Sałek uratował remis

2008-09-21, Autor:
W VII kolejce III ligi piłkarze Energetyka ROW Rybnik szczęśliwie zremisowali z Orłem Babienica/Psary 1:1.

Sobotnie spotkanie z większym zaangażowaniem rozpoczęli rybniczanie. Po kilkunastu minutach to jednak goście przejęli inicjatywę i stworzyli kilka groźnych akcji. Celu dopięli tuż przed przerwą. Na strzał zdecydował się Maciej Polis. Piłka odbiła się od Piotra Pacholskiego i zmyliła bezradnego Andrzeja Skrockiego.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu piłkarzy Franciszka Krótkiego. Brakowało jednak bramki. W 56. minucie bliski zdobycia gola był Roland Buchała, ale trafił w poprzeczkę. Od 72. minuty ROW grał z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał Arkadiusz Świder. Jego koledzy od tego momentu wyraźnie się cofnęli i zacięcie bronili dostępu do swojej bramki. Udawało im się to aż do 94 minuty. Remis dla ROW-u uratował Wojciech Sałek, który wykorzystał podanie Buchały. Tym samym rybniczanie zremisowali z Orłem 1:1.

W pozostałych meczach III ligi pewne zwycięstwo w Skoczowie zanotował Ruch Radzionków. Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniósł LZS Leśnica. Kolejne punkty stracił Pniówek Pawłowice, który przegrał z Walką Makoszowy.

Energetyk ROW Rybnik - Orzeł Babienica/Psary 1:1 (0:1)

Bramki: 45+1 min. Polis - 0:1, 90+4 min. Sałek - 1:1.

ROW: Skrocki - Procek, Jary, Reclik, Pacholski - Kuś (46' Jaśkiewicz), Sałek, Żyrkowski, Szatkowski (70' Janik) - Dzięgielowski (74' Krótki), Buchała.

Żółte kartki: Trepka, Mosler, Halemba (Orzeł), Żyrkowski, Procek (ROW).

Czerwona kartka: Świder.