Frisbnik mistrzem Polski do lat 19

2014-09-11, Autor:
Rybnicka drużyna Frisbnik została pierwszym młodzieżowym mistrzem Polski w Ultimate Frisbee.

W turnieju, który odbył się w Zielonkach k. Warszawy, wzięło udział 8 drużyn. Rybniczanie w grupie A rywalizowali z drużynami Hammertime Sosnowiec, FLOW Junior Wrocław i Brave Beavers Dopiewo.

Po wygraniu wszystkich trzech spotkań (kolejno 7:6, 13:1 i 13:1) i awansie z 1. miejsca zagrali w półfinale z drugą drużyną grupy B, a zarazem gospodarzami turnieju – warszawską drużyną Chewra Badgers. Rybniczanie od początku konsekwentnie zwiększali przewagę i pewnie zwyciężyli 11:5, dzięki czemu awansowali do finału turnieju.

W decydującej rozgrywce uczniowie oraz absolwenci rybnickich szkół ponadgimnazjalnych zagrali z faworytami turnieju, drużyną Nine Hills Chełmno. Do 43. minuty zespół z Kujaw pewnie prowadził 9:5, ale dzięki doskonałej organizacji w grze obronnej i cierpliwości w ataku rybniczanie dokonali niemożliwego i w ostatnich 17 minutach zdobyli 6 punktów z rzędu, dzięki czemu wygrali cały mecz 11:9.

Jest to pierwszy tak znaczący sukces rybnickich sportowców, którzy trenują tę dyscyplinę od 3 lat.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0