zamknij

Wiadomości

Wkrótce remont ronda Boguszowickiego. Będą utrudnienia

2020-10-15, Autor: 

Uwaga kierowcy. Od 20 października (wtorek), ruszy remont nawierzchni ronda Boguszowickiego. Bądźcie gotowi na utrudnienia w ruchu.

Reklama

Jak informuje rybnicki magistrat, z uwagi na fakt, że zostaną zamknięte ulice: Boguszowicka i Żorska (odcinek od ulicy Zakątek do ronda Boguszowickiego), ruch pojazdów będzie odbywał się tylko na kierunku ulic: Prosta (droga dwujezdniowa) – Żorska (kierunek do Żor) i odwrotnie przez pas dzielący jezdnię przy wykorzystaniu sygnalizacji świetlnej wahadłowej.

Wprowadzone zostaną następujące objazdy:

- Objazd ul. BoguszowickaBoguszowice:

Rondo Boguszowickie, ulicą Żorską przez rondo Ligockie, rondo Sygnały, rondo Gotartowickie, ulicą Gotartowicką do ulicy Małachowskiego/Boguszowickiej,

- Objazd ul. Prosta, Żorska:

Ulicą Boguszowicką/Małachowskiego, ulicą Gotartowicką, ulicą Żorską przez rondo Gotartowickie, rondo Sygnały, rondo Ligockie, rondo Boguszowickie do ulicy Prostej.

Planowane utrudnienia potrwają kilka dni – w zależności od warunków atmosferycznych.

W związku z utrudnieniami w ruchu zmianie ulegnie rozkład jazdy niektórych autobusów.

Autobusy linii 42, 45, 46, 48 i 52 jadące w kierunku Boguszowic lub Żor od przystanku Ligocka Kuźnia Kaplica pojadą ul. Karola Miarki i Żorską do przystanku Ligocka Kuźnia Rondo Boguszowickie, który zostanie przeniesiony w rejon wahadła i dalej po trasie.

Linia 46 od przeniesionego przystanku Rondo Boguszowickie pojedzie ul. Żorską, Gotartowicką do przystanku Rybnik Boguszowice Stare.

Z obsługi wyłączone będą przystanki:

- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Boguszowicka,
- Rybnik Boguszowice Stare Raszowiec.

Dodatkowo do obsługi zostaną włączone przystanki:

- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia,
- Rybnik Gotartowice,
- Rybnik Gotartowice Straż,
- Rybnik Gotartowice Gotartowicka.

Autobusy linii 46 jadące w kierunku Orzepowic od przystanku Rybnik Boguszowice Stare pojadą ul. Gotartowicką, Żorską do przystanku Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Rondo Boguszowickie. Z obsługi wyłączone będą przystanki:

- Rybnik Boguszowice Stare Raszowiec,
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Boguszowicka.

Dodatkowo do obsługi zostaną włączone przystanki:

- Rybnik Gotartowice Gotartowicka,
- Rybnik Gotartowice Straż,
- Rybnik Gotartowice,
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia.

Zakres wprowadzonych zmian może mieć wpływ na obsługę wszystkich linii obsługujących przystanki po trasie objazdu i mogą wystąpić odchylenia od planowanych godzin obsługi poszczególnych przystanków.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 38

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~truman20 2020-10-15
  15:36:24

  124 8

  To może przy okazji przywrócić bezkolizyjny prawoskręt, którego likwidację "wymodliła" stacja benzynowa nieopodal, co spowodowało spore uciążliwości i korki dla kierowcow na głównej drodze dojazdowej do miasta?

 • ~marys76 2020-10-15
  16:07:39

  @Truman - byś się nie zesroł. Prawoskręt potrzebny jak dziura w moście.

 • ~Jan R. 2020-10-15
  16:33:51

  52 5

  Ile miesięcy ten remoncik potrwa? Q. m.

 • ~absurdalny 2020-10-15
  16:40:52

  57 7

  I pyk, kolejny remoncik gdy poprzednie jeszcze nie zrobione. Czy to jakaś taktyka by całkowicie powstrzymać napływ samochodów z Żor?

 • ~ 2020-10-15
  17:05:15

  89 4

  marys76 - prawoskręty na rondzie Ligocikm i obok Lotosu przy Mc.Donalds były niezastąpione szczególnie w godzinach szczytu. Niestety dyletanci je zlikwidowali i trzeba tracic czas stojąc w korkach.

 • ~ 2020-10-15
  17:14:19

  80 6

  Już niedługo i Żory otworzą swoją galerię, wiec skończy się i napływ aut z tej strony.
  Żory oprócz żużla będą już mieli u siebie wszystko, łącznie z darmową komunikacją, i dotowaniem sportu, nie jak u nas.

 • ~ 2020-10-15
  17:24:11

  64 5

  goliat - cały czas to mówię, że Żory stoją o wiele lepiej od Rybnika i nie da się tego ukryć.

 • ~Arteks 2020-10-15
  17:40:06

  8 77

  @bartezz - jak możesz być niezadowolony skoro za drogi w naszym mieście odpowiada mieszkaniec Żor? W korkach to trzeba stać z powodu tego, że aut jest za dużo, a nie, że są takie lub inne rozwiązania. Fakt, też byłem przeciwnikiem likwidacji tego prawoskrętu. Ale przecież na innych rondach są prawoskręty - a korki też są... @goliat - to jest przyuliczny market z Lidlem w roli głównej więc raczej nie liczyłbym na to, że nadal nie będą do nas jeździć. Bo jeżdżą w przeróżnych celach - nie tylko handlowych ale nawet sportowych. Porównaj ilość klubów i dyscyplin sportowych w jednym i drugim mieście. Darmowa komunikacja to fikcja bo przecież jeśli nie ma wpływu z biletów to trzeba do niej więcej dopłacać lub organizować ją w formie szczątkowej tak jak np. Żory do Roju gdzie autobus jeździ 5-6x rzadziej niż z centrum Rybnika do Boguszowic. Nasza komunikacja może nie jest wzorowa ale przynajmniej ludzi wożą pojemne długie autobusy, a nie dostawczakopodobne Kapeny...

 • ~Arteks 2020-10-15
  17:55:05

  11 65

  @bartezz - cały czas pleciesz pod różnymi artykułami o jakichś dziurach - odchodząc od tematu, a jak jest remont ronda to piszesz o jakimś prawoskręcie... zamiast o remoncie i jak o Żorach które stoją lepiej, a jak przyszło do budowy obwodnicy to Rybnik wybudował profesjonalną 4 dwujezdniową obwodnicę z bezkolizyjnymi węzłami, a Żory banalną jednojezdniową drogę z rondami i światłami. Jest różnica? Ostatni ranking też pokazał, że Rybnik inwestycyjnie rządzi. :)

 • ~ 2020-10-15
  18:17:20

  60 3

  Arteks - po pierwsze pleciesz to ty takie farmazony, że publiczność znowu ma z tego niezły ubaw. Po drugie - piszę o prawoskręcie, który dotyczył tego właśnie ronda, które czeka remont - więc nawiązuje do tematu artykułu.
  Po trzecie - co mnie obchodzi skąd pochodzi osoba odpowiedzialna za drogi w moim mieście??..... Mnie interesuje zarządzanie drogami w sposób racjonalny i zgodny z logiką, której trudno się doszukać w naszym mieście. Dziury w sródmieściu jak były tak są przybywa nowych, strach pomyśleć co będzie po zimie.

 • ~ 2020-10-15
  18:22:14

  36 5

  Arteks - mniej żółci, szkoda zdrowia : )))

 • ~Arteks 2020-10-15
  18:41:02

  6 50

  @bartezz - ad 1. - z twoich wypowiedzi jest większy ubaw np. "Żory stoją lepiej od Rybnika". A jakoś porządnej obwodnicy wybudować nie potrafili. ad 2. - podziękuj Koprowi - który codziennie tamtędy jeździ do nieźle płatnej pracy do Rybnika i problemu w jego likwidacji nie widział. ad 3. - dziury w drogach to w Rybniku problem marginalny na który poza tobą - prawie nikt się nie skarży. Główne drogi są po modernizacjach - a to przecież główne drogi świadczą o całości, a nie jakieś zaułki.

 • ~truman20 2020-10-15
  18:57:51

  37 2

  Arteks - "i problemu w jego likwidacji nie widział" - jeszcze dodaj, że ta stacja benzynowa obok nie miała z tym nic wspólnego i powstanie żart dziesięciolecia.

 • ~truman20 2020-10-15
  19:02:00

  35 2

  Arteks - "główne drogi świadczą o całości, a nie jakieś zaułki." - w apartamencie też pewnie sprzątasz tylko "rynek" jak goście przyjdą, bo przecież pod wersalkę nikt nie będzie zaglądał. O całości decyduje... suma całości.

 • ~Arteks 2020-10-15
  19:26:39

  2 35

  @truman20 - a czy uważasz, że Rybnik odstaje od jakości dróg względem kraju/województwa, czy wręcz przeciwnie? Bo ja uważam, że jest bardzo dobrze pod tym względem - a jeśli chodzi o nasz subregion to wręcz rewelacyjnie. Przecież poza granicami Rybnika wiele dróg dopiero przechodzi procesy kompleksowych napraw dróg jakie Rybnik przechodził z 10 lat temu (np. DW 929, 932, 935) lub wjeżdżając np. na teren Rydułtów lub Radlina można sobie przypomnieć - jakie mieliśmy drogi, a jakie mamy. Doceńmy to, nie słuchając plecącego @bartezza który wszędzie widzi dziury na dziurze, a jak się go poprosi o jakiś przykład to... nabiera wody w usta.
  Akurat z przykładem o Rynku się nie wysiliłeś bo nie przechodził żadnego liftingu od 1992 rok, a po takim czasie wiele płytek jest już uszkodzonych. Zdecydowanie Rynek domaga się gruntownego remontu lub całkowitej wymiany nawierzchni.

 • ~ 2020-10-15
  19:34:27

  34 3

  Arteks - Ad1. Żory naście lat temu wybudowały swoją obwodnicę miasta czyli Aleję Jana Pawła drugiego, gdzie w Rybniku nie było jeszcze słychu ani widu na takową obwodnicę.
  Ad2. Ja mam dziękować decydentom w Rybniku za takie decyzje???.. chyba się sam nie słyszysz co pleciesz - to ty ich zawsze wychwalałeś i rekomendowałeś. Likwidację prawoskrętu chwaliłeś, że poprawi bezpieczeństwo a teraz piszesz, że byłeś przeciwnikiem tej likwidacji?... hehe : ))) zachowujesz się jak choragiewka na wietrze. Ad3. Drogi w Śródmiesciu mają być w takim stanie jak wylotówki z miasta o których piszesz " twoje wyłomy" - to są normalne dziury.

 • ~ 2020-10-15
  19:47:04

  35 2

  Arteks - kłamco!!! Za każdym razem podaję przykłady dziurawych dróg w śródmieściu. Jak masz amnezję to twój problem nie mój! W ostatniej takiej dyskusji podałem ich wystarczająco dosyć chociażby osiedle Widok i przyboczne uliczki obok stadionu. Dodatkowo ul. Wolną, ul. Zebrzydowicką, ul. 3 go Maja podaję już któryś rok z rzędu za przykład. Wody w usta to nabierasz ty na pytania niewygodne tobie lub gdy są nie po twojej myśli.

 • ~Arteks 2020-10-15
  21:00:01

  1 31

  @bartezz - mylą ci się drogi... Obwodnicę Żory zbudowały ok. 2011 roku w standardzie - rybnickiej Obwiedniej (Rybnik wtedy budował Góreckiego). Rybnickiej obwodnicy w okolicy nic nie przebije bo to standard jaki można spotkać wyłącznie w GOP czy innych wielkich miastach. :) Odnośnie prawoskrętu - wszystko ci się pomieszało bo nie tylko nie chwaliłem ale byłem w grupie osób które wyrażały swój sprzeciw przeciwko temu rozwiązaniu, korzystnemu dla stacji benzynowej którą do dzisiaj uważam w tym miejscu za zbędną. Pewnie pomyliło ci się z przebudową prawoskrętu koło Makro - tam chodziło o przeprowadzenie drogi rowerowej więc machnąłem ręką na ten prawoskręt - który w przeciwieństwie do tego koło Ronda Boguszowickiego i tak był kolizyjny, wyposażony w oznakowanie "ustąp pierwszeństwa". Więc nie zachowuję się jak chorągiewka i co najważniejsze nigdy, nie kłamię, a jak się pomylę to się przyznaję do pomyłki, a tobie często mylą się różne rzeczy. Rybniczanie doskonale pamiętają remonty ulic: 3 Maja, Miejska, Piłsudskiego, Chrobrego, pl. Kopernika, Hallera bo wiązały się z tym ogromne utrudnienia z tym związane. Kościuszki przeszła modernizację z 15 lat temu - na tyle dobrą, że do dzisiaj nie ma tam dziur. Napisałeś kiedyś - "dziura na dziurze" - a przykładu do dzisiaj nie ma i nie będzie - bo każdy kierowca przyzna, że Rybnik dba o drogi mimo, że wylotówki są u nas wyjątkowo długie. Ile jest miast w regionie które ma tak długie ulice jak Rudzka czy Gliwicka? Ja nie przeczę, że jakieś osiedlowe dróżki mogą być w gorszym stanie - ale nawet tu nie potrafisz podać przykładu oprócz nieznanego mi Widoku. A gdzie te "dziury na dziurze" bo jeśli na Zebrzydowickiej czy 3 Maja to kłamiesz jak z nut bo znam doskonale obie ulice i na Zebrzydowickiej są nierówności koło Kauflandu (co ciekawe bardziej odczuwają to rowerzyści) oraz ktoś pisał, że na wyjeździe z Rybnika są jakieś nierówności. Nie wiem bo dawno tam nie jechałem - ale i tak słabo jak na 140 tys. miasto ze szkodami górniczymi czyż nie? Nie widzisz abstrakcji w obrazach które próbujesz tworzyć?

 • ~Arteks 2020-10-15
  21:04:02

  2 23

  @bartezz - w czym ja nabrałem wody w usta? Spokojnie odpowiadam na twoje zarzuty lub teorie - nawet te absurdalne, kulturalnie zwracam uwagę na twoje przesadyzmy bez pokrycia. Rozumiem potrzebę remontu Ronda Boguszowickiego i akceptuję chwilowe trudności z objazdami z tego powodu? A ty? O co ci chodzi wiecznie niezadowolony i naszpikowany złymi emocjami człowieku? Raz ci przeszkadzają dziury - a jak coś jest remontowane to też ci to przeszkadza?

 • ~ 2020-10-15
  22:30:47

  10 3

  Arteks - znowu kłamiesz i znowu przypisujesz mi coś czego nie powiedziałem! gdzie ja dziś napisałem choć jedno słowo, że jestem niezadowolony z tego, że rondo Boguszowickie będzie remontowane???... przytoczyłem jedynie likwidację prawoskrętu na tym rondzie, która miała miejsce a jej skutki odczuwamy do dziś w godzinach szczytu - czyż nie?...
  Co do remontów ulic: 3 Maja, Miejska, Piłsudskiego, Chrobrego, pl. Kopernika, Hallera, Kościuszki - pełna zgoda oprócz 3 go Maja i częściowo Chrobrego reszta jest całkowicie ok.
  Nic mi się nie myli - w twoim mniemaniu, musiałbym odszukać stare artykuły na tym portalu i przytoczyć ci twoje stwierdzenia ale szczerze szkoda mi czasu mam ważniejsze sprawy na głowie.
  Dobranoc.

 • ~Teoretyk 2020-10-15
  23:05:01

  9 3

  Moim zdaniem to doskonały moment na remont nawierzchni na rondzie. Nikt nie zauważył faktu, że dalej jest budowany wiadukt na Żorskiej, więc i tak odcina nam bezpośredni dojazd do centrum miasta. Mieszkańcy Gotartowic pojadą ulicą Wolną przez Paruszowiec-Piaski do centrum. A mieszkańcy Boguszowic Starych wjadą na drogę P-R i wyjadą w Chwałowicach czy na kolejnym zjeździe bliżej centrum. Boguszowice Osiedle mają drogę przez hałdę do Chwałowic. Damy radę!

 • ~rzyt 2020-10-16
  15:06:45

  4 5

  Te utrudnienia są dobre w dobie covid kryzysu; ludzie nie przywiozą
  do Rybnika zarazy zewnętrznej. A Wy ciągle o nietrafionych pomysłach prezydenta.

 • ~Marek Olejniczak 2020-10-17
  02:00:58

  1 0

  Moze by sie wstrzymali do otwacia mostu na zorskiej? Na Przemyslowej juz i tak jest bonanza ...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4097