Dwa srebra dla MTB Silesia Rybnik

2015-07-21, Autor:
Kolejne medale mistrzostw Polski zdobyli dla MTB Silesia Rybnik Marceli Bogusławski i Elżbieta Figura.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski MTB 2015 w Sławnie k/Opoczna zawodnicy MTB Silesia Rybnik po raz kolejny błysnęli formą. W rywalizacji juniorów w wyścigu cross-country wicemistrzem Polski został Marceli Bogusławski. W wyścigu cross-country mężczyzn dobre siódme miejsce zajął Łukasz Pihulak. Trzynasty był jego brat Mateusz Pihulak, który w kategorii młodzieżowców (U-23) został sklasyfikowany na czwartym miejscu.Przed Bogusławskim kolejna ważna impreza – kolarskie mistrzostwa Europy MTB we Włoszech (22-26 lipca).

Warto dodać, że prosto z mistrzostw Polski w cross-country, dwukrotna medalistka tej imprezy Elżbieta Figura, udała się do Kasiny. Odbywały się tam mistrzostwa Polski w DH (downhill). Reprezentantka rybnickiego klubu wywalczyła srebrny medal.

W tym roku Figura zdobyła już cztery medale kolarskich mistrzostw Polski MTB - złoty w Enduro, dwa srebrne w XCE (sprintach) i DH (downhill) oraz brązowy w sztafecie drużynowej (XCR).