Basket ROW: Energa wygrała w Rybniku. „Zrobiłyśmy zbyt dużo błędów”

2013-10-30, Autor:
W 7. kolejce Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki przegrały w hali w Boguszowicach z Energą Toruń 61:72.

Mecz ROW-u z Energą lepiej rozpoczęły rybniczanki, które po 3 minutach prowadziły 9:3. Wtedy serię 12 punktów z rzędu zanotowały torunianki (9:15). Do końca pierwszej kwarty przyjezdne utrzymywały kilkupunktową przewagę. Z czasem jednak zaczęła ona maleć. Po pierwszej połowie Energa prowadziła tylko 2 punktami – 37:35. Trzecią kwartę zdominowały torunianki, które na 10 minut przed końcem miały przewagę 15 punktów (46:61). Rybniczanki jednak nie złożyły broni i początek czwartej kwarty wygrały 15:2! Gdy na cztery i pół minuty przed końcem Agata Gajda przewracając się trafiła do kosza, na trybunach zapanowała euforia. ROW przegrywał wtedy tylko 61:63. W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowały jednak torunianki i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Ostatecznie Energa wygrała w Rybniku 72:61.

Najskuteczniejszą zawodniczką ROW-u była Anna Kuncewicz, która zdobyła 20 punktów: – Dziś zrobiłyśmy zbyt dużo błędów. Żałuję, że przegrałyśmy przed tak wspaniałą rybnicką publicznością. Ostatnio lepiej nam idzie na wyjazdach – powiedziała Kuncewicz. Kibiców w Boguszowicach chwalił również trener gości, Elmedin Omanić: – Publiczność w Rybniku jest wspaniała. Obawialiśmy się tego spotkania. Na szczęście w decydującym momencie to my zachowaliśmy więcej spokoju – skomentował trener Energi. – Dla nas to był trudny pojedynek. Mieliśmy poważne problemy w defensywie. Gdybyśmy nieco lepiej zagrali w ataku, to byśmy wygrali – dodał trener Kazimierz Mikołajec.

Następny mecz rybnickie koszykarki zagrają na wyjeździe z Artego Bydgoszcz (2 listopada).

Basket ROW Rybnik - Energa Toruń 61:72 (16:23, 19:14, 11:24, 15:11)

Basket ROW: Kuncewicz 20, Walker 13, Gajda 12, Velinović 8, Harris 4, Stelmach 4, Kędzia 0, Kułaga 0, Morawiec 0.

Energa: Walich 16, Dixon 15, Caldwell 15, Idczak 10, Gulak-Lipka 9, Tłumak 7, Iamstrong 0, Ratajczak 0.