RALK: Leśna Perła zwarła szeregi

2008-12-03, Autor:
Dwa z pięciu meczów ósmej kolejki Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki zakończyły się niespodziankami. W dwóch innych przewaga zwycięzców nad przegranymi była druzgocąca.

Niedzielne rozgrywki zaczęły się meczem lidera tabeli z zespołem Leśnej Perły, który mając jeden mecz zaległy zajmował w tabeli szóste miejsce. Wydawało się, że  „kulturalni” bez problemów odniosą kolejne zwycięstwo, szczególnie, że rywale przyjechali na mecz w piątkę. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami i po pierwszej odsłonie liderzy objęli sześciopunktowe prowadzenie. Jednakże w kolejnej części gry radliński zespół zwarł szeregi, natomiast rybniczanie jakby stracili chęć do gry, co spowodowało, że na przerwę schodzili z pięciopunktową stratą. W drugiej połowie lider rozpoczął mozolne odrabianie strat i doprowadził po trzech kwartach do remisu. Natomiast czwarta część meczu dzięki przede wszystkim podkręceniu tempa gry przez Adama Renera i „trójkom” Krzysztofa Kaczmarczyka, pozwala liderom odnieść kolejne zwycięstwo. Tylko pięciopunktowa przewaga jest chyba jednak pewną niespodzianką.

Drugi pojedynek niedzieli był widowiskiem jednostronnym i mało ciekawym. Od początku zespół Do ostatniej kropli... narzucił rywalom swój sposób gry, powiększając z minuty na minutę swą przewagę, która po ostatnim gwizdku sędziego wynosiła ponad czterdzieści punktów.

Posiadający jeden punkt i dwa miejsca w tabeli przewagi nad rywalem zespół ARX nie sprostał w czwartym pojedynku drużynie z Gliwic. Nic jednak nie wskazywało, że podopieczni trenera Cz. Grzonki poniosą porażkę. Mecz rozpoczął się od uzyskania przez ARX niewielkiej przewagi, którą w drugiej kwarcie rybniczanie jeszcze powiększyli. Niestety po zmianie stron nie wszystko układało się po ich myśli. Przegrana trzecia kwarta i tylko osiem punktów w czwartej, pozwoliło drużynie Antidotum odnieść końcowy sukces i zrównać się punktowo z ARX, który spadł o jedno miejsce w tabeli.

Gdy na parkiet wychodzili zawodnicy WSHE-ChrobryBezimiennych, wiadomo było, że mecz ten nie dostarczy widzom wielu emocji. Rybniczanie osłabieni z różnych względów kadrowo nie mogli przeciwstawić się skutecznie grającej prawie w najmocniejszym składzie drużynie z Wodzisławia i Jastrzębia. Nikt jednak nie spodziewał się takiego wyniku. Znów dała o sobie znać trzecia kwarta, którą rybniczanie przegrali 28:7. Pozostałe nie były zresztą dużo lepsze i po bardzo jednostronnym widowisku Bezimienni ponieśli klęskę 128 : 60.

Ostatni pojedynek ósmej kolejki zapowiadał się na mecz walki. Obie drużyny miały sobie coś do udowodnienia. I rzeczywiście tak właśnie wyglądał, choć końcowy rezultat nie w pełni oddaje obraz gry. Po uzyskaniu na początku spotkania niewielkiej przewagi przez zespół AKS, nastąpił długi okres wyrównanej gry „akcja za akcję”. Żadnej z drużyn długo nie udawało się uzyskać większej przewagi i dopiero w końcówce trzeciej kwarty leszczynianie zwiększyli nieco przewagę, którą mimo przegrania ostatniej części meczu, dowieźli do końca.

Leśna Perła – Kulturalny Klub 73:78 (15:21, 25:14, 20:25, 13:18)

Perła: Ł.Kamiński i K.Franczuk po 23, M.Master-20, M.Łuczak-17

KK: A.Rener i K.Kaczmarczyk po 25, R.Schinske-15, P.Bednarek-11.

Do ostatniej kropli... – Youngers Team Rybnik 105:63 (28:20, 26:17, 29:14,22:12)

Do ostatniej: K.Fojcik-31, J.Marciniak-24, B.Polnik-17, W.Pierchała-11

Youngers: D.Kaczmarczyk-21, A.Ziółkowski-18, B.Bugla-11, L.Krupiński-6.

ARX Rybnik – Antidotum Rybnik 63:69 (24:19, 19:16, 12:15, 8:19)

ARX: M.Grzonka-17,R.Winiarski-12, D.Prus-11,M.Kras-10

Antidotum: M.Mandowski-24, K.Januszka-18, R.Janik-7, M.Szpala-6.

Bezimienni Rybnik – WSHE-Chrobry 60:128 (14:34, 17:29, 7:28, 22:37)

Bezimienni: G.Marciniak-20, A.Wiwatowski-16, K.Gajos-8, J.Motyka-7

WSHE: R.Kozielski-30, K.Harlak-28, D.Szuszkowski-16, D.Szwankowski-14.

AKS Tygodnik Rybnicki – SKOK Ziemi Rybnickiej 72:59 (18:11, 18:18, 23:15, 13:15)

AKS: Ł.Stokłosa-24, Ł.Kasprzyk-11, M.Jarmundowicz-10, S.Strzelecki-8

SKOK: B.Majewski-21, B.Gliński-17, M.Sobala-8, W.Trałka-5.