Dobrze wrzucają

2008-09-28, Autor:
Kolejne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Energetyka ROW Rybnik. Tym razem z Silesiusem Kotórz Mały 4:0.

W Kotórzu Małym pierwszy gol padł dopiero kilka minut przed przerwą. W zamieszaniu podbramkowych najlepiej odnalazł się Wojciech Sałek i dał rybniczanom prowadzenie. Zaraz po przerwie na 2:0 podwyższył Roland Buchała. Trzeciego gola strzałem głową zdobył Rafał Mitura. Dla wysokiego obrońcy było to trzecie trafienie w tym sezonie: - Wykorzystuję to, że w miarę wychodzi mi gra głową. Żyrkowski z Sałkiem dobrze wrzucają i udaje się coś strzelić ze stałych fragmentów – powiedział na oficjalnej stronie klubu Mitura. Wspomniany Łukasz Żyrkowski ustalił wynik meczu na 4:0: - Bramka cieszy, ale najważniejszy jest wynik. Okazaliśmy się drużyną lepszą i to jest zadowalające – dodał strzelec czwartej bramki.

Dzięki wygranej w Kotórzu Małym piłkarze Franciszka Krótkiego utrzymali czwarte miejsce w tabeli III ligi. Po remisie BKS-u z Beskidem zbliżyli się do bielszczan na jeden punkt. Liderem pozostaje Ruch Radzionków, który ma dwa oczka przewagi nad LZS Leśnica. Obie drużyny spotkają się w kolejnej kolejce. Rybniczanie podejmą u siebie Walkę Zabrze.

Silesius Kotórz Mały – Energetyk ROW Rybnik 0:4 (0:1)

Bramki: 40 min. Sałek - 0:1, 48 min. Buchała - 0:2, 55 min. Mitura (głową) - 0:3, 77 min. Żyrkowski - 0:4.

ROW: Skrocki - Procek (86' Jaśkiewicz), Reclik, Pacholski, Mitura - Żyrkowski, Jary (86' Bober), Sałek, Janik (83' Brózda) - Krótki, Buchała (83' Kuś).