Wiadomości
Dobra informacja dla pieszych. Na Raciborskiej powstała nowa kładka
Piesi idący ulicą Raciborską, nie muszą już nadkładać drogi, by ominąć okolice remontowanego mostu nad Nacyną. W odpowiedzi na głosy mieszkańców, przygotowano dla nich dodatkową kładkę, w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.
Jest to drewniany, tymczasowy mostek który ułatwi pieszym sprawne przejście ulicą Raciborską, bez konieczności dotychczasowego nadrabiania drogi do mostu przy „Biedronce”.
- Co ważne, kładka zapewni też sprawny dostęp do sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych w okolicach przebudowywanego mostu, po obu stronach Nacyny, co ma ogromne znaczenie dla lokalnych przedsiębiorców, prowadzących tam swoją działalność – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.
Zobacz także
Zobacz także
Komentarze (5):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najwyżej oceniane
-
Tyle dalekobieżnych pociągów z Rybnika jeszcze nie było. Sprawdź, gdzie dojedziesz
+633 / -19 -
Nowy ordynator chirurgii: pacjenci z nowotworem nie mogą czekać
+273 / -14 -
Maluszek silnie krwawił. Mundurowi eskortowali go do szpitala
+216 / -11 -
Paweł Rek leci do Bangkoku na przeszczep komórek macierzystych!
+206 / -4 -
„Koniaczek” przy Miejskiej straci koncesję na alkohol
+350 / -182
Najczęściej komentowane
-
Karny Kopciuch poruszył internautów. W tydzień 120 zgłoszeń trucicieli
127 -
Nie ma 110 mln złotych w miejskiej kasie! Będą cięcia w budżecie
124 -
Akcja Karny Kopciuch. Lawina zgłoszeń i nowi partnerzy!
113 -
Rybnik. Konferencja „Tęczowa zaraza...” nie doszła do skutku
61 -
Rusza akcja społeczna Karny Kopciuch
46
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?
Oddanych głosów: 2365
~Arteks 2016-06-18 21:51:41
Fajnie ale czemu dopiero teraz, a nie przed remontem?
~ 2016-06-18 22:55:39
Fajnie, ale jest jedno "ale" - dojście wąskie, kamieniste i nierówne. Dziękuję, nie będę leniem i będę nadkładał drogi.
~myshorek1 2016-06-20 09:03:47
Dopiero teraz, bo pewnie się ktoś poskarżył. Zamiast zajmować się pierdołami i budować obejścia (wygodne czy nie) lepiej by z pracami przyspieszyli. Na razie pod piłę poszło kolejne drzewo.
~Arteks 2016-06-20 20:21:27
UWAGA! Absolutnie nie polecam paniom na obcasach. Kawałek od chodnika do mostku to odcinek polnej drogi z ostrymi kamieniami. Jeśli urzędnikom miejskim to nie przeszkadza to powód jest tylko jeden - nie interesują się inwestycjami i nie chodzą pieszo po mieście... I jeszcze się chwalą mostkiem tak jakby nie można ułożyć tymczasowego dojścia z jakichś staroużytecznych płytek. Z jednej strony prezydent robi szpilkostradę, a z drugiej pozwala na takie obciachowe bagno w centrum miasta. :[
~Dador 2016-06-21 06:22:42
@arteks odłóż szpilki a załóż sandały :) A na poważnie, to kładka wg mnie nie potrzebna. Drewniany mostek w zupełności wystarczał. Może ktoś władny zainterweniował, że mu obroty spadły na Raciborskiej, bo ludzie zwyczajnie przestali tamtędy chodzić. Lepiej niech wykonawca dołoży starań i odda most przed terminem. To newralgiczny punkt miasta i każdy dzień jest ważny.