Gregor László z Węgier wygrał 10. Rybnicki Półmaraton Księżycowy

2019-06-30, Autor:

Rybnicki Półmaraton Księżycowy cieszy się coraz większą popularnością. Minionej nocy około 1200 zawodników biegało ulicami naszego miasta! W tym roku przypadła jubileuszowa 10. edycja tej imprezy.

Zawodnicy wyruszyli na trasę biegu w sobotę 29 czerwca o godzinie 22:00. Start był zlokalizowany na parkingu przy kąpielisku Ruda. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 21,097 km w dwóch 10-kilometrowych pętlach.

Rybnickiej imprezie towarzyszyło kilka wydarzeń, m.in. Maraton Dwóch Serc (drużyny dwuosobowe), Bieg Indywidualny na dystansie 10 km, Bieg Drużynowy - 4x10 km (czteroosobowe drużyny, minimum 1 kobieta w drużynie) oraz Strefa Małego Biegacza.

Zwycięzcą 10. Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego został Węgier, Gregor László (1:06:41). Kolejne dwa miejsca zajęli Ukraińcu – Bogdan Semenowycz (1:07:34) i Mykola Iukhymchuk (1:08:54). Tuż za podium znalazł się Kenijczyk, Mathew Kosgei (1:09:44).

Najszybszym Polakiem okazał się Mateusz Mrówka z Radlina (1:10:51). Chwilę po nim przybiegli rybniczanie, Marcin Ciepłak (1:11:22) i Kamil Czapla (1:13:13).

Wśród pań triumfowała Ukrainka, Valentyna Kiliarska (1:16:52). Drugie miejsce zajęła Kenijka, Euliter Jepchirchir Tanui (1:17:54), a podium uzupełniła kolejna Ukrainka, Natalija Semenovych (1:19:20). Najszybsza Polka, Katarzyna Golba (1:24:56), uplasowała się na 4. pozycji.

Dwie pary z Ukrainy zdominowały podium Maratonu Dwóch Serc, w ramach którego sumowano czasy półmaratonu. Wygrali Iukhymchuk i Kiliarska (łączny czas 2:25:46), przed małżeństwem Semenowycz (2:26:54). Na najniższym stopniu podium stanęli Ewa Janiczek i Kamil Czapla (2:45:20).

W klasyfikacji biegu drużynowego (4x10 km) zwyciężyła Inżynieria Biegania Team 1, w składzie Maciej Szczeciński, Krzysztof Pieniążek, Radosław Kasprzak i Katarzyna Laskowska.

W biegu na dystansie 10 km wygrał Ukrainiec, Pavlo Veretskyi (31:50), drugi był Maciej Szczeciński (32:57) a trzeci Józef Koźmiński (33:29). Tuż za podium znalazł się rybniczanin, Radosław Kasprzak (0:33:36). Wśród pań zwyciężyła Monika Nawrat (37:56), a na podium stanęły także Katarzyna Laskowska (40:29) oraz Barbara Chrzanowska (42:58).

Warto dodać, że w dniu wydarzenia na terenie boiska piłkarskiego obok kąpieliska Ruda zorganizowano dodatkowe atrakcje, m.in. koncert zespołu Optymalni i pokaz grupy Spaleni.

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 9