Boks: rewanż Cichockiego

2009-11-10, Autor:
W VII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Krasnożona rywalizowali pięściarze z Rybnika.

Impreza odbyła się w Knurowie. Udział w niej wzięły reprezentacje Ukrainy, Czech, Litwy oraz Polski.

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Rybnika. Wśród Młodzików I miejsce w wadze 44,5 kg wywalczył Karol Kostka. W finale pokonał na punkty 3:0 Robina Datko z Czech

W kategorii Kadetów I miejsce w wadze powyżej 80 kg zajął Miłosz Laskowski. Z kolei w wadze 46 kg Kamil Pierchała był drugi. W finale uległ na punkty 1:2 zawodnikowi gospodarzy, Dawidowi Kostrubała.

Wśród Juniorów brązowy medal w wadze 64 kg zdobył Dawid Rutkowski.

Z powodzeniem walczyli również Seniorzy. Złote medale wywalczyli Mateusz MazikPatryk Cichocki, Pierwszy w wadze 57 kg wygrał wysoko na punkty z zawodnikiem gospodarzy, Dawidem Torzeckim, a drugi w wadze 60 kg pokonał na punkty Kamila Młodzińskiego z Jaworzna. Walka Cichockiego była najlepszym i najciekawszym starciem całego turnieju, jak również rewanżem za Mistrzostwa Polski seniorów.

W wadze 64 kg Marek Szarubka w finale uległ bardzo dobremu zawodnikowi z Litwy - Deividasowi Kliucakasowi. W wadze ciężkiej Piotr Buchta uległ na punkty w finale Przemkowi Stępniowi z Gliwic.

W narożniku rybniczanom sekundowali Zbyszek GąsiorowskiAnatol Jakimczuk.