Wiadomości

Kontakt utrzymany

2005-05-31, Autor:
Energetyk ROW Rybnik pokonał w Rogowie tamtejszą Przyszłość 2:0.

archiwum       Zwycięstwo w meczu na szczycie 27. kolejki IV ligi nie przyszło rybniczanom łatwo. Do przerwy był bezbramkowy remis. Dopiero w 58. minucie gola dla ROW-u zdobył Roland Buchała. W końcówce spotkania trener Piotr Piekarczyk dał odpocząć strzelcowi bramki. Na murawie pojawił się Grzegorz Piełka, który kilka minut po wejściu na boisko ustalił wynik na 2:0 dla Energetyka.

Dzięki wygranej w Rogowie Energetyk utrzymał kontakt z liderem z Żywca. Po zwycięstwie w Katowicach Koszarawa ma nadal trzypunktową przewagę nad rybniczanami.

Przyszłość Rogów - Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:0)
Bramki: dla ROW-u: Buchała (58), Piełka (80)

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Malcher, Skorupa, Święty, Piekarczyk - Kostecki, Dzięgielowski (70 min. - Kożuchowski), Reclik, Procek - Buchała (75 min. - Piełka), Szewieczek (90 min. - Pawlas)

56

W grupie pierwszej IV ligi śląskiej pierwsze miejsce zapewniła sobie drużyna Rakowa Częstochowa. Piłkarze z Jasnej Góry pokonali w ostatniej kolejce MKS Sławków 6:1 i na trzy kolejki przed końcem mają 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli GKS-em Tychy.

W barażu o III ligę Raków spotka się z najlepszą drużyną drugiej grupy IV ligi. W walce o pierwsze miejsce liczą się już tylko Koszarawa ŻywiecEnergetyk ROW Rybnik.