23 medale RCSW Fighter Rybnik

2016-03-28, Autor:
W miejscowości Krzepice zostały rozegrane dwa turnieje Taekwon-do: pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Taekwon-do Cup dla dzieci klas szkoły podstawowej.

W pierwszej eliminacji do MP wzięło udział 11 klubów makroregionu śląsko-małopolskiego. Rybnickie Centrum Sztuk Walki Fighter Rybnik miało również tam swoich reprezentantów. Na turnieje pojechało 33 zawodników, 2 trenerów oraz kilka osób wspomagających. Z Rybnika został zabrany także świeżo upieczony sędzia.

W imprezie rybnicki klub zdobył 23 medale: 5 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych. Dzięki temu RCSW zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej klubów juniorów i juniorów młodszych.

Zawodnicy rybnickiego klubu wystąpili w pięciu finałach. Bardzo dobry start zaliczyła Katarzyna Cywińska zdobywając złoto w walkach – 46kg, wygrywając trzy pojedynki w tym półfinał z zawodniczką, która posiada 2 cup czerwony pas. Warto podkreślić to, że Cywińska obecnie posiada tylko 6 cup zielony pas. Walkę finałową przyszło jej walczyć z koleżanką klubową, brązową medalistką zeszłorocznych MPJM. Kolejna mistrzyni RCSW to Paulina Węgrzyn, która przeszła jak burza całe zawody, nie dając cienia wątpliwości sędziom, kto tego dnia jest najlepszy. Swoją walkę finałową wygrała w ekspresowym tempie po kilku dobrych akcjach, a jej przeciwniczka nie była zdolna kontynuować walki. Trzecia mistrzyni to Dominika Filec, która tak jak Węgrzyn nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom i potwierdziła, kto jest najlepszy w tej kategorii na Śląsku.

Bardzo dobry występ zanotował także młodzik - Łukasz Kuśka, który wygrał konkurencje układów formalnych, co było miłym zaskoczeniem.
Nikola Wita potwierdziła swoją dobrą dyspozycję w technikach specjalnych po Pucharze Polski i pokonaniu mistrzyni świata, wygrała kolejny raz, co wskazuje na to, że techniki specjalne stają się jej koronną konkurencją, w których trzeba się wykazać wieloma cechami motorycznymi, takimi jak skoczność, precyzja, koordynacja. W tym starciu Wita wypadła najlepiej spośród wszystkich zawodników RCSW zdobywając trzy medale: złoty oraz dwa srebrne.