Bez niespodzianek

2006-02-06, Autor:
Zgodnie z przewidywaniami, koszykarki RMKS pokonały na wyjeździe Żaka Nowy Sącz. Na tarczy z Tychów wrócili koszykarze MMKS Rybnik.

Żak Nowy Sącz - RMKS Rybnik 49:76 (16:29, 12:23, 6:13, 15:11)

Dzięki wysokiemu zwycięstwu rybniczanki utrzymały wysokie, III miejsce w tabeli.

-870

Big Star Tychy - MKKS Rybnik 82:66 (17:16, 22:10, 16:15, 27:25)

MKKS Rybnik: Frankowski 24, Ochodek 14, Rener 8, Marczyk 6, Rduch 5, Majewski 3, Grabiec 4, Anduła 2.
Big Star Tychy: Olczak 34, Bzdyra 15, Markowicz 10, Kruk 8, Koczwara 7, Broda 5, Mazanek 3, Podulka 0.

W meczu z Big Starem Tychy rybniczanie zagrali bez Bartłomieja Kozieła, a Grzegorz Gołucki wystąpił z drobnym urazem nogi. Kroku gospodarzom, którzy byli faworytami tego spotkania, MMKS dotrzymywał tylko w I kwarcie. Mało tego, rybniczanie prowadzili aż 8:0! (dwie „trojki” Renera). Tyszanie jednak odrobili straty i wygrali pierwszą kwartę 17:16. W kolejnych odsłonach przewaga zespołu z Tychów byłą coraz wyraźniejsza. Na parkiecie królował Olczak, który w I połowie zdobył 22 punkty.

W zespole rybnickim nie zawiódł Frankowski, równo grali Ochodek i Rener. To jednak okazało się za mało, aby pokonać Big Star, który zwyciężył ostatecznie różnicą 16 punktów.