Wybierz organizację,
której możesz pomóc

O naszej inicjatywie

W serwisie Pomagamy.Rybnik.com.pl prezentujemy Wam organizacje i projekty dobroczynne z Rybnika i regionu. W ten sposób chcemy promować przedsięwzięcia, instytucje i osoby, które pomagają rozwiązywać problemy potrzebujących ludzi, motywują innych do działania i promują szlachetne idee wolontariatu. Chcesz pokazać działalność swojej organizacji? Potrzebujesz wsparcia swojego projektu? Zapraszamy do współpracy!

Fabian cierpi na nowotwór. Pomóżmy mu w leczeniu!

Fabian cierpi na nowotwór. Pomóżmy mu w leczeniu!

Fabian ma dopiero 7 lat. We wrześniu miał iść do szkoły, niestety – leży w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór złośliwy żołądka. Rodzina chłopca prosi nas o pomoc w leczeniu.    

Sprawdź artykuły na ten temat Fabian cierpi na nowotwór. Pomóżmy mu w leczeniu!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

20-kilogramowy nowotwór w ciele Przemka. Ratujmy młodego ojca!

20-kilogramowy nowotwór w ciele Przemka. Ratujmy młodego ojca!

W 2011 roku Przemek wraz z żoną wyczekiwał narodzin córeczki Paulinki. W tym samym czasie po wykonaniu kilku badań usłyszał druzgoczącą diagnozę - nowotwór, dokładnie mięsak przestrzeni zaotrzewnej! Po dwóch trudnych operacjach Przemek nadal walczy o życie. W chwili obecnej guz w jego brzuchu waży tyle co jego córeczka - prawie 25kg. Lekarze w Polsce rozłożyli ręce. Nadzieję na kolejne lata życia dali lekarze ze Stanów Zjednoczonych! Jednak kwota operacji przekracza możliwości Przemka i jego najbliższych. Czasu zostało niewiele, zaledwie 10 dni, a kwota pozostała do zebrania to ponad 275000 zł.

Sprawdź artykuły na ten temat 20-kilogramowy nowotwór w ciele Przemka. Ratujmy młodego ojca!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zbiórka na zakup automatu na butelki PET i puszki ALU w Jastrzębiu-Zdroju

Zbiórka na zakup automatu na butelki PET i puszki ALU w Jastrzębiu-Zdroju

Wspaniała inicjatywa mieszkańców Jastrzębia-Zdroju! W naszym mieście trwa zbiórka pieniędzy na zakup automatu do zbierania butelek PET i puszek ALU. Każdy może wesprzeć akcję. Ten mały gest z naszej kieszeni może być wielkim krokiem w kierunku ekologii.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Nie pozwólmy, by Gabryś bał się ciszy!

Nie pozwólmy, by Gabryś bał się ciszy!

Gabriel przyszedł na świat jako nasze ukochane, wyczekiwane dziecko. Miał urodzić się zdrowym chłopcem, ale nasz świat runął w chwili jego pojawienia się. Maluch urodził się z zespołem wad wrodzonych. Malec cierpi na przedwczesne skostnienie czołowego szwu czaszkowego (Tzw. Kraniostynozę), mikrocję prawego ucha z atrezją kanału słuchowego (szczątkowa małżowina uszna i brak kanału słuchowego), przykurcze stawów oraz deformację nóżki zwaną wrodzoną stopą płasko – koślawą. Obecnie naszym największym wyzwaniem jest operacja rekonstruująca ucho, przywracająca w miarę normalne słyszenie. Głęboko wierzymy, że ten zabieg sprawi, że jego rozwój będzie przebiegał bardziej harmonijnie i kiedyś w końcu usłyszymy najpiękniejsze słowa Mama i Tata. Operację tę możemy przeprowadzić w klinice Cedars - Sinai w Beverly Hills pod okiem wynalazcy metody rekonstrukcji Medpor, profesora Johna Reinisch'a. Kosz tejże sięga jednak zawrotnej i nieosiągalnej dla nas kwoty. Sama rekonstrukcja małżowiny usznej wyniesie $53 000. Kolejne $20 000 będzie kosztowało wszczepienie implantu słuchowego, jeśli zostanie do tego zakwalifikowany. Wymaga także kolejnych lat rehabilitacji i zakupu sprzętów potrzebnych do normalnego funkcjonowania.

Sprawdź artykuły na ten temat Nie pozwólmy, by Gabryś bał się ciszy!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zbierają na operację przyjaciela

Zbierają na operację przyjaciela

JAKUB PALARCZYK - młody, trzydziestoletni mężczyzna z niesamowitym apetytem na życie, który zachorował i ma guza kąta kostno-móżdżkowego.Na tą chwilę potrzebuje pilnie operacji i nie bójmy się tego powiedzieć ratującą życie. Lekarz, który podjął się tejże operacji może to wykonać w Niemczech, w Hanower. W chwili obecnej Kuba już po konsultacji i pozostał. Czas gra tu niesamowitą rolę gdzie trzeba zebrać ok.300 tyś zł. Kuba mieszkający w Rybniku raz poznany pozostaje trwale w pamięci, niesamowita gaduła i dusza towarzystwa. Sam aktywnie pomocny dla innych. Absolwent Katowickiego AWF, zapalony rowerzysta, podróżnik i instruktor kajakarstwa. Wiecznie szukający wyzwań, czerpiący jak najwięcej z życia. Zajwkowicz szukający pomysłu na życie, prowadził też aqua fitness dla Pań. Od niedawna zaręczony planował z narzeczoną długoletnią przyszłość. Wszystko runęło z wiadomością o chorobie. Teraz najważniejszy cel to zebrać pieniądze na operację.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Kabaryjton 2019. Możemy pomóc Tomaszowi Kabisowi

Kabaryjton 2019. Możemy pomóc Tomaszowi Kabisowi

Tomasz Kabis to 29-letni iluzjonista, który od kilkunastu lat swoją pasją zaraża innych i wywołuje uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Finalista niezwykle popularnego w Polsce „Mam talent” od lat aktywnie wspiera wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, w tym przede wszystkim ciężko chore dzieci. Jako wolontariusz fundacji „Mam Marzenie” wielokrotnie bywa na oddziałach onkologicznych, pomagając spełnić dziecięce marzenia i pokazując, że niemożliwe może stać się możliwe. Niestety w wigilię dowiedział się, że jest chory. W jego organizmie od dłuższego czasu rozwijał się złośliwy nowotwór serca i opłucnej, a po serii badań wykryto również przerzuty do wątroby. Tomek nigdy nie odmawiał pomocy, dziś sam jej potrzebuje – ze względu na chorobę i planowane długotrwałe leczenie nie jest w stanie samodzielnie pokryć wszystkich kosztów z tym związanych. Dlatego przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę i wesprzeć go finansowo w leczeniu i minimalizowaniu skutków ubocznych chemioterapii, a także w ewentualnej rehabilitacji po powikłaniach.

Sprawdź artykuły na ten temat Kabaryjton 2019. Możemy pomóc Tomaszowi Kabisowi

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Pomóżmy Krzyśkowi odbudować dom. Zbiórka na remont po pożarze!

Pomóżmy Krzyśkowi odbudować dom. Zbiórka na remont po pożarze!

Krzysztof mieszkał sam w domu po rodzicach, a dom niestety nie był ubezpieczony. Krzysztof został bez dachu nad głową, najprawdopodobniej dostanie mieszkanie zastępcze, ale jest ono przyznawane tymczasowo. Szukamy więc rąk do pomocy i materiałów budowlanych. Szkody wyceniono na ponad 100tyś złotych. Wierzę, że razem uda nam się odbudować to co spłonęło, a na twarzy Krzysia znowu zagości uśmiech! Razem możemy wiele, ale on sam nie da rady...Więc od początku. We wtorek 28 maja 2019 roku Krzysztof wyszedł do pracy, w czasie której dostał telefon, że płonie jego dom...Po oględzinach i ekspertyzie okazało się, że doszło do włamania z podpaleniem.W tym momencie stracił wszystko... Nie jest w stanie finansowo sam sobie poradzić, to wręcz nierealne. W Nas siła! Kogo potrzebujemy ? RĄK DO PRACY, FACHOWCÓW !- Elektryk- ślusarz- spawacz- budowlańcówAle też innych ludzi którzy są w stanie cokolwiek pomóc ... Potrzebujemy pieniędzy oraz materiałów budowlanych:- kable do instalacji elektrycznej (dom ma około 150m2)- drewno na schody- belki stropowe- papa- lepik- panele na podłogę lub cokolwiek innego- gładzie- karton-gips- gniazdka do prądu- farby- pędzle- oknaoraz kontenery na gruz i śmieci.

Sprawdź artykuły na ten temat Pomóżmy Krzyśkowi odbudować dom. Zbiórka na remont po pożarze!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zbiórka na opracowanie kontrekspertyzy ws. kopalni "Paruszowiec"

Zbiórka na opracowanie kontrekspertyzy ws. kopalni "Paruszowiec"

Mają jasny cel – powstrzymać inwestycję, która ich zdaniem nie tylko spowoduje straty materialne, ale również przyczyni się do wzrostu zanieczyszczeń w powietrzu. Przedstawiciele 5 rybnickich rad dzielnic spotkali się wczoraj, by omówić plan działania w sprawie kopalni „Paruszowiec”. Uruchomili też zbiórkę pieniędzy na kontrekspertyzę.

Sprawdź artykuły na ten temat Zbiórka na opracowanie kontrekspertyzy ws. kopalni "Paruszowiec"

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Żorzanin oszukany na 50 tys. zł. potrzebuje naszej pomocy

Żorzanin oszukany na 50 tys. zł. potrzebuje naszej pomocy

Skromny żorzanin, Piotr Kamycki padł niedawno ofiarą oszustwa, które mocno wpłynęło na jego życie. 33-latka naciągnięto na pokaźną sumę pieniędzy co spowodowało zadłużenie finansowe na 50 tysięcy złotych. To co spotkało Piotra wydaje się być historią prosto z serialu kryminalnego, jednak rzeczywistość jest inna. Mieszkaniec Żor pragnął tylko znaleźć pracę i nie spodziewał się, że zamiast zarobić pieniądze, straci je i dodatkowo będzie zmuszony dopłacić. Piotr na co dzień jest niesamowicie pomocną osobą i można nawet stwierdzić, że żyje po to by pomagać ludziom. Działa w Stowarzyszeniu Exodus, za sprawą którego pomaga ludziom bezdomnym i wykluczonym. Nie raz bywało tak, że spędzał kilka godzin na poszukiwanianiach, żeby odwieźć ich do ośrodka, zadbać o ich potrzeby i dodać zapału by zaczęły nowy start. Oprócz tego Piotr jest także ministrantem, lektorem i kantorem. Po śmierci rodziców musiał zacząć radzić sobie sam. Piotr padł ofiarą oszustwa o kryminalnym zabarwieniu co spowodowało  zadłużenie na 50 tysięcy złotych. Piotr jest osobą, która całe życie poświęca pomocy innym. By utrzymać jego pozytywny zapał do pomocy, zachęcamy do wsparcia akcji.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Potrzebna pomoc dla Karola z Książenic

Potrzebna pomoc dla Karola z Książenic

Karol Wilk jest uczniem 1. klasy podstawowej w Książenicach, u którego wykryto złośliwy nowotwór. Został podopiecznym Fundacji Iskierka i teraz potrzebuje pomocy w walce z chorobą. W akcję zbierania środków włącza się też środowisko szkolne z Książenic. Karol jest energicznym, wesołym i pogodnym chłopcem, który uwielbia spędzać czas z rówieśnikami. W wolnych chwilach gra na pianinie, lubi wycieczki rowerowe i klocki lego, a także pasjonuje się składaniem konstrukcji pojazdów i maszyn. Jego chorobę - glejaka wielopostaciowego  IV kategorii - wykryto w lutym tego roku. Niemal od razu przeszedł skomplikowaną operację i obecnie nabiera sił na długotrwałe leczenie. Nie jest mu łatwo zaakceptować nagły brak kontaktu z kolegami. Szkoła Podstawowa w Książenicach pragnie z całego serca wesprzeć Karola za pomocą Fundacji Iskierka. Rozpowszechniane są plakaty z prośbą o wpłaty, a w przyszłym tygodniu zorganizowana zostanie na terenie szkoły specjalna zbiórka do puszek. Chłopiec ponadto na bieżąco dostaje pozdrowienia i ręcznie wykonane kartki ze słowami otuchy lub pozdrowieniami od rówieśników i swojej wychowaczyni.

Wesprzyj organizację 

Zgłoś organizację/projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.