Basket ROW: zwycięstwo w Gdyni na zakończenie rundy zasadniczej

2014-01-12, Autor:
Na zakończenie rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki wygrały na wyjeździe z Rivierą Gdynia 75:63.

Początek meczu w Gdyni należał do gospodyń, które objęły prowadzenie 6:0. Rybniczanki szybko odrobiły straty i po chwili prowadziły już 7:6. Do końca pierwszej połowy nieco lepiej spisywały się podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca, które wygrały tę część meczu 41:34.

Po zmianie stron gdynianki zaczęły odrabiać straty. Najpierw wyrównały wynik (44:44), a przed czwartą kwartą prowadziły 1 punktem – 54:53. W ostatnich 10 minutach koncertowo zagrały rybniczanki, które zwyciężyły w tym fragmencie spotkania 22:9 i cały mecz 75:63.

Najskuteczniejszą zawodniczką rybnickiej drużyny była Anna Kuncewicz, która zdobyła 23 punktów.

Koszykarki Basket Ligi Kobiet zakończyły rundę zasadniczą. Ekipa z Rybnika zajęła 7. miejsce i w kolejnej rundzie będzie musiała walczyć o utrzymanie z Rivierą Gdynia, Widzewem Łódź i MKS-em MOS Konin. Drużyny z miejsc 7-10 zagrają systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizacja odbędzie się z zaliczeniem meczów z rundy zasadniczej. Drużyna z 10. miejsca straci traci prawo gry w BLK.

Riviera Gdynia - Basket ROW Rybnik 63:75 (16:18, 18:23, 20:12, 9:22)

Basket ROW: Anna Kuncewicz 23, Markel Walker 16, Rebecca Harris 15, Jelena Velinović 10, Agata Gajda 9, Martyna Stelmach 2, Aldona Morawiec 0, Joanna Kędzia 0.