Boks: Julia Oleś z Rybnika najlepsza w Dracula Cup

2023-03-03, Autor:

Rybniczanka Julia Oleś znakomicie zadebiutowała w reprezentacji Polski, wygrywając w turnieju bokserskim Dracula Cup.

W rumuńskim mieście Arad odbył się prestiżowy turniej bokserski Dracula Cup. W imprezie wzięło udział 361 zawodników i zawodniczek z 25 krajów, w tym wielu medalistów mistrzostw Europy i swoich krajów. Wśród nich znalazła się Julia Oleś, która w 2023 roku została powołana do kadry narodowej juniorek.

W swoim debiucie w reprezentacji Polski rybniczanka zdobyła złoty medal. W finale pokonała mistrzynię Europy, swoją koleżankę z kadry Sandrę van der Zander, tym samym rewanżując się za porażkę w ubiegłorocznym finale mistrzostw Polski kadetek, wygrywając decyzją sędziów w stosunku 3:2. W walce półfinałowej pokonała reprezentantkę gospodarzy Alexandrę Bercea przez RSC w trzeciej rundzie.

To największy sukces Julii Oleś w dotychczasowej karierze.

Kolejny turniej - Puchar Świata w Budvie, odbędzie się w dniach 13-20 marca.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0