Basket ROW wygrał w Łodzi

2013-12-08, Autor:
W 13. kolejce Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki wygrały w Łodzi z Widzewem 70:60.

Rybniczanki dobrze rozpoczęły mecz z Widzewem i po kilku akcjach prowadziły już 8:1. W drugiej kwarcie podopiecznym trenera Kazimierza Mikołajca udało się odskoczyć na 15 punktów – 37:22. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do łodzianek, które zmniejszyły stratę do 8 oczek – 38:30.

W trzeciej kwarcie lepiej zagrały gospodynie, które najpierw wyrównały (43:43), a następnie objęły jednopunktowe prowadzenie (48:47). Rybniczanki szybko jednak odrobiły stratę i przed czwartą kwartą wygrywały 51:48. W ostatnich 10 minutach Basket ROW powiększył przewagę, dzięki czemu mógł cieszyć się z siódmego w tym sezonie zwycięstwa. Na parkiecie w Łodzi rybnickie koszykarki wygrały z Widzewem 70:60.

W Łodzi najlepszą zawodniczką ROW-u była Jelena Velinović, która zanotowała 17 punktów i 10 zbiórek.

Następne spotkanie Basket ROW rozegra w hali w Boguszowicach w sobotę 14 grudnia o godz. 16:00. Do Rybnika przyjedzie wtedy KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Mecz ten będzie można zobaczyć na żywo w telewizji Sportklub.

Widzew Łódź - Basket ROW Rybnik 60:70 (14:20, 16:18, 18:13, 12:19)

Widzew: Aleksandra Pawlak 15, Tynikki Crook 15, Sarah Boothe 12 (10 zb), Alicja Bednarek 8, Paulina Rozwadowska 6, Magdalena Rzeźnik 2, Olivia Tomiałowicz 2.

Basket ROW: Jelena Velinović 17 (10 zb), Markel Walker 14, Agata Gajda 13, Aldona Morawiec 9, Anna Kuncewicz 7, Rebecca Harris 6, Joanna Kędzia 4, Agnieszka Kułaga 0.