Boks: rewanż za porażkę w Rybniku

2010-11-10, Autor:
W zawodach bokserskich w Knurowie dobrze spisali się pieściarze RMKS-u Rybnik.

W Knurowie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski Juniorów i Kadetów z udziałem zespołów z Ukrainy (Charków i Lwów), Niemiec (Móers), Czech i Polski. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodników RMKS-u Rybnik. Wśród juniorów pierwsze miejsce w wadze 51 kg zdobył Kamil Pierchała. Z kolei kadet Karol Kostka zwyciężył w wadze 50 kg. Przy okazji w finale zrewanżował się on zawodnikowi czeskiemu za porażkę w Rybniku. Natomiast drugie miejsce w wadze do 57 kg wywalczył Rafał Rdzeń.Warto dodać, że już w piątek pięściarze RMKS-u wyjeżdżają na rewanżowy mecz Euroligi do Gyór (Węgry), gdzie o godzinie 18:00 rozegrają mecz z Gladiotorem w centrum Plaza (transmisja w telewizji węgierskiej i na kanale Sport RTL). Nasi zawodnicy przed tym meczem zajmują drugą lokatę w grupie i mają szansę na udział w walce o finał Euroligi. Natomiast w dniach 25-28 listopada w Pristinie (Kosowo) zostanie rozegrany indywidualny turniej Euroligi. W ubiegłym roku zwyciężył w nim Mateusz Mazik. W wadze ciężkiej drugie miejsca zajął Piotr Buchta.