Basket ROW: w Toruniu potrzebna była dogrywka

2014-01-04, Autor:
W 16. kolejce Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki przegrały w Toruniu z tamtejszą Energą 69:79. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Sporo emocji dostarczył kibicom w Toruniu mecz Energi z Basketem ROW. Początek był bardzo wyrównany. Rybniczanki objęły prowadzenie pod koniec pierwszej kwarty, którą zwyciężyły 19:16. Przed drugą połową podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca wygrywały 39:33. Na 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty udało im się objąć 13-punktowe prowadzenie – 58:45. Wtedy jednak coś się zacięło i przewagę uzyskały gospodynie. Na początku czwartej kwarty Energa prowadziła już 61:60. Do końca regulaminowego czasu gry trwała wyrównana walka, która zakończyła się remisem 67:67. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była 5-minutowa dogrywka. W niej 12 punktów z rzędu zdobyła Energa. Basket ROW odpowiedział tylko dwoma celnymi rzutami osobistymi w ostatnich sekundach meczu. Tym samym torunianki wygrały z drużyną z Rybnika 79:69. Najskuteczniejszą zawodniczką rybnickiego zespołu była Rebecca Harris, która zdobyła 15 punktów. Po 13 oczek rzuciły Aldona Morawiec i Jelena Velinović.

Następny mecz Basket ROW rozegra na własnym parkiecie w środę 8 stycznia. Do Rybnika przyjedzie wtedy Artego Bydgoszcz. Początek spotkania w hali w Boguszowicach zaplanowano na godz. 18:00.

2 0

Morawiec dostaje coraz wiecej czasu od trenera i jak widać popłaca to dobrą grą, to może mieć skutek w przyszłych sezonach, gdzie Aldona może być jedną z liderek drużyny. Dobre zawody w wykonaniu Zielonki i Gajdy, a Kędzia po raz kolejny pokazała, że nie warto na nią stawiać i ta zawodniczka nie będzie brana po uwage Kazimierza Mikołajca w ustalaniu składu zespołu na przyszły sezon.

• ~bob 2014-01-05
    15:32:22

0 0

Widać chopie jak się orientujesz w temacie, Morawiec grała tyle bo Walker nie było przy jej obecności pewnie by sie pojawiła ale chyba tylko w momencie jakby był porblem z faulami Walker, że Zielonka zagrała to niespodzianka tylko czemu tak późno daje jej szanse o Łabuz nie wspomne. Teraz gdy szans na 6 juz nie ma powinny grać własnie one, co do przyszłego sezonu to oby on dla nas był.

• ~ 2014-01-05
    18:25:39

1 0

No widać w ogóle się nie orientujecie. Mecz szło zobaczyć wczoraj na internecie i utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że tan skład to zlepek indywidualności. Nie poznaje tych zawodniczek i trenera Mikołajca, bo jego drużyny były znane z niesamowitej ambicji. Teraz grają jakby bez jajec. Prowadzą na 13 min. przed końcem o 13 pkt a resztę do końca przegrywają (wraz z dogrywką, czyli 19 min.) 11:34!!! Nie mam pytań a to już któryś z kolei taki mecz.
    Ps. Aha, bo autor tu tego nie napisał. Na 8 sek. przed końcem regulaminowego czasu Rybniczanki miały 2 rzuty osobiste przy stanie 66:67!!! Wykorzystały jeden. GDZIE TE DZIEWCZYNY Z TAMTYCH (odległych) LAT???

• ~mirko 2014-01-05
    22:11:56

1 0

Wszystko rozstrzygnie się teraz w środę, dobry mecz przez 3 kwarty a potem wszystko się zepsuło, myślę że zmęcznie też swoje zrobiło i brak Walker. Ogromny błąd że nie sciągnięto nikogo w miejsce Makowskiej, przegrywamy tą szóstkę w rywalizacji z Gorzowem, który to klub finansowo chyba lepiej nie stoi od nas a mimo kłopotów postawił na ruchy kadrowe (sprowadzenie Zoll) i tu wina jest po stronie rządzących klubem!(prezes)no i teraz mają się z czego cieszyć tam. Tylko u nas wiało nudą że tak powiem i nie podniecajcie się takimi koszykarkami jak Zielonka czy Łabuz ok przeciwko Koninowi który jest teraz bez amerykanek to tak.

• ~piotrstruzik 2014-01-05
    22:22:06

2 0

Praktycznie jest już po sezonie. Awans do pierwszej szóstki przegraliśmy meczem z Gorzowem u siebie. Poza Rebeką (która w pojedynkę potrafiła wygrać mecz) i stale robiącą postępy Aldoną Morawiec reszta to niestety bardzo przeciętne koszykarki. Teraz trzeba szybko wyciągnąć wnioski i już teraz myśleć o składzie na nowy sezon.

• ~bob 2014-01-06
    21:43:13

0 0

oby ten nowy sezon był bo juz tera widać że z finansami znów cos jest nie tak

22:00:27

0 0

co do młodych skąd takie wnoiski wyciagasz skoro widziałes je dotychczas po pare minut na parkiecie jak wogóle dostawały szanse niestety rybniccy trenerzy nie maja odwagi stawiać na młode i potem jest jak jest