Efektowne przebudzenie

2007-05-06, Autor:
Po siedmiu meczach bez wygranej Energetyk ROW w końcu odniósł zwycięstwo. W XXII kolejce IV ligi pokonał Pasjonata Dankowice 5:0.

Kibice zebrani na stadionie przy ulicy Gliwickiej zobaczyli jednostronne widowisko. Od początku spotkania zarysowała się wyraźna dominacja gospodarzy. Już w 15. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Grzegorz Piełka, jednak trafił w boczną siatkę. W miarę upływu czasu Energetyk ROW zwiększał swoją przewagę. W 36. minucie po faulu na Marcinie Wodeckim sędzia podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł sam poszkodowany. Mimo, że bramkarz obronił strzał młodego napastnika, przy dobitce Gabriela Nowaka nie miał już nic do powiedzenia. Siedem minut później, po ładnym podaniu Wodeckiego, Grzegorz Dzięgielowski ograł obrońcę i strzelił gola na 2:0.

Od początku drugiej połowy Pasjonat starał się zaatakować, jednak już po kilku minutach gospodarze ponownie przejęli inicjatywę. W 51. minucie Dzięgielowski pięknym uderzeniem pokonał po raz drugi w tym meczu bramkarza gości. Kolejne dwadzieścia minut to okres walki w środku pola i chaotycznej gry obu zespołów. W 71. minucie, po idealnym wyłożeniu piłki przez Kosteckiego, do pustej bramki trafił bardzo aktywny w tym spotkaniu Piełka. Osiem minut później gola głową zdobył Kamil Kostecki, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:0.

Było to pierwsze zwycięstwo Energetyka ROW w rundzie wiosennej rozgrywek IV ligi II grupy śląskiej. Za tydzień piłkarze z Rybnika zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Odry Wodzisław.

Energetyk ROW Rybnik - Pasjonat Dankowice 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Nowak, 2:0 - Dzięgielowski (44), 3:0 – Dzięgielowski (51), 4:0 - Piełka (72), 5:0 - Kostecki (78).

Energetyk ROW: Skrocki - Krzysztoporski, Piekarczyk, Pacholski - Nowak, Reclik, Kuś (64 min. - Matochniejczuk), Dzięgielowski (81 min. - Jary), Kostecki - Wodecki (71 min. - Tomiczek), Piełka (83 min. - Francuz).