Energetyk liderem!

2005-08-29, Autor:
Bardzo szczęśliwa okazała się do piłkarzy KS Energetyk ROW czwarta kolejka. Rybniczanie odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, a na dodatek objęli prowadzenie w tabeli.

Po trudnym spotkaniu podopieczni pokonali 2:1 kolejnego beniaminka rozgrywek – Gwiazdę Skrzyszów. – Bardzo obawiałem się tego spotkania. Po pierwsze beniaminkowie w meczach u siebie są bardzo groźni. Po drugie ciężko gra się na tak wąskim boisku jak w Skrzyszowie, co ma znaczenie zwłaszcza przy stałych fragmentach gry – powiedział nam trener Energetyka – Piotr Piekarczyk. Mecz dla rybniczan ułożył się bardzo pomyślnie. Nieco zdeprymowanych skrzyszowian już w 12 minucie spotkania strzałem z pola karnego zaskoczył Łukasz Święty. W dalszej części meczu goście mieli kolejne okazje do podwyższenia rezultatu, ale zawodziła ich skuteczność. W 73 minucie niewykorzystane sytuacje zemściły się i Gwiazda doprowadziła do wyrównania po strzale Krupy. Jednak ambitna walka o zwycięstwo do samego końca opłaciła się. Wprowadzony na boisko za Łukasza Poterę - Gabriel Nowak w 87 minucie przesądził o zwycięstwie Energetyka 2:1.

Niespodziewanie punkty u siebie straciła w IV kolejce Koszarawa Żywiec. Dzięki temu Energetyk ROW objął prowadzenie w tabeli.

Bramki: 12’ Święty - 0:1, 73’ Krupa – 1:1, 87’ Nowak – 1:2.

Energetyk ROW: Skrocki - Kożuchowski, Kacprzak (75’ Malcher), Skorupa, Piekarczyk, Paszenda, Święty, Potera (60’ Nowak), Dzięgielowski (80’ Reclik), Szewieczek, Piełka (65’ Jaśkiewicz).