zamknij

Wiadomości

Droga za 1,8 mln zł dla 6 domów. Tak buduje się w Rybniku!

2013-07-25, Autor: Wacław Wrana
Po cichu i bez przecinania wstęg Urząd Miasta Rybnika zakończył w dzielnicy Orzepowice budowę odnogi ulicy Łącznej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dla 6 stojących tam domów zbudowano piękną, wybrukowaną jezdnię z chodnikami po obu stronach. Całość prac kosztowała, bagatela, 1,8 miliona złotych.

Reklama

Za tę kwotę wybudowano 820 metrów bieżących jezdni o szerokości od 5 do 5,5 metra, 91 metrów kanalizacji deszczowej i chodnik o długości 1300 metrów i szerokości 1,5 metra.

W magistracie dopytywaliśmy, dlaczego na terenie o tak małej zabudowie inwestuje się w drogę o tak wysokim - jak na polskie warunki - standardzie? - To nie jest wysoki standard, a norma wymagana przepisami prawa, związana z budową tej klasy dróg – odpowiada Lucyna Tyl – rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Gdy jednak dalej drążyliśmy temat rzecznik przyznała, że nowa droga w Orzepowicach wcale nie musiała być szeroka na 5 metrów, bo norma minimalna określona przepisami prawa to przedział 2,25 - 3,00 metra. Prawo budowlane nie nakazuje też budowy jezdni z kostki brukowej ani chodników po obu stronach drogi.

Kto konkretnie więc zabiegał o budowę drogi o tak wysokim standardzie? – pytaliśmy dalej w magistracie. Urzędnicy pod nieobecność prezydenta Adama Fudalego odesłali nas do Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika – Andrzeja Wojaczka.

Czy wie Pan jaka powstała ostatnio inwestycja w Orzepowicach za prawie 2 miliony złotych? – spytaliśmy Andrzeja Wojaczka.  – W Orzepowicach? Ostatnio? Zaraz, zaraz… Hmm…  Powiem szczerze, że nie wiem – powiedział z rozbrajającą szczerością szef rady.

Gdy już uświadomiliśmy przewodniczącego rady, ten przyznał, że od kilku lat lobbował za budową odnogi ulicy Łącznej. Dlatego, że domy wybudowali tam przesiedleni mieszkańcy z terenów, na których w Orzepowicach powstała obwodnica. - Gdy ta inwestycja była planowana, ci ludzie poszli miastu na rękę. Zgodzili się na wyburzenie swoich domów i proponowane przez miasto odszkodowania. Wtedy obiecaliśmy tym mieszkańcom, że do ich nowych domów będzie wybudowana droga – tłumaczy Andrzej Wojaczek.

Ale czy wobec wielu potrzeb drogowych Rybnika, budowa drogi o tak wysokim standardzie była potrzebna – pytamy również przewodniczącego rady. - Panie redaktorze, zamiast narzekać cieszmy się taka piękna droga powstała. Co w tym złego? - pyta Andrzej Wojaczek.

> Ulica Łączna w Rybniku - Orzepowicach - zobacz więcej zdjęć

To, co cieszy Andrzeja Wojaczka, bulwersuje innych. Tadeusz Michalski Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Orzepowice mówi, że nikt z magistratu nie konsultował budowy odnogi Łącznej z władzami dzielnicy. - Fajnie, że powstała nowa droga. Ale w dzielnicy jest dużo więcej bardziej pilnych potrzeb. My nie możemy doprosić się o zainstalowanie trzech latarni, a tam lekką ręką postawiono 30 nowych.  Zwracam też uwagę, że przy okazji budowy odnogi Łącznej, ciężki sprzęt uszkodził główną nitkę tej ulicy – mówi rozżalony Tadeusz Michalski.

Dużo bardziej palące potrzeby mają też inne dzielnice. Bez trudu znaleźć można zabudowane, należące do miasta drogi, gdzie mieszkańcy od lat nie mogą się doprosić choćby o utwardzenie jezdni, nie wspominając już o wybrukowanych chodnikach. Na przykład, Hubert Trybuś z Popielowa pokazał nam odnogę ulicy Staffa. Przy miejskiej drodze stoi tam już 20 domów, których właściciele sami wysypują na jezdnię kruszywo, aby podczas wiosennych roztopów można było w ogóle przejechać samochodem. - W Popielowie ta droga nazywana jest „Drogą X”. Od niepamiętnych czasów na zebraniach w dzielnicy pan prezydent obiecuje jej utwardzenie i z roku na rok nic się nie dzieje – opowiada członek Zarządu Rady Dzielnicy Popielów.

Zdumieni inwestycją przy Łącznej są również rybniccy deweloperzy. Podkreślają, że przy budowie osiedli mieszkaniowych nie mogą doprosić się w magistracie o jakąkolwiek pomoc. - Przy budowie jednego z osiedli zaproponowałem urzędowi miasta, aby na utwardzenie należącej do miasta drogi dojazdowej sfinansował przynajmniej kamień. Moja firma zadeklarowała pokrycie kosztów tych prac. Odpowiedź miasta jest zawsze ta sama: nie ma pieniędzy – mówi Bartosz Nosiadek – właściciel firmy deweloperskiej Fibra.

- Jeśli miasto wyznacza tak wysokie standardy budowy dróg do osiedli mieszkaniowych, to rozumiem że teraz możemy oczekiwać podobnego traktowania na osiedlach budowanych przez deweloperów? - ironizuje Klaudia Korbel z firmy Awim Inwest budującej osiedla w naszym mieście.  - Niestety od wielu lat nie możemy się doprosić realizacji na naszych osiedlach choćby metra drogi, nie mówiąc już o sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej czy sanitarnej - dodaje.

Obecnie przy odnodze ulicy Łącznej stoi 6 domów, dwa inne są w budowie. Łącznie przy drodze zlokalizowanych jest około 20 małych działek, należących do różnych właścicieli, w większości osób prywatnych. Kilka działek jest również własnością miasta.

A co wy sądzicie na ten temat? Czy to dobrze, że w takich miejscach jak ulica Łączna w Orzepowicach powstają drogi o tak wysokim standardzie? A może miasto powinno być mniej rozrzutne przy budowie osiedlowych dróg? Czekamy na Wasze opinie.
Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (42):
 • ~ 2013-07-25 07:14:31

  Uważam, że drogi o wysokim standardzie powinno budować się w całej Polsce.

  39 0
 • ~haczyk 2013-07-25 07:16:48

  Taka droga powstała tam pewnie dlatego, że albo mieszka tam jakaś szycha z urzędu, albo jakiś znajomy od szychy... A żeby jeździć np na Pod Lasem to trzeba kupić sobie terenówkę

  38 0
 • ~mb3366 2013-07-25 07:23:49

  Sama idea powstania drogi- jak najbardziej ok. Koszt ... no cóż. W przetargu były jakieś założenia, ktoś skalkulował i wyszło 1.8 mln.
  Jednak zastanawia mnie co się dzieje z pięknie opisywaną maszynką do układania asfaltu zakupioną przez RSK. Czy nie byłoby prościej zmobilizować właśnie nasze służby do asfaltowania bocznych dróg ?
  Chłopaki z RSK mają walec, koparkę, parę łopat i za te 1.8mln to podejrzewam, ze takie 3 drogi można zrobić (OK może o troszkę niższym standardzie).

  30 0
 • ~Tomek_81 2013-07-25 07:31:55

  To jest właśnie miasto wysokich lotów. Wszytko zależy od tego KTO "lobbuje" , to kasa się znajdzie. Swoją drogą ciekawe kto tam mieszka lub ma działki....Idźmy na wybory

  34 0
 • ~jedrek_1_1 2013-07-25 08:25:55

  to tak jak z basenem.. u nas 33 miliony, w Czerwionce 2 mln... Czy to znaczy, że będzie 15 razy większy? Fajnie, że się buduje, ale wydatki są często nieracjonalne! Gdyby mieli wydać to ze swoich pieniędzy pewnie byłoby nie raz znacznie taniej.

  25 0
 • ~ xxx 2013-07-25 08:33:01

  Bardzo dobrze! Przestańmy szukać dziury w całym! Jak budować to porządnie! Lepiej zająć się dziurawymi drogami niż tymi o wysokim standardzie!

  0 14
 • ~lukaszn84 2013-07-25 08:34:20

  Jak kiedyś w przyszłości będzie remont ul. Kościuszki lub 3 Maja to wysypią sam żwir bo powiedzą że nie ma pieniędzy :P To się nazywa NIE!!! organizacja. A może ta kostka to tak co wytrzyma trzęsienie ziemi i dlatego tyle kasy ??? HA HA HA JAKA PORAŻKA!!!!

  7 0
 • ~ 2013-07-25 08:50:52

  Nie budują, źle. Budują to zawsze jest problem, że budują dziadowsko, ale jak już wybudują coś porządnego to dopiero jest dramat. Dupnijcie się ludzie w te puste dekle bo wam się nijak nie dogodzi.

  2 4
 • ~raffo85 2013-07-25 08:59:37

  pytanie - kto mieszka w tych 6 domach? zapewne rodzinka UM...

  21 0
 • ~taki jeden 2013-07-25 10:06:17

  I teraz widać różnice w traktowaniu przez miasto północnych i południowych dzielnic. W faworyzowanych dzielnicach północnych starczy kilka domków i już powstaje wręcz autostrada jak na te warunki. A ja polecam spacer ulica Chodkiewicza na pograniczu Niedobczyc i Radlina. Od strony Radlina asfalt, od Rybnika droga o niecałych 2 m szerokości, wysypana żużlem, A powstało tam ostatnio więcej nowych domów niż 6. To samo już wymieniona ulica Pod Lasem, droga gęsto zabudowana i o dużym ruchu, a chyba od 15 lat nie może doczekać się remontu.A to, że przy tej wybudowanej drodze mieszkają przesiedleni z obwodnicy nic nie zmienia. Ci ludzie dostali odszkodowanie, często całkiem niezłe i dzięki temu zamiast starych mają nowe eleganckie domy. Bardziej prawdopodobne, że mieszka tam rodzina lub znajomi jakiejś szychy z urzędu.

  20 1
 • ~Heksa13 2013-07-25 10:18:37

  No tak, gdyby tylko wysypali ziemię i utwardzili to artykuł nosiłby inny tytuł, że niby partaczą zamiast zbudować coś porządnego. Ludzie wszystkie drogi powinny być o wysokim standarcie - nie ważne gdzie i dla ilu domów. Czasy PRL-u dawno się skończyły a szanowna redakcja niech zajmie się czymś bardziej interesującym.

  0 6
 • ~Arteks 2013-07-25 10:39:34

  Ulica prezentuje się pięknie ale argumentacja władz miasta polegnie z kretesem... Bo jeśli jest faktycznie tak jak twierdzą developerzy, że miasto nie pomaga im w doprowadzeniu dróg to co to za urząd który nie wspiera tych, którzy tworzą w Rybniku nowe mieszkania, a w ten sposób zwiększają się przecież wpływy do budżetu miasta z różnych podatków? Co to za władze miasta, które wydają na pipidowatą drogą dla 6 domów aż 1,8 miliona zł??? Gdzie tu słynna rybnicka gospodarność? No i kolejna sprawa, dlaczego wydaje się tak duże sumy gdy tymczasem za taką kwotę możnaby wyremontować kilkanaście dróg osiedlowych? Natomiast jeśli chodzi o przypuszczenia niektórych że tam ktoś ważny mieszka - gdyby tak było to raczej dziennikarze by o tym napisali bo ustalenie czegoś takiego dla dziennikarza nie jest jakimś wielkim problemem. Chociaż wykluczyć czegoś takiego nie można.

  12 0
 • ~mieszkanka 2013-07-25 11:07:16

  Panie Przewodniczący rady miasta my mieszkańcy , ul . Energetyków pytamy się jak długo jeszcze będziemy czekać na dalszy ciąg nowego chodnika? czy my też musimy mieć znajomość w urzędzie?, żeby starsi wiekiem mieszkańcy i nie tylko, mogli też się cieszyć nowym chodnikiem,który prowadzi do szpitala i przechodni , my nie mamy znajomości i chyba jesteśmy gorsi niż mieszkańcy ul
  Łącznej . Nie chcemy nic wielkiego , bo wstyd dla Was że nie starcza Wam na chodnik, który prowadzi do Wojewódzkiego Szpitala.

  13 0
 • ~elik14 2013-07-25 11:30:29

  Faktycznie, droga jak masełko, fajnie się jeździ na rowerze, szeroka i praktycznie bez ruchu samochodowego...
  Ma jeden feler... krótka , choć można w kółeczko jak na rondzie ale cóż to za atrakcja w Rybniku...
  Poproszę o takie cacko na ul. Grunwaldzkiej ... do września zdążycie ( UM ) bo od jazdy na ul. Grunwaldzkiej szkliwo w zębach mam popękane....
  .....a tak poważnie to sama chciałabym wiedzieć czy ta droga to im. Nepotyzmu czy faktycznie jako rekompensata za "wysiedlenie"...

  13 0
 • ~longin20 2013-07-25 11:51:12

  a ja słyszałem że ma tam działki Pan Śmigielski jeśli to prawda to nie dziwi mnie tam taka właśnie inwestycja :)

  17 0
 • ~common 2013-07-25 12:56:34

  Ciekawe kiedy wezmą się za ul.Rudzka od Orzepowic do Rud... Ta droga to jakaś już parodia i zagraża życiu i bezpieczeństwu korzystającym z niej.

  13 0
 • ~green electricity 2013-07-25 12:57:04

  Nawierzchnia z kostki brukowej na drodze to błąd projektowy a nie wysoki standard. Jest bardzo śliska i trudna do wyremontowania - vide ul. Podmiejska na dojeździe do bramy towarowej EDF (już wymieniona na asfalt, ale co tam się działo to niektórzy pamiętają)

  2 0
 • ~mg3004 2013-07-25 13:14:25

  Droga jest rewelacyjna, nie ma do czego sie przyczepic! Powstaje tylko pytanie czy nie bardziej logiczne byłoby zrobienie chodnika po 1 stronie, troche węższego pasa jezdni i mniejszej ilosci latarni. Pieniędzy starczyłoby może na chodnik na reszcie Łącznej - w wąskim pasie drogi idzie ścieżka rowerowa i poiruszają się piesi! W roku szkolnym dzieci idące do szkoły muszą uciekać przed autami na płot. Nawierzchnia reszty Łącznej po budowie "wzorcowego" odcinka jest tak znszczona, że trzeba urządzać niezły rajd z przeszkodami żeby nią przejechać bez szkód i jeszcze nie potrącić rowerzysty albo spacerującej matki z dzieckiem! O tym, że jest tam ograniczenie do 20 na h którego nikt nie przestrzega już nie wspominam, bo to oddzielny temat... Podsumowując: inwestycją można się zachwycać ale coś tu śmierdzi!

  16 0
 • ~miastowy 2013-07-25 13:35:17

  @green electricity - jaki błąd projektowy ??
  kurde... ludzie wypowiadają się w tematach o których nie maja żadnego pojęcia. Jak możesz oceniać jakiś projekt, albo robotę nie znając obciążenia ruchem, konstrukcji nawierzchni. Fakt, inwestycja z dupy i wychodzi na to, że władcy czują się całkowicie bezkarni i nie liczą się z nikim, a już na pewno nie pieniędzmi podatników. Taki to już mamy w Polsce system. Ludzie nie wypowiadajcie się na tematy i nie oceniajcie czegoś jeśli nie macie nawet podstaw wiedzy. Jak możesz porównywać ruch na bramie towarowej EDF z jakąś dróżką do domku jednorodzinnego. Miałem się już tu nie wypowiadać, ale mnie rusza.

  3 0
 • ~lukrecja189 2013-07-25 13:43:21

  Aktualnie wszyscy widzą jaką piękną drogę wybudowano jednak nikt nie wspomni o tym jak ta droga wyglądała wcześniej, cięższe samochody miały problem by wjechać czy dowieść materiały na budowę domów. Ta droga miała powstać już co najmniej 8 lat temu, przynajmniej tak pisano gdy były kupowane działki, więc długo czekano na wybudowanie tej drogi. Ludzie sami chodzili do urzędu wyrzucani drzwiami wchodzili przysłowiowym oknem, więc jeśli ktoś "załatwił" tę drogę to tylko zwykli ludzie a nie żadni znajomi czy pracownicy UM. Jeśli chcemy żeby coś się zmieniło trzeba po prostu pisać, chodzić i walczyć aż do skutku, a nie poprzestawać na jednej odmowie.

  0 11
 • ~green electricity 2013-07-25 14:08:09

  @miastowy - nawierzchnie z kostki brukowej nadają się na place i drogi wewnętrzne. To jest droga publiczna na której będzie się budować co najmniej 20 domów. Dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Z kolei nieużywany chodnik najpierw zarośnie chwastem, a potem zmieni miejsce ułożenia na prywatne posesje. Przykładów w Rybniku niestety nie brakuje.

  8 0
 • ~badabum 2013-07-25 15:23:38

  " Niestety od wielu lat nie możemy się doprosić realizacji na naszych osiedlach choćby metra drogi, nie mówiąc już o sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej czy sanitarnej - dodaje." niestety potwierdzam, miasto ma nas w nosie, tych którzy mieszkają w mieście ale muszą zakładać studnie głębinowe, oczyszczalnie ścieków i jeżdżą polnymi drogami po których nawet śmieciarka nie chce jeździć - SZANOWNI PAŃSTWO - podzielić działki i narysować plan zagospodarowania było łatwo, gorzej z życiem potem, ale to już problem baranów, którzy się osiedlają w rybniku - HAHAHA

  10 0
 • ~Damian85 2013-07-25 16:28:32

  buduja zle....... nie buduja tez zle..... sie zdecydujcie wkoncu

  0 8
 • ~ 2013-07-25 17:06:31

  Nie ma się czemu dziwić, beton kosztuje!!! Jeden pomnik na rondzie to koszt 70 tys zł a Redakcja chciałaby 800m kostki za pół miliona?
  Jakby to tak zestawić z kosztem budowy domów, do których ta droga prowadzi, okazałoby się że wynosi tyle co 2 parcele z ogrodem.
  Droga rzeczywiście jest pięknie wykonana i co ważne ma chodniki, cieszę się że miasto jest bardzo bogate - stać nas na takie inwestycje. Oczekuję, że od dziś także inne miejsca w Rybniku będą robione zgodnie z tym wzorcem.

  0 2
 • ~Pedzel 2013-07-25 21:31:17

  Jakoś nie chce mi się wierzyć, że żaden z zaprzyjaźnionych albo nawet ktoś z Urzędu nie ma tam działki, no i powstała tam po cichu dobra droga, na pewno za nie długo wyjdzie na jaw kto tam zamieszka lub już ktoś mieszka komu należała się taka droga

  8 0
 • ~ 2013-07-25 21:34:08

  Budżet obywatelski na wszystkie dzielnice miasta Rybnika przeznaczono 2 miliony złotych!!!

  5 0
 • ~templariusz 2013-07-25 22:14:17

  Wszystko ładne i piękne.......... ALE: 1. wykrętna odpowiedź przewodniczącego RM po KWK Chwałowice 2. To z daleka pachnie czymś czyli idealna sprawa dla Tadka Dybały :) 3. Szanowni dziennikarze - dowiedzcie się KTO TAM MIESZKA, KTO BUDUJE oraz KTO TAM MA DZIAŁKI a będziecie mieli na wszystko odpowiedź. Co by zrobił Sherlock Holmes? :) Moje zdanie jest takie: są lepsi i gorsi, są swoi i jest PLEBS czyli my. Co się robi w związku z tym?

  10 0
 • ~G14n1 2013-07-25 23:35:19

  Elegancko. Super. Ale kiedy Rudzko zrobią? Władza je tak załosno, że aż sie żigać chce. A najgorsze je to, że wszystko sie biere od gory. Wiycie czamu sejm je okrągły? ni? A widzieliście kiedy kanciaty cyrk?
  Co wom powiym to wom powiym ale wom powiym. We need a revolution! Widły i na droga! Trzeba pokozać POpaprańcom, że to my tu rządzymy a nie rządzący. Chyba w Polsce o tym zapomnieli

  0 2
 • ~ 2013-07-25 23:44:08

  Tyle się czytało o Wodzisławskiej, o Żorskiej........ o rzeźbie na rondzie - "ulotność" - a tak naprawdę tak można nazwać inwestycję w Ochojcu :) bo uleciała jakoś wszystkim. No, chyba że Miasto postawi wszystkim taką drogę i nie ma sprawy wtedy. Co do wypowiedzi pani rzecznik - był kiedyś taki rzecznik ale rządu w latach 80-tych :)

  5 0
 • ~ 2013-07-25 23:47:29

  Przepraszam Ochojec, miało być Orzepowice :I a swoją drogą to rozgoryczeni ludzie mają sporo racji.

  1 0
 • ~maharadza 2013-07-26 05:47:54

  Super że budują dla kilku domów;
  we Chwałowicach to jest wysoki standard drogi, odcinek ulicy Zwycięstwa około 1.5km gdzie szerokość drogi to około 4 metry,bez chodnika-oo przepraszam jest 100m-(mnóstwo dzieciaków do szkoły a obok nich bardzo "wolno" przejeżdżające samochody) jeżdżą sobie ciężarówki mimo zakazu, ruch osobówek porównywalny jak na drodze Budowlanych w Rybniku, autobus linia 30(zapraszam na przejażdżkę) czasem na pobocze drogi sypie się stary sfrezowany asfalt i się go ubija by droga była szersza hehe(po kilku godzinach część jest na środku drogi). Budynków co prawda nie kilka tylko kilkadziesiąt.
  Pewnie nie ma pieniędzy bo po co, przecież to ulica z dala od centrum i goście odwiedzający miasto tego nie widzą jaki Rybnik ma nowoczesne drogi. Pozdrawiam Władze Naszego Miasta.

  3 0
 • ~Arteks 2013-07-26 11:45:06

  @maharadza - a po co szukać daleko. Nawet w centrum koło dworca kolejowego mamy dość kiepski odcinek drogi nie mówiąc np. o Grunwaldzkiej, Kilińskiego w centrum osiedla. Rybnik ma dobrą sytuację finansową ale to nie znaczy że może lekką ręką wydawać 1,8 mln na taką mało ważną drogę kiedy wiele różnych osiedlowych dróg nie może się doczekać remontu. Co ciekawe kiedy mamy do czynienia z jawną niegospodarnością i kiedy można byłoby zaradzić temu na etapie planowania budżetu nasza opozycja milczała, a mogła przecież się temu przeciwstawić, zainteresować problemem media itd! Ale nasza rybnicka opozycja to zwykłe ciamajdy po których nie można spodziewać się żadnych rozsądnych interwencji. To już prędzej szacunek dla rybnik.com.pl za zainteresowanie się sprawą tej rozrzutności UM! Na remont ścieżek rowerowych też nie ma pieniędzy, a tu marnuje się tyle kasy na takie coś...

  3 0
 • ~ 2013-07-26 13:38:40

  Zaniedbane przejście pod PKP, wysypisko śmieci przy ul. Świerklańskiej (oraz brak oświetlenia), wysypisko przy ul. Chwałowickiej, brak chodnika przy ul. Zwycięstwa/Tkoczów ( oświetlenie też by się przydało), Kożdoniów ( brak chodnika )... wymieniać dalej ? A jak wygląda na osiedlach ? Trawę koszą 3 razy w roku, już nie mówiąc o przycinaniu żywopłotu. Chodzenie i proszenie do Spółdzielni nie skutkuje, a co na to UM? Domyślcie się. Nie ma pieniędzy. Niech lepiej się skupią na poprawianiu swoich zaniedbań, niż tworzeniu nowego 'syfu'.

  5 0
 • ~hub381 2013-07-26 16:24:11

  Niektórzy już tam wiedzą,dla kogo i na co tą drogę za 1,8 mln.zl. wybudowano !
  A w centrum-KOCIEŁBY na każdym kroku.Internauto,pódziesz za parę wiosen zobaczyć to będziesz wiedział wszytko.

  6 0
 • ~ 2013-07-26 21:36:32

  Co tu duzo pisac tak wiele juz pisalem o ulicy Polnej na Zamyslowie i bez echa ,-niestety .Od lat jest ta batalia ponoc dzielnica willowa to jest tak reklamuja ja deweloperzy a droga Polna to jak po huraganie wyglada dziury potezne i doliny ,-pisalem do Wlodarzy tej dzielnicy i nic prosilem choc o jakis walec zeby choc dniowke poswiecic albo dwie i nic prosilem choc i wizje lokalna kogos z urzedu i nic ,-Rybnik nie ma funduszy na ta droge ,-na pomniki gipsowe bez glowy jest odpowiednia kwota i inne bochomazy a dla dobra mieszkancow dzielnicy Zamyslow ,- nic byle ich wybrac w nastepnych wyborach a potem nic tylko przyklaskuja jeden drugiemu ,-zastanowcie sie prosze nad tym textem ,-pozdrawiam

  2 0
 • ~ 2013-07-26 21:46:00

  To nieprawdopodobnie szokująca informacja

  2 0
 • ~ 2013-07-26 21:50:39

  Jetem mieszkańcem na tej drodze i powiem tylko tyle: cmoknijcie mnie w kanał! możecie pisać sobie opinie i komentarze i może wam piana z ust płynąć ale nie zmienicie tego że droga powstła.Możecie tylko iść w niedzielę do kościoła na mszę i wyrazić swoje żale Jezusowi, może was wysłucha , może nie ale droga i tak powasała i huj wam w dupę. Amen

  0 12
 • ~Tadek 2013-07-26 22:20:07

  Trudno w to uwierzyć!

  0 0
 • ~mama4321 2013-07-28 22:21:37

  UWAŻAM ŻE SUPER ZE TĄ DROGE ZBUDOWANO I TO O WYSOKIM STANDARDZIE , ALE NIEKTÓRE DROGI BUDUJE SIĘ NA ODWALCIE SIE ,WYSYPUJE SIE DROGĘ CEGŁAMI GRUZEM ZMIWSZANYM Z SZKŁEM STALĄ ,PLASTIKIEM ROBI SIE WYKOPY NA CZYJAMŚ POSESJE PO DESZCZU WODA LECI PROSTO DO GARAŻU I NIKOGO NIC W URZĘDZIE NIE OBCHODZI CHCIELISCIE TO MACIE TEREN UTWARDZONY POŻAL SIE BOŻE ZA TAKĄ ROBOTE ZASTANAWIA MNIE ILE KOSZTOWAŁ TEN KAWAŁEK DROGI NA ULICY ZAPŁOCIE ZAPRASZAM KOGOŚ KTO BY MÓGŁ ZROBIĆ ZDJĘCIE I TYM SIĘ ZAINTERESOWAĆ NA UL. ZOPŁOCIE W GOTARTOWICACH

  2 0
 • ~IS 2013-07-29 15:11:52

  MARIUSZU KOTULO - zapewne już wkrótce poczujesz w swoim dupsku to czego życzysz innym, ale z tego co słyszałem akurat Tobie to sprawia przyjemność... :-)

  5 0
 • ~hardmark 2013-07-31 18:06:38

  Standard.Ktoś z władz miasta albo z rodziny ma tam działkę lub dom.
  Mam nadzieję ,że kiedyś będzie we władzach miasta (prezydent lub Wice) będzie ktoś z Boguszowic to wtedy i one rozkwitną.

  1 0
 • ~kryst57 2013-08-05 19:10:01

  Do Prezydenta Miasta Rybnik....ja mieszkam na ul. Kilińskiego od 1985 roku...i przed moim blokiem nr.21 jest stara droga kiedy budowano to osiedle( o ile mozna to jeszcze nazwac droga)...asfalt zmieszany z kamieniami...delikatnymi butami nie da sie chodzic po tej nawierzchni bo mozna narobic sobie dziur w bucie....wstyd dla miasta tym bardziej ze place podatki i czynsz zaliczany do centrum miasta...ale jezeli gdzies mieszka jakas szycha to mozna zrobic wszystko za nasze pieniadze.....ostatni raz glosowalem na tego faceta...!!!!!!!

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 598