Debiutant „Rambo” nie pomógł, Energetyk ROW znowu bez gola

2011-08-28, Autor:
W szóstej kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował na wyjeździe z Turem Turek 0:0.

Piłkarze z Rybnika zdobyli trzeci punkt w tym sezonie. Na boisku w Turku zremisowali bezbramkowo z tamtejszym Turem. Dla rybniczan był to już czwarty mecz w tym sezonie, w którym nie zdobyli bramki. Na swoim koncie mają zaledwie dwa trafienia, co jest najgorszym wynikiem w II lidze po sześciu kolejkach. Pocieszające jest jednak to, że piłkarze Damiana Galei nie tracą już tyle goli, co w dwóch pierwszych kolejkach (1:4 z Chojniczanką Chojnice i 0:4 z Zagłębiem Sosnowiec). Do tej pory bramkarze ROW-u musieli wyciągać piłkę z siatki 10 razy.

Warto dodać, że na boisku w Turku zabrakło kontuzjowanych Marka Gładkowskiego i Dawida Gajewskiego. W ataku po raz pierwszy w wyjściowym składzie pojawił się Mateusz Szatkowski. W 71. minucie zastąpił go debiutant, Damian „Rambo” Olczak. Niestety ani on, ani popularny „Szatko”, nie byli w stanie pokonać bramkarza gospodarzy.

Kolejnym rywalem ROW-u będzie Ruch Zdzieszowice, który pokonał w sobotę Elanę Toruń 1:0.

Tur Turek – Energetyk ROW Rybnik 0:0

Energetyk ROW: Paś - Mitura, Grolik, Jary, Wrześniak - Gródek, Mościcki (81' Wieczorek), Kostecki (60' Dzięgielowski), Bonk, Semeniuk - Szatkowski (71' Olczak).

Rezerwa: Gocyk, Cieślak, Andraszak, Stryczek

6. kolejka (27-28 sierpnia):