zamknij

Wiadomości

Antycovidowcy protestowali na rynku pod hasłem „Stop PLANdemii”

2020-10-10, Autor: Wacław Wrana

Kilkaset osób wzięło udział w sobotę na rynku w Rybniku w manifestacji pod hasłem „Stop PLANdemii”. „Zdejmij maskę”, „Chcemy wiedzy, nie terroru” - wykrzykiwali protestujący. Manifestacja odbyła się w dniu, w którym rząd poinformował o rekordowej liczbie dziennych zakażeń COVID-19 (5300 przypadków).

Reklama

Na rybnicki rynek w sobotę przed południem przyszło kilkaset osób. Większość z nich nie miała maseczek. Zebrani nie zachowywali też dystansu 1,5 metra. Przez cały czas trwania manifestacji 6 policjantów spisywało osoby bez maseczek i wystawiało mandaty. Organizatorzy akcji zachęcali, by uszanować pracę policjantów, ale nie przyjmować mandatów i „dochodzić swoich praw w sądzie”.

Organizator wydarzenia – Adam Kania przywitał zebranych słowami „Witam wszystkich na rybnickim joggingu”. W ten sposób nawiązał do rządowego rozporządzenia zezwalającego na uprawianie sportu bez maseczki.

- Ja wiem, że „pan COVID” istnieje, ale przyszliśmy tu po to, by w imię tego „pana COVIDA” nie zabraniano nam podstawowych praw obywatelskich. Protestujemy przeciwko temu, że zamyka się nam przychodnie, szpitale, że ludzie nie mogą korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej - tłumaczył powód manifestacji Adam Kania.

Prowadzący protest przytaczali opinie lekarzy, według których noszenie maseczek jest szkodliwe dla zdrowia. Kwestionowali rzetelność wykonywanych testów na koronawirusa. Przypomnieli też wypowiedź byłego ministra zdrowia – Łukasza Szumowskiego o tym, że maseczka nie chroni przed roznoszeniem się koronawirusa.

Roman Fritz z Konfederacji Korony Polskiej wezwał zebranych do wyrzucenia maseczek do ustawionego na płycie rynku kosza.

- Najważniejszym elementem walki z wirusem jest nasz układ odporonościowy, a nie maski – przekonywał Roman Fritz.

O głos poproszono też rybnickiego przedsiębiorcę – Piotra Holdenmajera. To jego w maju Sanepid ukarał mandatem w wysokości 6 tys. zł za brak maseczki w czasie protestu przedsiębiorców. Po odwołaniu się służby sanitarne anulowały karę.

- Sanepid ani policja nie mają podstaw prawnych do karania nas za niezakrywanie ust i nosa. Nie podoba mi się, że ktoś aktami niższego rzędu niż ustawa ogranicza moją wolność, swobodę gospodarczą oraz robienie tego, na co mam ochotę. Rząd boi się wprowadzić stan wyjątkowy, bo musiałby wypłacić ogromne odszkodowania dla przedsiębiorców – mówił Piotr Holdenmajer.

Organizatorzy połączyli się też z liderem Konferederacji - Grzegorzem Braunem.

- My nie łamiemy prawa, my się upominamy o jego przestrzeganie. Nie jesteśmy anarchistami, jesteśmy legalistami – mówił Braun.

Dodajmy, że protest odbył się w dniu, w którym rząd poinformował o rekordowej liczbie dziennych zakażeń COVID-19 (5300 przypadków).

Jak przebiegała manifestacja możecie zobaczyć w naszej relacji na żywo:

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 71 - 1 - 124

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (44):
 • ~6Cas4ju 2020-10-10 13:37:10

  Szkoda źe nie zdążyla POwrocić do Polski jednostka szkolona przez francuską Żandarmerię do rozpędzania różnej maści "chołot":(((
  Rybnicki rynek splynął by krwią i ręce nogi i bezmózgi walały by się po ścianach.
  Ale przynajmniej są fotki,więc bardzo łatwo bedzie można zidentyfikować "bezmózgów"i zastosowac najwyższy wymiar kary.

 • ~pprywatne 2020-10-10 14:02:18

  Teraz maseczki, dalej aplikacja kwarantannowa, później szczepionka i aplikacja zdrowotna, a dalej to strach się bać. No ale to przecież tylko teoria spiskowa.
  Poczekajcie i sami zobaczycie, że nic już nie wróci do normalności. Normalnością będzie się nazywał ten obłęd w przyszłości.

 • ~polk 2020-10-10 14:03:33

  Kazik właśnie tu się myślisz, bezmózgowców tam nie było.
  Bezmózgowcy wierzą w magiczną moc szmatki na pysku.
  Zapytałem wczoraj, bodajże Fidzi, dlaczego skoro chodzi w masce, tak obawia się tych bez maski?
  Może Ty odpowiesz? Skoro chodzisz w masce, która Cie chroni, to dlaczego ja mam też w niej chodzić, skoro nie wierzę w jej magiczne właściwości?
  I uprzedzając Twoje pytanie, jak zachoruję to chętnie zrezygnuję z państwowej opieki medycznej jak tylko przestaną mi na nią potrącać z pensji.
  Wtedy nie ma problemu.

 • ~kasti 2020-10-10 14:09:10

  Najlepsza jest babka z majtkami na twarzy :D

  61 10
 • ~Fidzi 2020-10-10 14:17:15

  Na rynku widać dziś skutek likwidacji wielu oddziałów szpitala psychiatrycznego. Tylu ich miało "zdrowotny" przywilej nie zakładania masek :)))
  -polk,
  skoro chcesz odpowiedzi, jaka jest różnica, gdy jedna z dwóch osób ma maskę, a jaka, gdy maski mają obie osoby, to polecam ci mały eksperyment:
  weź kumpla antycovidowca, zdejmijcie gacie i sikajcie na siebie (obaj będziecie mokrzy). Teraz niech jeden z was założy gacie, a drugi na niego niech szcza ( ten w gaciach będzie mokry, ale mniej). A na końcu obaj załóżcie gacie i spróbuj obsikać kumpla ( kumpel będzie suchy, a ty pojszczany).
  Podobnie jest z maseczkami.
  Tak z innej beczki: czy pozwoliłbyś się operować przez zespół operacyjny bez masek? Nie? Dlaczego? Przecież nawet, jak ci kichną w bebechy, to przecież wg ciebie nic ci nie grozi.

 • ~polk 2020-10-10 14:33:27

  Fidzi jak już poleciałeś z fizjologią, widocznie tak lubisz, to zadam Ci inne pytanie.
  Dlaczego majtki i gacie nie chronią przez bąkiem a maska ma chronić przed wirusem?
  Jak wirus będzie miał takie właściwości jak woda w stanie płynnym, to może ten Twój prymitywny eksperyment byłby wiarygodny.
  Niestety, wirus ma wielkość ok 100nm, szmatka go nie powstrzyma.

  78 69
 • ~ran 2020-10-10 14:38:50

  Maseczka nie chroni mnie przede wszystkim, ale głównie innych przede mną. Tak to działa. No, ale przecież skoro się nie wierzy w covida, to się nie zachoruje... Prawda? ;)

 • ~Darek Ciepla 2020-10-10 14:46:10

  Wszystko fajnie popieram uważam że maski w zatłoczonych miejscach mogą pomoc ludzie nie będą na siebie kichać a ogólnie maseczki nie pomagają i nie wiem czy nie szkodzą,ale wytłumaczcie mi dlaczego na 140 zdjeciach nie ma ani jednej znajomej mi osoby? Mieszkam tu ponad 30 lat nie znam tych ludzi

  90 26
 • ~corona 2020-10-10 14:51:24

  Fidzi, urzekła mnie Twoja historia. Jakby tak kalesony ubrać? Byłoby jak z maską spuszczoną z nosa?

  Osobiście, mijając ludzi na ulicy, młodych czy starych z założoną maską to zastanawiam się czy są tak głupcy że myślą że maska ich chroni czy są aż tak wierzący w wirusa i nie chcą zarazić innego.

  Tak w ogóle jest tu jakieś lewactwo co wierzy w wirusa? Tak pytam bo tego też nie widać. A wierzą.

  33 62
 • ~marco664 2020-10-10 14:52:29

  Bezmózgie jeti jak zachorują to proszę ich nie leczyć z moich pieniędzy. Niech leżą na środku rynku na kartonie.

 • ~6Cas4ju 2020-10-10 14:56:36

  Panie polk,łał nawet wiesz jaką ma wielkość ten wirus,jestem POd wrażeniem.Ty sie nie pytaj PO co maska ale sie siebie zapytaj JAKI ty masz z tym problem(co ci szkodzi)?Bo zachowujesz sie jak bachor w przedszkolu.POpracowalbys w tej masce przez 8h w robocie w temp 40C to bys napewno teraz glupa nie walił.
  Ciekawe czemu 99% polskich bandytow z polskich dróg, po przekroczeniu obojetnie ktore granicy jeździ jak POtulne "baranki"?
  Problem maski NIE istnieje bo w Rybniku podobno jest smog ,a maski(nie te szmatki) chronią przed nim w 90% ,wiec w czym pan ma problem?
  Zapytaj się Bosaka czemu w PL.jest antymaskowcem ale już w Hiszpanii POtulnie w niej chodził i mu nawet nie przeszkadzała.
  Pozdrawiam.

  43 31
 • ~prs 2020-10-10 15:00:02

  Jakoś Szwedzi, Holendrzy ,Białorusini nie wymarli bez obostrzeń i maseczek, które nic nie dają, a tylko ludzie łykający papkę z mediów mogą w to wierzyć. Wirus jest w skali nano, a kawałek szmaty nawet w mikro nie filtruje. Maseczki i przyłbice tak nas chronią jak foliowe czapeczki przed promieniowaniem a Szumowski na początku powiedział całą prawdę o maseczkach.

  65 42
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-10 15:07:38

  prs,

  Caly problem polega na tym, ze wymarli bardziej niz Polacy z maseczkami - ale idiota tego nie zrozumie.

  corona,

  Na tych kopalniach naprawde taka glupota pracuje?

  Mam w rodzinie duzo gornikow - oni juz madroscia nie grzesza..

  ale takiego smiecia jak ty jestes - to jeszcze nie widzialem :)

  jakbys nosil czapke gornicza to ludzie by na ciebie pluli - taka robisz opinie gornictwu :)

  17 66
 • ~corona 2020-10-10 15:17:42

  Dla mnie i tak zacząłby padać deszcz. Ja nadal się z Ciebie śmieje frustracie.
  Opowiedz mi trochę o tych Twoich górnikach z rodziny. Świat jest mały, może znam. Pośmiejemy się wspólnie z Ciebie nieudaczniku życiowy.

  29 23
 • ~absurdalny 2020-10-10 15:21:01

  Jeśli ktoś wierzy w pandemię to już jest ofiarą medialnego ogłupienia, a leków na to niestety nie ma. Ile zmarło zarażonych górników, lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek? ZERO! Skoro było tylu zarażonych to gdzie są ich groby? Nie ma? To dlaczego głupcze dalej wierzysz w pandemię?

  60 60
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-10 15:29:18

  absurdalny,

  groby sa na cmentarzach, a liczby nie klamia.

  Na obecna chwile covid zabil wiecej ludzi niz hitler w obozach zaglady - ale ciebie to pewnie bawi..

  tylko pytanie - bawi cie to z glupoty czy jestes tym typem czlowieka, ktory 80 lat temu by tworzyl III rzesze?

  corona,

  chlopie - jaki ty jestes glupi..

  mowie ci, ze ludzie by na ciebie pluli - a ty odpowiadasz, ze to bylby dla ciebie deszcz? :DDDD

  ja pier..le :DDDD no masakra! :DD

  chlopie... chlopie..

  26 61
 • ~corona 2020-10-10 15:49:12

  Ty już w samosąd się bawiłeś. Teraz byś pluł? Ty sobie przy gadce babe w domu możesz popluć bo z Twojej gadki to jesteś typem człowieka co „dużo szczeka a nie gryzie”
  Spłać debet znajdź konkretną pracę. Ułóż życie na nowo.

  28 14
 • ~ 2020-10-10 16:05:44

  Macie poczytajcie o kolegach:

  https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/koronawirus-krzyczeli-ze-nie-ma-pandemii-teraz-walcza-o-zycie-w-szpitalu/5zhmm27,79cfc278

  39 22
 • ~Rajmund Święty 2020-10-10 16:14:03

  Nie przypyszczałem,że w Rybniku jest tylu idiotów!

  71 41
 • ~absurdalny 2020-10-10 16:31:41

  ~PogromcaSzkodnikow bo przed pandemią nikt nie umierał i nie było grobów... Dziś za to nie ma innych chorób niż Covid-19, a młodzi umierają na raka, ale o tym się nie mówi. Ważne że szczury doświadczalne stosują się do zaleceń by w przyszłości przetestować szczepionkę która zabije więcej osób niż wszystkie odmiany grypy. Życzę powodzenia. Czekam aż w telewizji powiedzą że mocz uzdrowieńców chroni przed Covidem :D Zawczasu życzę smacznego...

  37 31
 • ~kosc88 2020-10-10 16:45:13

  Sami oświeceni, wybitni epidemiolodzy, czerpiący swą wiedzę z posta na fejsie, mądrzejsi niż ci wszyscy "niewolnicy w kagańcach." Czy takimi ludźmi kieruje jakaś prymitywna chęć poczucia się lepszymi od innych? Mówicie o PLANdemii, kiedy gołym okiem widać, że działania rządu to błądzenie po omacku i całkowity brak zdecydownania. Pandemia nawet się jeszcze nie zaczeła, ale patrząc na liczby z ostatnich kilku dni to właśnie w tym kierunku zmierza nasz kraj. Niestety niektórzy muszą poczuć tragedię na własnej skórze, żeby otworzyły się im oczy, bo to, że 1000 osób bez maseczek zabije jedną nikogo nie rusza.

  42 18
 • ~master4k 2020-10-10 17:23:55

  Sporo szurów w całym mieście, nie widziałeś tylu jeszcze. Popatrz, o popatrz. Szerokimi ulicami zapierniczają z planszami. Popatrz, o popatrz.

  Tak, fejsbukowi eksperci, wirus jest mniejszczy niż inne cząstki, ale do transmisji potrzebuje nośnika. Naczęściej jest nim woda. Chodzi o limitowanie ekspozycji poprzez saturację oddechową, co jak widać dla niektórych jest bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe do zrozumienia.

  https://abcdust.net/how-large-is-a-corona-virus-virion-compared-to-the-mp10-2-5/

  31 18
 • ~pliniusz 2020-10-10 17:48:38

  Wiem że czasy nadeszły trudne,ale tym bardziej należy okazać trochę człowieczeństwa/to słowo nie jest zrozumiałe dla wszystkich/.Moim zdaniem oznacza po prostu szacunek dla innych,osób dstarszych,chorych,obciążonych.To dlatego ci idioci protestujący na rynku i chodzący bez masek nie zasługują na szacunek.Mam nadzieję,że nie dotknie ich ten wirus,bo on jest naprawdę.Smutno mi tylko,że wśród tych złych ludzi jest też Romek Fritz-widać konfederacja ogłupia.

  40 18
 • ~Paraponzipoppo 2020-10-10 18:19:29

  ~pliniusz wirus jest ale bezobjawowy, dosłownie trup ściele się gęsto, co widać na ulicach. Tylko dziwne że zakłady pogrzebowe pomału roboty nie mają.

  21 36
 • ~pliniusz 2020-10-10 18:40:53

  Paraponzipoppo
  To może przyjdź do mnie do szpitala na SOR i przyjmuj tych bezobjawowych.Luzik.

  38 12
 • ~ka22 2020-10-10 18:41:24

  Forumowe mazgaje się odezwały, maseczki biedactwom przeszkadzają, no naprawdę

  33 16
 • ~Paraponzipoppo 2020-10-10 18:59:37

  ~pliniusz dwa razy byłem na izbie przyjęć, lekarze i pielęgniarki bez masek, tylko zakładali gdy mnie mijali. Do pracy w namiocie jest też mega dużo chętnych, dlaczego? Przecież panuje śmiertelny wirus :) A może pochwal się jak to w szpitalu wychodzi dużo pozytywnych na Covid? Dlaczego szpital zamiata to pod dywan? Dlaczego nigdzie o tym nie pisze? No i rozumiem że Ci pozytywni są już jedną nogą w grobie tak jak górnicy których umarło na Covid 0% przypadków? Po tym jak w markecie usłyszałem że kasjerka jest super bohaterem to już mnie chyba nic nie zaskoczy, nawet Twoje kłamstwa o śmiertelnym wirusie którego powstrzymuje kawałek szmatki.

  19 28
 • ~ 2020-10-10 19:22:34

  Zawsze mi zal ludzi, ktorym odebralo rozum. Ale dlaczego oni uzywaja bialo-czerwonego oflagowania? Co to ma do rzeczy? Nasz kraj juz wystarczajaco jest osmieszany przez narodowcow czy PiS, to jeszcze tacy zacofancy beda sie polska flaga wycierac??

  25 21
 • ~ 2020-10-10 19:29:53

  A dlaczego klamiecie, ze nie umarl zaden lekarz czy pielegniarka?

  Moj kolega teraz lezy w szpitalu w Raciborzu na covid. Byl w stanie ciezkim. Ostatecznie przezyje, ale ja nie mam ochoty na takie 3 tygodnie wyciete z zyciorysu.

  Pogromca, niestety nie masz racji, ze corona jest glupszy niz pozostali gornicy, oni tak w wiekszosci maja, zanik komorek mozgowych.

  A co do rozmiaru wirusa, to owszem, jest mniejszy od otworkow w masce. Ale jest przenoszony przez krople sliny przeciez, a to juz maska w wiekszosci zatrzyma.
  Ale po co tlumacze ...
  BTW nie boicie sie, ze spadniecie z tej plaskiej Ziemi?:):):

  30 21
 • ~brandonn 2020-10-10 19:30:11

  O widzę że Rybnik się stara o przodownictwo w tabelkach covidowych. Gdyby chociaż jedna osoba tam była z covidem na następnym zgromadzeniu będzie dużo mniej ludzi

  23 10
 • ~brandonn 2020-10-10 19:34:27

  Co za ciemnogród jak nie dziady węglowe to covidowe sieroty. Wiedza nie boli a ignorancja zabija

  15 18
 • ~Fidzi 2020-10-10 19:38:48

  -polk,
  Zaproponowany eksperyment jest "prymitywny", bo dostosowany do intelektualnego poziomu jego odbiorcy, czyli do Ciebie :)))
  Nigdzie nie napisałam, że maseczki chronią w 100% przed transmisją wirusa. Jednak tą transmisję ograniczają w dużym stopniu.
  Mimo, że nie szanuję Twojej postawy, bo jest egocentryczna, to uważam, że tacy osobnicy, jak Ty, powinni być też zwolnieni z obowiązku zakładania pasów podczas jazdy samochodem. W końcu pasy też ograniczają wolność osobistą! Też nie chronią w 100% przed śmiercią, choć tą możliwość ograniczają. Tylko że w tym przypadku ryzykujesz sam własnym zdrowiem, a w przypadku maseczki, jako potencjalny wektor zakażenia, narażasz też innych.
  Zdaję sobie sprawę, że i tak nie zrozumiesz mojego przekazu, bo jesteś zbyt ograniczony intelektualnie, żeby dostrzec świat poza horyzontem, który sam sobie przy pomocy konfederacji postawiłeś.
  Ciebie mi nie żal! Żal mi Twoich bliskich!!!

  24 12
 • ~6Cas4ju 2020-10-10 20:11:12

  @Fidzi-POrownanie "pasow" i maseczki nietrafione,bo z powodu zapietych pasów już bardzo wielu ludzi spłonęlo lub się utopiło w aucie,zamiast gdyby nie mieli zapiętych pasów PO prostu wylecieliby przez przednią szybę.To jest na szczęscie udowodnione wiec prosze nie polemizować.
  Pasy chronią tylko przy mniejszych prędkosciach,a przy większych są jak sznur na szyji.
  Pozdrawiam

  12 22
 • ~cr1 2020-10-10 21:25:19

  Arcyciekawy protest przeciwko higienie :) terror sanitarny , z wypiekami na twarzy czekam na jad , który się poleje od tych , którzy nie myją rąk po wizycie w łazience, nie myją rąk kilka razy dziennie i mimowolnie oblizują palce. Maseczki to pryszcz , za 2 tygodnie wypłaszczą krzywą i im przejdzie znowu . Ale to poczucie , że tylu polaków uważa się za terroryzowanych sanitarnie bezcenne .
  Przypomina mi to sprzeciw na " ciepłą wodę w kranach wg. tuska" Obserwuję , zostałem zaproszony nawet do jednej z grup stop covid , i konstatuję że dawaniem się zatrzymywać policji i nie myciem rąk nie zatrzymamy kovida , który zjada nam kraj . Kovid Polak Polakowi Polakiem - a taczkami wyrzucają nasze pieniądze na głupoty cudotwórcy z PIS.
  Ja osobiście musiałem zmienić zawód bo moja branża dalej stoi - ale nie stoję i nie płaczę . Robię swoje. Udanego wieczoru drodzy Państwo.

  5 8
 • ~Abisall 2020-10-10 21:32:58

  Czy w przypadku pań ze zdjęcia nr 5 zastosowano art. 137 ust. 1 Kodeksu Karnego

  7 5
 • ~6Cas4ju 2020-10-10 21:47:12

  Panie cr1-"Polaków"pisze się z wielkiej litery!!!
  Do cr7 jeszcze brakuje panu 6,
  Pozdrawiam

  7 12
 • ~Dintojra 2020-10-11 16:52:42

  @master4k: "Tak, fejsbukowi eksperci, wirus jest mniejszczy niż inne cząstki, ale do transmisji potrzebuje nośnika. Naczęściej jest nim woda. Chodzi o limitowanie ekspozycji poprzez saturację oddechową, co jak widać dla niektórych jest bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe do zrozumienia."
  Kolego niestety spora grupa Polaków jest bardzo mało inteligentna i ledwie przebrnęła te 8 klas podstawówki i ew. 3 zawodówki, więc ich wiedza opiera się głównie na tym co powie ktoś kogo mają za "mądrzejszego".
  Wczoraj przeczytałem na jednym z portali komentarza niejakiej Marty, że w ciele człowieka istnieją tysiące wirusów i są one nam potrzebne do życia i nazywa się to mikrobiomem :):):) czujesz ? pomyliła biedna idio tka wirus z bakterią.
  Wcześniej przytoczyła jakiś bełkot pewnie samozwańczego doktora, z którego jak widać nic też nic nie zrozumiała.
  Niestety w Polsce tak jest, że jakaś spora część wie na każdy temat wszystko np. pojawił się Adam Małysz, a wraz z nim tysiące ekspertów od skoków narciarskich, teraz Iga wygrała RG i mamy tysiące znawców tenisa, o SARS-COV-2 nie wspominam i rzeszy "epidemiologów" z bożej łaski.

  11 4
 • ~ 2020-10-11 19:41:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 1
 • ~mpsbartosz 2020-10-12 14:34:58

  strajkujcie o co chcecie, ale ulicy mi nie blokujcie gdy bede jechac z ciężarną żoną do szpitala, co ja wam osoboscie zrobilem ze chodzicie po ulicach i blokujecie ruch samochodowy!?!?

  0 0
 • ~ 2020-10-12 15:06:31

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1
 • ~ 2020-10-14 18:32:11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~ 2020-10-14 19:08:33

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~ 2020-10-14 19:50:40

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~ 2020-10-14 20:03:04

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 513