Bezkonkurencyjni

2007-06-01, Autor:
Z okazji Dnia Dziecka w Radlinie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Szermierczy, który zdominowany został przez szpadzistów RMKS Rybnik.

Do rywalizacji przystąpiło 118 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski z medalistami ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży włącznie.

Turniej przebiegał pod dyktando szpadzistów Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Najstarsza kategoria wiekowa – juniorów, zakończyła się podwójnym zwycięstwem rybniczan. I miejsce zajął Wojciech Sworowski pokonując w finałowej walce 15:13 swojego kolegę klubowego Jana Kordasa. Obaj zawodnicy RMKS-u Rybnik w całym turnieju walczyli doskonale, wygrali wszystkie walki zarówno w eliminacji grupowej jak i walkach pucharowych. Miejsca pozostałych zawodników RMKS-u : Zachariasz Kłosek – 19., Maciej Gryt - 23.

Kategorię wiekową juniorów młodszych wygrał również szpadzista rybnickiego RMKS-u Maciej Brewczyk. Miejsca pozostałych zawodników RMKS-u: Krystian Fajkis – 10., M. Kotas – 13., K. Naszkowski – 20., B. Lasota – 24., M. Franke - 46.

W kategorii wiekowej młodzików rybniczanie walczyli bardzo dzielnie, jednak już nie z takimi sukcesami jak ich starsi koledzy. Zajęli kolejno: Aleksander Moskwa – 24., Michał Gliwa – 29., Przemysław Trzepizur – 31., Mikołaj Mroszczak - 35., Rafał Orłowski – 39., Wojciech Żychiewicz – 41. i Damian Szarek - 44. Należy jednak podkreślić, że grupa ta trenuje stosunkowo krótko i dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach.

Trener rybnickich zawodników - Artur Fajkis, szczególnie zadowolony jest z wyniku Macieja Brewczyka. - O ile do sukcesów Wojtka Sworowskiego czy Jana Kordasa zdążyliśmy się już przyzwyczaić, o tyle bardzo cieszy sukces Maćka Brewczyka. To kolejny rybnicki szpadzista, który potwierdza swoje bardzo wysokie umiejętności i przynależność do grupy najlepszych szpadzistów w kraju w swojej kategorii wiekowej - powiedział trener.