Boks: Julia Oleś z Rybnika medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Armenii

2023-05-06, Autor:

Rybniczanka Julia Oleś, reprezentująca klub Garda Gierałtowice, została brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Erywaniu.

W stolicy Armenii odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w boksie olimpijskim. W imprezie wzięło udział 316 zawodników i zawodniczek.

Polskę w kategorii wagowej do 81 kg reprezentowała pięściarka Gardy Gierałtowice, rybniczanka Julia Oleś. W walce półfinałowej skrzyżowała rękawice z mistrzynią Europy z 2021 roku, Rosjanką Sofią Okhotnikovą. Wygrała rywalka, która później okazała się również zwyciężczynią całych zawodów.

Tym samym rybniczanka zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw Europy.

Warto dodać, że Julia Oleś jest drugą w historii Gardy Gierałtowice pięściarką, która wywalczyła medal mistrzostw Europy.

W Erywaniu Biało-Czerwoni zdobyli jeden złoty, jeden srebrny i siedem brązowych medali.