12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy wygrał biegacz z Ukrainy

2022-06-26, Autor:

Zwycięzcą 12. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego został młody Ukrainiec, Mykola Meusha.

W 12. edycji PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego najszybszy był Mykola Meusha. Młody Ukrainiec pokonał trasę długości 21,097 km w 1 godzinę, 5 minut i 46 sekund. Drugi był rybniczanin Dawid Malina (1:07:32) z Inżynierii Biegania, a trzeci Mateusz Mrówka (1:10:10) z grupy Radlinioki w biegu.

Wśród kobiet najlepsza była Ukrainka, Walentyna Weretska, która przybiegła na metę na 25. miejscu z czasem 1:22:28.

W klasyfikacji mieszkańców Rybnika wśród kobiet na podium stanęły kolejno: Joanna Griman (1:25:06), Katarzyna Parzych (1:40:02) i Dorota Tyman (1:43:40). W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny był wspomniany już Malina. Kolejne pozycje zajęli Marcin Ciepłak (1:13:01) i Damian Drożdż (1:14:24).

W klasyfikacji mieszkańców powiatu rybnickiego zwyciężyli Michalina Janowska (1:31:21) i Mateusz Wolnik (1:15:42).

Dla osób, które nie czuły się na siłach, żeby pokonać 21-kilometrową trasę, przygotowano bieg „Nocna Dycha+” na 10,5 km. Tutaj pierwszy linię mety pokonał Tomasz Słupik (41:15) z Bełku. Drugi był Krzysztof Piontek (41:36) z Chemiki Rybnik, a trzeci Michael Smokowski (42:18) z KWK Chwałowice. Na szóstym miejscu finiszowała pierwsza kobieta Agnieszka Piecuch (45:22) z Tarnowskich Gór.

Organizatorzy przygotowali również kategorię „Maraton dwóch serc”. Drużynę stanowiły dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Każdy biegacz pokonał dystans 21,097 km. Zwyciężyła para z najlepszym wspólnym wynikiem, czyli Valentyna Varetska i Mykola Meusha. Podium uzupełnili: Magdalena Patas i Przemysław Chatys oraz Katarzyna Parzych i Sebastian Strzelczak.

Rybnickiemu półmaratonowi towarzyszyły także takie imprezy, jak biegi dla „małych biegaczy” oraz pierwszy integracyjny „Bieg na Początek”. We wszystkich wydarzeniach łącznie wystartowało blisko 1500 osób.

Pełne wyniki 12. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego dostępne są na stronie internetowej: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5326

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 19