Energetyk ROW napędził stracha liderowi

2011-09-11, Autor:
W ósmej kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik przegrał w Toruniu z Elaną 2:3.

Debiut Ryszarda Wieczorka na ławce Energetyka ROW Rybnik mógł być bardzo okazały. Na boisku lidera II ligi – Elany Toruń, rybniczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Najpierw w 12. minucie gola dla ROW-u zdobył Kamil Kostecki. Jeszcze przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Marcin Wróbel. Po zmianie stron ponownie bramkę zdobyli rybniczanie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Szatkowski. Torunianie zdołali wyrównać po strzale Radosława Mikołajczaka. Chwilę później było już jednak 3:2 dla Elany. Zwycięstwo gospodarzom dało trafienie Adama Młodzieniaka.

Pomimo porażki rybniczanie rozegrali w Toruniu dobre spotkanie i napędzili stracha liderowi II ligi. Niestety po raz kolejny w tym sezonie nie odnieśli zwycięstwa. Z trzema punktami na koncie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Kolejne dwa mecze Energetyk ROW rozegra na własnym boisku. W środę 14 września do Rybnika przyjadą Czarni Żagań (początek meczu o godzinie 17:00), a w niedzielę 18 września na boisku przy ul. Gliwickiej zagości Calisia Kalisz (godzina 11:00).

Elana Toruń - Energetyk ROW Rybnik 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 - K. Kostecki (12), 1:1 - M. Wróbel (36-karny), 1:2 - M. Szatkowski (52), 2:2 - R. Mikołajczak (63), 3:2 - A. Młodzieniak

8. kolejka - 10-11 września

Czarni Żagań - Jarota Jarocin 1:3
Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 1:1
Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów 0:0
Nielba Wągrowiec - Górnik Wałbrzych 1:1
Bałtyk Gdynia - GKS Tychy 0:0
MKS Kluczbork - Raków Częstochowa 4:2
Tur Turek - Chrobry Głogów 0:0