Dopisało szczęście

2008-03-23, Autor:
W pierwszym meczu po przerwie zimowej piłkarze Energetyka ROW Rybnik pokonali rezerwy GKS-u Jastrzębie 1:0.

Mecz z GKS-em nie rozpoczął się punktualnie. Rybniccy piłkarze wyszli na murawę z kilkuminutowym opóźnieniem chcąc zamanifestować swoje niezadowolenie ze współpracy z zarządem, który nie do końca wywiązuje się ze swoich postanowień : - Są pewne terminy, które powinny być realizowane, a nie są – mówią zgodnie piłkarze, którzy liczą na poprawę sytuacji między nimi a zarządem.

Jedyna bramka w sobotnim meczu padła już w 10 minucie. Po błędzie bramkarza GKS-u, który nieskutecznie interweniował poza polem karnym, piłkę głową do pustej bramki skierował Marek Kubisz. W 27 minucie powinno być 2:0 dla ROW-u, ale nie popisał się Kamil Kostecki. W sytuacji sam na sam z bramkarzem za daleko wypuścił sobie piłkę i zderzył się z interweniującym golkiperem gości, który niestety nabawił się kontuzji i musiał opuścić boisko. W drugiej połowie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale dobre akcje zmarnowali Grzegorz DzięgielowskiTomasz Kuś. W pierwszym meczu rundy wiosennej trochę słabiej zaprezentował się Roland Buchała: - Pierwszy mecz po dłuższej przerwie to zawsze duża niewiadoma. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo. Jeśli szczęście będzie dopisywało tak jak dzisiaj, to wszystko powinno być w porządku – powiedział napastnik ROW-u.

Najgroźniejszy rywal ROW-u w walce o I miejsce również wygrał swój mecz. W Pawłowicach gospodarze pokonali BKS Bielsko Biała 1:0. Trzy punkty na swoim koncie zaliczyli również Beskid SkoczówSkałka Żabnica, którzy obok ROW-u i Pniówka są głównymi faworytami w tegorocznych rozgrywkach IV ligi II grupy śląskiej.