukrowa, to nie podatek, bo nie wpływa do budżetu, nie może być wydana na inne cele niż określone w ustawie, która mówi o tym, że wszystkie pieniądze z niej trafią do Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystkie kraje ją wprowadziły na zalecenie Unii.

  21 14
 • ~zak 2020-02-08 14:29:37

  Jacek Kamiński to kto w końcu w Polsce rządzi ? czyżby PO ? jakoś tak wychodzi , ze PIS ma większosć w Sejmie . Negujesz demokratyczne wybory ? A senacie kto ma najwięcej senatorów , czyżby PO ? chyba nie , tylko dogadał się resztą totalsów i ma większosć . Czy PIS tę większosć w senacie neguje ? nie . To takie totalsy jak ty, negują wszystko byle tylko rządzić.

  21 17
 • ~Trop leminga 2020-02-08 14:32:49

  do barracuda - Paranoję maniakalną można leczyć. Powinni Cię zacząć leczyć najlepiej u doktora koperty.

  17 20
 • ~Barakuda 2020-02-08 16:07:25

  Kolego Trop nie rozsmieszaj ludzi. Opłata cukrowa to nie podatek? Buuuuahahababa. Dobre. A podatek od mięsa UE ma wprowadzić? W Polsce? Dobre. UE nie zabrania jakoś obniżać Vatu a mimo to PiS tego nie robi jakoś? Choć obiecał... Ja rozumiem, że przekaz PiS ma trafiać do wyborcy PiS czyli idioty ale nie wszyscy nimi są Tropie... Podatków pod nazwą "opłata" to już zdaje się PiS wprowadził kilkanaście i zdradzę Ci tajemnice tylko nie mów nikomu. Jak podatek nazwiemy opłatą to nadal będzie podatek...

  17 18
 • ~1floyd 2020-02-08 16:19:15

  PiS to nie moja bajka. Ale zmiany w naszym wymiarze sprawiedliwości są konieczne. Bo najwyższy czas, skończyć z bezkarnością sędziów czy prokuratorów. Ferowanie wyroków pod telefon, jazda po pijaku, i do tego świadomość bezkarności swoich czynów. To jest powodem walki obecne status quo. Już lata temu był w Rybniku pewien prokurator. Jeździł BMW. Ile razy na podwójnym gazie, to starzy policjanci wiedzą. Raz podczas kontroli został zatrzymany. Wykonał tel. Okazało się że, jest w czasie czynności służbowych i chroni go immunitet. Tak się dzieje i dzisiaj. Poczucie bycia ponad prawem, to najważniejszy element tej kasty.

  20 8
 • ~starocierybnik 2020-02-08 16:31:55

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 4
 • ~rzyt 2020-02-08 17:04:53

  @frbro, ja jestem ignorantem, bo codziennie mam kontakt z prawem i sądami. Ty za to jesteś trollem wszystkowiedzącym posiadającym zdolność do nieomylności. W 1933 roku w Niemczech gość o takich poglądach sięgnął po władzę.
  P.S. Wiem jak działają sądy gdybyś nie zrozumiał.

  19 11
 • ~Majster Awes 2020-02-08 17:30:42

  rybnikus,
  tobie naprawde brakuje już mózgu. aleś matoł :)

  14 9
 • ~Jacek Kamiński 2020-02-08 17:33:22

  do starocie rybnik:
  Dlaczego chcesz, bu opozycja płaciła za błędy rządzących? To nielogiczne. Skoro posłowie partii rządzących + prezydent za nic mają opinie Komisji Weneckiej, senatorów USA, Komisji Europejskiej, Rady Europy, polskich stowarzyszeń sędziowskich i Adwokatów, promotora A. Dudy, Rad Wydziałów, Sądu Najwyższego itd. i świadomie dewastują system sądowniczy upodabniając go do rosyjskiego czy tureckiego - niech płacą z własnej kieszeni.

  21 19
 • ~orient 2020-02-08 17:40:43

  Bez względu na poglądy polityczne każdemu trzeźwemu obywatelowi powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Wszystkie autorytety związane z prawem są przeciwko tym pseudoreformom. Niepokój zaczyna wyrażać nawet ONZ, a wiceprzewodnicząca komisji - Czeszka Jourova mówi wprost: "To nie jest reforma tylko zniszczenie". Ja się na prawie nie znam ale moim zdaniem sędziowie mimo, że są omylni - powinni zachować swoją niezawisłość i niezależność od polityków. W przeciwnym razie - wyroki będą na życzenie, zależne od polityków. To może być koszmar.

  27 18
 • ~Jacek Kamiński 2020-02-08 17:43:56

  do trop leminga:
  Zarzucasz komuś łgarstwo. A sam piszesz w odniesieniu do opłaty cukrowej:"Wszystkie kraje ją wprowadziły na zalecenie Unii".
  Sprawdzamy: wprowadziły Węgry i Francja, GB i Irlandia. Zatem ledwie 4/28. Co więcej Finlandia i Dania wycofały się z niej po negatywnej reakcji Komisji Europejskiej.
  Zatem: kto łga?

  21 16
 • ~Jacek Kamiński 2020-02-08 22:02:28

  do zak;
  Nie neguję wyników wyborów, tylko stwierdzam, iż niecałe 44% nie jest większością. I nie wmawiaj mi pragnienia rządzenia - jestem tylko przeciwnikiem wprowadzania moskiewskich metod rządzenia w naszym kraju.

  21 25
 • ~arkussinus 2020-02-09 09:09:08

  panie Kamiński a co wg pana jest "większością" przy 44%, 20%, 20% i 16% lub przy podobnej konfikguracji? nawet gdyby pańska "banda" miała 43%, to przy innej "bandzie" 44% jest to jednak więcej....no kurcze...chyba, że mam problemy z arytmetyką?

  19 9
 • ~Barakuda 2020-02-09 18:31:30

  Kolego Arkasinus ja nie wiem gdzie ty chodziłeś do szkoły ale 43% że 100% to nie jest większość. Będziesz miał okazję przekonać się o tym w drugiej turze wyborów prezydenckich kiedy Adrian zdobędzie 43%...

  12 13
 • ~artefaks 2020-02-10 14:44:45

  A tak dla dodania . Ostatnich wyborów nie wygrał obecny. Tylko przegrał je urzędujący Prezydent RP. Bronisław Komorowski.
  Przyczyną było zlekceważenie przeciwnika i nerwowe ruchu przed drugą turą. Teraz jest na 3 miesiące przed pierwszą turą. A obecny już wykonuje bardzo nerwowe ruchy. Aby tak dalej, a będzie w Polsce święto

  7 4
 • ~zak 2020-02-10 15:23:47

  Artefaks Jeśli Komorowski przegrał to PAD wygrał . Wytłumacz mi to twoje zawiłe rozumowanie , że PAD nie wygrał , bo nie rozumiem . Miał większość , czy nie ?

  5 8
 • ~artefaks 2020-02-10 16:22:26

  Zak. Nowe elity które chcą rządzić .Nie rozumieją najprostszego rozumowania z którym nie ma najmniejszego problemu uczeń gimnazjum o przeciętnej percepcji? Ale prawda. Wy zlikwidowaliście gimnazja.Cofając rozwój oświaty o co najmniej 50 lat. A teraz jest problem z zrozumieniem :) Przegrana 27:1 jest zwycięstwem. a 44 % większością . Przemilczę to....

  9 6
 • ~zak 2020-02-10 19:21:48

  Artefaks znowu manipulujesz . Ja się pytam ile miał Komorowski , ze przegrał , a ile PAD , że nie wygrał - według ciebie ? jak jesteś taki mądry to mi to wytłumacz , bo ja tylko po podstawowce jestem :)

  5 8
 • ~zak 2020-02-10 19:36:26

  Artefaks zapętliłeś się gościu . Pewnie tego nie wytłumaczysz , jak jeden przegrał, a drugi nie wygrał

  3 8
 • ~artefaks 2020-02-10 21:36:00

  Panie Zak. Zaplątanie (nie chciałbym tu obrażać ), ale ono jest w Panu.i wiadomo gdzie jest umiejscowione Wiem że otrzymujecie przekazy dnia od samego guru by rżnąć głupa i robić z ludzi idiotów ....Ale proszę wyłącznie na pański użytek wyjaśniam łopatologicznie. Popularnemu agentowi w służbie jej królewskiej mości w czasie koronacji przypadkowo nasuneła się na głowę korona i został tak przez przypadek Rowan Atkinson królem ;)Koziołek matołek rozbijając się na bezludnej wyspie też został przez zbieg okoliczności wybrany małpim królem.....

  4 4
 • ~zak 2020-02-10 22:44:57

  Artefaks mnie nie zbijesz z tropu pisząc głupoty i insynuując , jakieś brednie o przekazach dnia . Ty podobnie jak Barakuda wszędzie widzicie PISowskich trolli . Wbij sobie do głowy , że są ludzie o innych poglądach na życie i politykę niż wy . i wcale nie są głupsi od was .
  DALEJ NIE WYTŁUMACZYŁES JAK KOMOROWSKI PRZEGRAŁ , A DUDA NIE WYGRAł , po prostu nie jesteś w stanie . I tyle w temacie , nie będę się nad tobą znęcał .

  5 5
 • ~artefaks 2020-02-10 22:55:19

  ~zak 2020-02-10 22:44:57

  Artefaks mnie nie zbijesz z tropu pisząc głupoty i insynuując , jakieś brednie o przekazach dnia .
  Oj . Jestem pod wrażeniem. A jak wytłumaczysz że w jednym momencie wszyscy oficjele demagogicznie bełkocą używając tych samych zwrotów sloganów?Czyżby było jakieś tajemnicze zakrzywienie czasoprzestrzeni ? Wermacht używał pervitinu. Co wy bierzecie

  3 5
 • ~artefaks 2020-02-10 23:28:42

  ~zak 2020-02-10 22:50:40

  Artefaks no to powiedz ile złota kupił za swoich rządów POi PSL
  wtedy też było tanie . Mogę sobie wyobrazić , że ze złotem zwiałby Tusk z Balcerowicczem . Ale Kaczyńskiego jakoś nie mogę sobie wyobrazić , ten facet oddałby ci własną koszulę , żeby ci pomóc.
  Zak wyskoczyłeś przed szereg i zdradziłeś największą pilnie strzeżoną tajemnicę. Że polską nie rządzi premier , ani prezydent .Ale szeregowy poseł :) mówisz dałby koszulę ? A Birgfellnerowi nie chce jakoś oddać to co wziął. Człowieka bolą kolana. A tu słyszę że Polacy będą wstawali z kolan. Może byście pomogli wstać z kolan staremu zgorzkniałemu człowiekowi ?Który dla was ma tyle dobra. A dla pierwszego sortu by oddał nawet własną koszulę. Zak nie jestem naiwny. Mnie koszuli nie da . Ale tobie może tak ? jakiś wakacik ? czy coś. Przecież nie jesteś chyba ideowcem i nie bredzisz za darmo ?

  7 3
 • ~zak 2020-02-11 14:00:29

  Artefaks dalej nie wiem dlaczego Komorowaski przegrał a PAD nie wygrał i ile złota kupił rząd POPSL. Reszta twojego pisania nie warta jest czytania.Może w końcu na coś odpowiesz ?

  3 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 556