Walczyli najmłodsi

2008-04-02, Autor:
W turnieju Challenge Wratislavia w szpadzie dziewcząt i chłopców bardzo dobrze spisali się zawodnicy RMKS-u Rybnik.

Krystian Fajkis i Maciej Brewczyk.

W minioną czwartek i piątek we Wrocławiu rozegrany został XXXI Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia w szpadzie dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, młodzik, dzieci). Jest to największy turniej w tych kategoriach wiekowych w Europie.

W pierwszym dniu zawodów rozegrany został turniej dziewcząt, w którym brały udział 293 zawodniczki. W turnieju tym startowały również cztery nasze najmłodsze szpadzistki: Natalia Szydło (kat. młodzik), Anna Mroszczak, Emilia Kucza oraz Katarzyna Czampiel

(kat. dzieci). Najlepiej spisała się Anna Mroszczak, która po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych przegrała dopiero w fazie pucharowej o 1/16 finału z Aleksandrą Obońską (Coneco Częstochowa) i ostatecznie zajęła 20 miejsce.

Wyniki pozostałych zawodniczek:

48 miejsce Katarzyna Czampiel

49 miejsce  Emilia Kucza

79 miejsce Natalia Szydło (kat.młodzik)

W drugim dniu  rywalizacji w szpadzie chłopców przystąpiło 295 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz Egiptu, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Rosji, Ukrainy, Litwy, Węgier, Niemiec, Szwecji i Wenezueli. Bardzo dobrze spisali się w kategorii juniora młodszego zawodnicy  RMKS-u,  Maciej Brewczyk, który zajął III miejsce oraz Krystian Fajkis, który ukończył turniej na  6 miejscu. Turniej ten był zarazem ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. - Tymi wynikami Maciek i Krystian potwierdzili, że będą się liczyli w walce o medale na OOM., które odbędą się pod koniec kwietnia w Obornikach Śląskich – komentuje starty swoich podopiecznych trener Artur Fajkis.

Miejsca pozostałych zawodników RMKS-u w tej kategorii:

30 miejsce  Maciej Kotas

72 miejsce Naszkowski Kamil

87 miejsce Franke Mateusz

121 miejsce Bartosz Lasota

129 miejsce Mańka Mateusz

W kategorii młodzika rybnickim szermierzom nie poszło już tak dobrze, ale trzeba zauważyć, że wszyscy zawodnicy zaczęli uprawiać szermierkę półtorej roku temu. Najlepiej w tej kategorii spisał się Przemysław Trzepizur, który zajął ostatecznie 32 miejsce, przegrywając wejście do 1/16 finału z Duggan Matt (England TA) 12:9.

Wyniki pozostałych zawodników RMKS Rybnik kat. młodzik

50 miejsce Andrzejewski Cezary

53 miejsce Moskwa Aleksander

60 miejsce Mroszczak Mikołaj

61 miejsce Hunt Marcin

67 miejsce Orłowski Rafał

W kategorii wiekowej dzieci, najmłodsi rybniczanie walczyli bardzo dzielnie jednak już nie z takimi sukcesami jak ich starsi koledzy. Zajęli kolejno: Ryszard Kałuziński (19 miejsce), Smorawski Błażej (36 miejsce), Kordas Kacper (39 miejsce), Fajkis Jarosław (63m). - Należy jednak podkreślić, że grupa ta trenuje stosunkowo krótko i każda zwycięska walka jest dla nich wielkim sukcesem – kończy trener Fajkis.